Bude sněžit i u vás? Podívejte se na mapu, kde v nejbližších dnech napadne

V pátek bude konečně sněžit, slibují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro pátek i sobotu dokonce vydali výstrahu před sněhem i námrazou. Jakých míst v České republice se to týká a kde by mělo napadnout nejvíce sněhu?

V pátek bude v hlavní roli sníh, upozorňuje ČHMÚ. Na jihovýchodní polovině Česka může místy napadnout až deset centimetrů nového mokrého sněhu. V místech, kde bude nového sněhu méně, lze očekávat komplikace zejména v dopravě.

Meteorologové proto vydali i výstrahu. Ta upozorňuje na vysokou pravděpodobnost výskytu sněhové pokrývky, a to od pátečního dopoledne až do soboty jedné hodiny ranní. Varují také před náledím, a to v noci z pátku na sobotu. Aktuální znění výstrahy najdete na webu ČHMÚ, kde se data stále aktualizují.

Pro nadcházející období zveřejnili meteorologové i mapy, které znázorňují, kde napadne nejvíce sněhu. „Na přiložených mapkách vidíte úhrn nového sněhu ze čtyř aktuálních modelů. Modely neumí počítat s odtáváním sněhu, které bude na teplejším povrchu probíhat, proto budou výsledná čísla zejména ve východní polovině Moravy a Slezska nižší, než je na mapkách, a budou v maximech spíše kolem výše zmíněných 10 cm, v horských oblastech to může být i o něco více,“ vysvětlují.

Mrazivého počasí se ale dočkáme i další dny. Český hydrometeorologický ústav předpovídá v následujících dnech mlhy, mráz i sníh. Ten napadne jen v některých oblastech Česka, nebude to ale jen na horách. Sněhových přeháněk se Česko dočká například i v pondělí. Podrobnou předpověď počasí na víkend i další týden si můžete přečíst zde.

Tagy: