reklama
CNN Prima News Si Ťin-pching

Si Ťin-pching

Výpis příspěvků ke štítku „Si Ťin-pching“

Soupeření USA a Číny nesmí přerůst v konflikt, řekl Biden Si Ťin-pchingovi

16. listopadu 2021 07:45

Soupeření mezi Spojenými státy a Čínou nesmí přerůst v otevřený konflikt, řekl americký prezident Joe Biden svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi na úvod napjatě očekávaného virtuálního setkání. Čínský vůdce uvedl, že obě země by měly kvůli řadě výzev zintenzivnit vzájemnou komunikaci i spolupráci, informovaly agentury.

Nosíte mnoho make-upu a jste zženštilí, stěžuje si Čína na herce. Ruší televizní pořady

13. září 2021 13:59

Čínské autority se rozhodly zrušit veškeré zábavné a televizní pořady, které považují za nevhodné směrem k utužení morálky ve společnosti. Podle prezidenta Si Ťin-pchinga by komunistická strana měla mít větší kontrolu nad chodem státu, především pak v oblasti vzdělávání a náboženství. Teď čínští představitelé státu zakázali působení mužů, kteří svým vzhledem připomínají spíše opačné pohlaví, v umělecké sféře. Známé osobnosti podle vládních představitelů totiž nevypadají mužně a nosí příliš ženských prvků a make-up.

Horká linka mezi Čínou a USA. Naše rivalita nesmí přerůst v konflikt, volali si prezidenti

10. září 2021 07:51

Poprvé po sedmi měsících spolu telefonicky jednali prezidenti Spojených států a Číny, mezi nimiž vládnou v poslední době napjaté vztahy. Šéf Bílého domu Joe Biden a čínský vůdce Si Ťin-pching mimo jiné mluvili o „odpovědnosti obou zemí zajistit, aby vzájemné soutěžení nepřerostlo v konflikt“, uvedl v prohlášení podle agentury Reuters Bílý dům.

Zeman příští rok navštíví Čínu. Domluvil se na tom s prezidentem Si Ťin-pchingem

7. července 2021 13:29

Prezident Miloš Zeman v roce 2022 navštíví Čínu. Pražský hrad to oznámil po středečním telefonátu Zemana s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Hovořili spolu také o ekonomické spolupráci. Si Ťin-pching podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka považuje ČR za klíčového partnera v rámci Evropské unie. Vyjádřil Česku také solidaritu v souvislosti s nedávným tornádem.

Čínští komunisté slaví 100 let. Nepřátelé si o nás rozbijí hlavu, hlásal prezident

1. července 2021 05:46

Na pekingském Náměstí nebeského klidu (Tchien-an-men) dnes začaly oslavy stého výročí založení Komunistické strany Číny. Nad náměstím prolétly stíhačky s vrtulníky, lidé sborově zpívali socialistické písně, informovaly agentury Reuters a DPA. Prezident Si Ťin-pching v projevu varoval cizí mocnosti před zasahováním do čínských záležitostí.

Biden uspořádá klimatický summit, zve i Putina a Si Ťin-pchinga. Má prý ambiciózní plán

26. března 2021 22:08

Americký prezident Joe Biden plánuje na 22. a 23. duben virtuální klimatický summit za účasti světových lídrů včetně ruského prezidenta Vladimira Putina a čínské hlavy státu Si Ťin-pchinga. Celkem je pozváno 40 státníků, informoval v prohlášení Bílý dům. Avizoval, že do konání rozhovorů oznámí „ambiciózní“ cíl ohledně snižování emisí skleníkových plynů v nejbližších letech.

Američané zvažují zákaz vstupu čínským komunistům do země. Jde o Trumpův volební tah?

16. července 2020 22:05

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa pokračuje v politice nátlaku na Čínu. Ministr spravedlnosti William Barr obvinil velké americké technologické společnosti, že jsou vůči Pekingu příliš podbízivé a list The New York Times přišel s informací, že představitelé USA zvažují zákaz vstupu do země všem příslušníkům Komunistické strany Číny.

Trump hrozí zastavit financování WHO. Organizace by tak přišla o pětinu rozpočtu

19. května 2020 12:07

Prezident USA Donald Trump v pondělí večer pohrozil, že trvale zruší financování Světové zdravotnické organizace (WHO), pokud do 30 dnů neprokáže „zásadní změny“ ve svém fungování. V dopise adresovaném šéfovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi navíc uvedl, že Spojené státy zváží své členství v této organizaci. Vadí mu zejména „znepokojující nedostatek nezávislosti“ na Číně. Pokud by Trump své hrozby splnil, WHO by přišla zhruba o 22 procent svých finančních zdrojů.

Jak vnímá Čína prezidentské volby v USA? Trump ji zklamal, drží palce Bidenovi

17. května 2020 05:46

Když v roce 2016 Donald Trump zvítězil v prezidentských volbách, čínské politické špičky si mnuly ruce, že získaly spojence. Během čtyř let Trumpovy vlády je ale radost přešla. Vztahy mezi oběma mocnostmi se vyhrotily kvůli vzájemné obchodní válce a Trumpově kritice čínského boje s koronavirem. Čínská administrativa tak s napětím vyhlíží nového šéfa Bílého domu, který by pro ni byl vhodnějším spojencem – Joea Bidena.

reklama