
Nové televizní poplatky mohou být protizákonné, míní mezinárodní expert. Ministerstvo je klidné
Nejlepší reklama na ženský fotbal. Tak se mluví o nedávno skončeném mistrovství Evropy, které trhalo rekordy ve sledovanosti i návštěvnosti. Turnaj ovládnutý domácími Angličankami zároveň mohl posloužit jako výchovná facka pro české prostředí stále nezřídka razící názor, že „ženy kopající do míče nikoho nezajímají“. I o pokřiveném pohledu mluví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS asistentka trenéra reprezentace Blanka Pěničková.
Husí kůže, slzy v očích a blázinec. To všechno ve fotbalistkách Barcelony a Realu Madrid vyvolal zápas, jaký ještě nezažily. Jejich čtvrtfinále v Lize mistryň přilákalo na ochozy slavného stadionu Camp Nou přes 91 tisíc fanoušků, čímž padl divácký rekord ženského fotbalu. Nevídané kulisy historického zápasu dojaly i české reprezentantky.
Velké drama s bolestivým koncem. České fotbalistky byly blizoučko historickému úspěchu a vůbec poprvé v historii mohly postoupit na mistrovství Evropy. Ve druhém zápase baráže se Švýcarskem po trefě Kateřiny Svitkové vedly, nakonec utkání v Thunu skončilo po 90 minutách stejným výsledkem jako před pár dny v Chomutově, 1:1. Duel dospěl až do penalt, ve kterých svěřenkyně trenéra Karla Rady neuspěly.
Jde rok od roku nahoru, tvrdí se o ženském fotbale. Trend ovšem podle devítileté Angličanky Sumayyi Patelové neodráží nejnovější vydání videohry Fifa 21. Chtěla si zahrát za ženy West Hamu United, ale ke svému zklamání nemohla. A tak poslala společnosti vyrábějící fotbalovou simulaci dopis.