reklama

Kdy udeří Ester? Cortina hostí mistrovství světa, podívejte se na program šampionátu

Před 65 lety se v italské Cortině d´Ampezzo konala zimní olympiáda, akci pod pěti kruhy přivítá městečko v severoitalském Benátsku znovu za pět let. Teď ale přichází „rozcvička“ v podobě 46. mistrovství světa v alpském lyžování. To začíná v malebném středisku uprostřed Dolomit už v pondělí 8. února a skončí o necelé dva týdny později. Chybět nebude ani Ester Ledecká. Podívejte se na přehledný program šampionátu.

reklama

Najde Američanka Mikaela Shiffrinová, které je teprve 25 let, formu a získá své páté zlato ze slalomu na mistrovství světa v řadě?

Vybojuje trojnásobný olympijský medailista Alexis Pinturault cenný kov na čtvrtém šampionátu po sobě?

Udrží Slovenka Petra Vlhová vedoucí pozici v pořadí Světového poháru?

A co světu ukáže zejména v super-G a sjezdu česká hvězda Ester Ledecká?

Tajenku se správnými odpověďmi na tyto a mnoho dalších otázek bude odhalovat italská Cortina d´Ampezzo od 8. do 21. února. Známé středisko s krásnými sceneriemi a tratí procházející mezi skalními masivy má rádo mnoho a mnoho lyžařů. Někteří závodníci ale budou na místo přezdívané „Královna Dolomit“ vzpomínat po následujících dnech ještě více zaníceně.

Téměř za druhý domov ho v minulosti mohla považovat Lindsey Vonnová, která zde ukořistila hned 12 vítězství. Americká ikona už je ale ve sportovním důchodu. Vyloženým domácím „výběhem“ je Cortina pro Italku Sofii Goggiovou, která měla být na následujícím šampionátu jasnou kandidátkou na zisk zlata ze sjezdu. Jenže jen pár dní před mistrovstvím se nešťastně zranila na vedlejší trati při pouhém přesunu do údolí v německém Garmish-Partenkirchenu.

Ledecké tak odpadla největší konkurentka v jedné z jejích nesilnějších disciplín. Ženský sjezd je na programu v sobotu 13. února. V harmonogramu světového šampionátu se vůbec poprvé nachází paralelní slalom a rozdá se tak dohromady 13 sad medailí. Jak vypadá kompletní termínová listina akce, kterou původně chtěli italští organizátoři zaimplementovat až do olympijské sezony 2021–2022?

Pondělí 8. února

 • Alpská kombinace žen: super-G 11:00, slalom 14:30 (trať Olympia delle Tofane)

Úterý 9. února

 • Super-G žen: 10:30 (Olympia delle Tofane)
 • Super-G mužů: 13:00 (Vertigine)

Středa 10. února

 • Alpská kombinace mužů: super-G: 10:00, slalom 14:30 (Vertigine)

Sobota 13. února

 • Sjezd žen: 11:00 (Olympia delle Tofane)

Neděle 14. února

 • Sjezd mužů: 11:00 (Vertigine)

Úterý 16. února

 • Paralelní obří slalom žen: kvalifikace: 9:00, hlavní závod: 14:00 (Lino Lacedelli/Rumerlo)
 • Paralelní obří slalom mužů: kvalifikace: 9:00, hlavní závod: 14:00 (Lino Lacedelli/Rumerlo)

Středa 17. února

 • Týmový paralelní slalom: 12:15 (Rumerlo)

Čtvrtek 18. února

 • Obří slalom žen: první kolo: 10:00, druhé kolo: 13:00 (Olympia delle Tofane)

Pátek 19. února

 • Obří slalom mužů: první kolo: 10:00, druhé kolo: 13:30 (Labirinti)

Sobota 20. února

 • Slalom žen: první kolo: 10:00, druhé kolo: 13:30 (Druscie A)

Neděle 21. února

 • Slalom mužů: první kolo: 10:00, druhé kolo: 13:30 (Druscie A)

Tagy:
Itálie Ester Ledecká program alpské lyžování sport Petra Vlhová Cortina d'Ampezzo Sofia Goggiová MS v alpském lyžování 2021 Mikaela Shiffrinová Alexis Pinturault

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

reklama