reklama

Každý má právo si dát pivo. Majitel nechápe nařízení a otevřel bar v Uherském Brodě

Podnik Šeberák v pražských Kunraticích není jedinou rebelující hospodou v České republice. V sobotu odpoledne na protest proti vládním opatřením otevřel také bar v Uherském Brodě, který podle majitele nyní slouží jako agitační centrum.

reklama

Policisté dorazili během soboty do baru Restart v Uherském Brodě, který otevřel kolem půl třetí odpoledne, hned dvakrát. Napřed chtěli po majiteli pouze vysvětlení, proč je podnik otevřený, podruhé už sepsali jména všech hostů, kteří v tu chvíli byli uvnitř baru.

Majitel zařízení si nepřál, aby štáb CNN Prima NEWS natáčel uvnitř podniku. Poté řekl, že v České republice panuje „covidová hysterie“. Nesouhlasí s omezováním svobody podnikání s odvoláním na Listinu práv a svobod a nechce se řídit vládními nařízeními. Každý by jeho slovy měl mít právo zajít na pivo či drink.

Bar má podle vedoucího Tomáše Weintritta nyní sloužit jako agitační centrum pro založení politické strany Občanský odpor. V petici se zatím podle reportéra CNN Prima NEWS nacházely pouze čtyři podpisy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Elon Musk na Měsíci. NASA si pro příští let vybrala lunární modul SpaceX
Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama