reklama

Každý má právo si dát pivo. Majitel nechápe nařízení a otevřel bar v Uherském Brodě

Podnik Šeberák v pražských Kunraticích není jedinou rebelující hospodou v České republice. V sobotu odpoledne na protest proti vládním opatřením otevřel také bar v Uherském Brodě, který podle majitele nyní slouží jako agitační centrum.

reklama

Policisté dorazili během soboty do baru Restart v Uherském Brodě, který otevřel kolem půl třetí odpoledne, hned dvakrát. Napřed chtěli po majiteli pouze vysvětlení, proč je podnik otevřený, podruhé už sepsali jména všech hostů, kteří v tu chvíli byli uvnitř baru.

Majitel zařízení si nepřál, aby štáb CNN Prima NEWS natáčel uvnitř podniku. Poté řekl, že v České republice panuje „covidová hysterie“. Nesouhlasí s omezováním svobody podnikání s odvoláním na Listinu práv a svobod a nechce se řídit vládními nařízeními. Každý by jeho slovy měl mít právo zajít na pivo či drink.

Bar má podle vedoucího Tomáše Weintritta nyní sloužit jako agitační centrum pro založení politické strany Občanský odpor. V petici se zatím podle reportéra CNN Prima NEWS nacházely pouze čtyři podpisy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama