reklama

Muž v Ostravě skočil na kapotu projíždějícího auta, pak zmizel. „Kaskadéra“ hledá policie

Police pátrá po muži, který v srpnu bez jakéhokoliv varování skočil na kapotu projíždějícího auta. Auto ho srazilo, ale muž vstal a zase odkráčel, nejspíše zcela nezraněn. Náraz ale poškodil auto, takže řidiči vznikla škoda několik desítek tisíc korun.

reklama

Následující příhodu zřejmě hned tak nezažijete. Neznámý muž v klidu kráčel po Výškovické ulici v Ostravě-Zábřehu a najednou bez jakéhokoliv varování skočil na kapotu projíždějícího auta Škoda Octavia a skutálel se po silnici. Řidič zabrzdil a zřejmě v šoku čekal, co bude dál. Muž ale po několika prohozených slovech směrem k vystrašenému řidiči auta v klidu odkráčel, jako by se nic nestalo. Zatím není nikomu jasné, proč to udělal.

Náraz auto poškodilo a majitel vozidla škodu vyčíslil na několik desítek tisíc korun. „Po následném střetu se z místa zvedl a odešel neznámo kam,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že muži hrozí obvinění z poškozování cizí věci a výtržnictví.

Policie proto po muži ve věku 30 až 40 let pátrá. Má krátké hnědé vlasy, je vyšší postavy a na tváři nosí plnovous. V době incidentu byl oblečen do modrého polo trička s límečkem, černých kalhot a na nohou měl tzv. žabky.

Policie prosí veřejnost o pomoc a spolupráci. Pokud jste ho poznali, ozvěte se policistům nebo do redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama