MS v alpském lyžování 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Návrat švýcarských královen. Šampionátu sjezdařů v Cortině zatím vládne helvétský kříž

Lara Gutová-Behramiová a Corinne Suterová zvedly na světovém šampionátu alpských lyžařů prapor helvétského kříže a drtí své soupeřky silou svých dávných předchůdkyň. Od mistrovství světa v Crans Montaně 1987 nezažil svět takovou převahu švýcarských reprezentantek. Alpská velmoc se tak po 32 letech může stát nejúspěšnější zemí sjezdařského svátku.

Jak se lyžařská ikona Shiffrinová postila téměř ke zlatu. Po super-G chce dokonat dílo

Mikaela Shiffrinová pokazila medailovou radost českým fanouškům. Byla to právě americká fenomenální lyžařka, která v super-G na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo skončila o titěrných šest setin vteřiny na bronzové příčce před Ester Ledeckou. Shiffrinová sice byla úřadující šampionkou v superobřím slalomu, nicméně rychlostní disciplínu jela poprvé po dlouhých 382 dnech. Párkrát si zatrénovala a hned z toho byl osmý cenný kov ze světové akce.

Kdy už konečně Ledecká vyrazí za světovým zlatem? Počasí mění program šampionátu

Touto dobou už jsme měli znát nové mistryně a mistry světa alpského lyžování ve čtyřech disciplínách. Počasí v italské Cortině d'Ampezzo ale zatím nedovolilo vyjet na trať ani jednomu závodníkovi. Pokud se umoudří, šampionát naostro začne ve čtvrtek 11. února soutěží žen v superobřím slalomu. Rovněž další program doznal řady změn, podívejte se.

Ledecká a spol. mají smůlu. Hustá mlha nedovolila odstartovat MS závodem super-G

Počasí nadále komplikuje světový šampionát ve sjezdovém lyžování v italské Cortině d'Ampezzo. Víkendová sněhová nadílka donutila pořadatele odložit pondělní alpskou kombinaci žen, teď v úterý zase museli odpískat ženský závod super-G. Tedy silnou disciplínu Češky Ester Ledecké, která superobří slalom vyhrála na olympiádě v Pchjongčchangu a dařilo se jí v něm i v aktuálním ročníku Světového poháru.

Kdo vyzve Ledeckou? Olga Křížová Charvátová řekla, komu to v Itálii může cinknout

Cortina d´Ampezzo hlásí, že je připravena přivítat první velkou sportovní akci tohoto roku (házenkáři prominou). Světový šampionát sice proběhne bez přítomnosti diváků, o to více se jich ale sejde u televizních obrazovek. Češi vkládají své naděje do Ester Ledecké. Kdo si ale odveze další medaile? „Vysoko vidím šance Petry Vlhové, ale i Mikaely Shiffrinové,“ řekla CNN Prima NEWS bývalá úspěšná československá lyžařka Olga Křížová Charvátová.

Kdy udeří Ester? Cortina hostí mistrovství světa, podívejte se na program šampionátu

Před 65 lety se v italské Cortině d´Ampezzo konala zimní olympiáda, akci pod pěti kruhy přivítá městečko v severoitalském Benátsku znovu za pět let. Teď ale přichází „rozcvička“ v podobě 46. mistrovství světa v alpském lyžování. To začíná v malebném středisku uprostřed Dolomit už v pondělí 8. února a skončí o necelé dva týdny později. Chybět nebude ani Ester Ledecká. Podívejte se na přehledný program šampionátu.

Zpravodajství z mistrovství světa v alpském lyžování, které se koná od 8. do 21. února 2021 v italském středisku Cortina d'Ampezzo. Vše, co vás zajímá o šampionátu, včetně české hvězdy Ester Ledecké nebo slovenské favoritky Petry Vlhové. Program, výsledky, zákulisí.