Kdy a jak skončíš válku, Putine? Čína tlačí Rusko ke zdi, tvrdí zdroj z Telegramu

Čínský prezident údajně ztrácí trpělivost s ruskou táhlou operací na Ukrajině. Tvrdí to telegramový účet General SVR, který má prý vazby na Kreml. Zdroj uvedl, že Si Ťin-pching naléhal na Vladimira Putina, aby mu v dopise napsal, kdy a jak válku ukončí.

General SVR je tajemný a populární účet na sociální síti Telegram, který má být údajně napojený na lidi kolem Kremlu. A který v minulosti publikoval řadu štiplavých proroctví. Ne vždy se ale vyplnila. Na účet General SVR každopádně běžně odkazují i velká zahraniční média. Kupříkladu britské Sky News.

Teď telegramový účet zveřejnil informaci o údajném rétorickém dusnu na trase mezi Moskvou a Pekingem. Čínský prezident Si Ťin-pching měl naléhal na Putina, aby mu písemně sdělil, kdy přesně hodlá ukončit válku na Ukrajině a jakým způsobem chce k završení válečných operací dospět.

Šéf nejlidnatější země světa měl navíc svůj protějšek varovat, že dokud nedostane srozumitelnou odpověď, nebude se s Putinem bavit.

Posel z Ruska?

S čínským prezidentem se ve středu sešel Dmitrij Medveděv, místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace a také exprezident Ruska. General SVR tvrdí, že právě tato exkurze byla přímo důsledkem předchozí komunikace mezi Pekingem a Moskvou.

Medveděv měl totiž podle této verze předat Siovi dopis ukrývající odpověď na zmíněný čínský políček. List Daily Mail s odkazem na čínské zdroje poznamenal, že Medveděv skutečně předal prezidentovi Číny určité psaní.

„Jestli si spolu lídři obou zemí budou v blízké době telefonovat, pak teprve poznáme, jak moc dopis ruského prezidenta Ťin-pchinga přesvědčil,“ napsal General SVR.

Tagy: