reklama

MS v alpském lyžování 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Návrat švýcarských královen. Šampionátu sjezdařů v Cortině zatím vládne helvétský kříž

Lara Gutová-Behramiová a Corinne Suterová zvedly na světovém šampionátu alpských lyžařů prapor helvétského kříže a drtí své soupeřky silou svých dávných předchůdkyň. Od mistrovství světa v Crans Montaně 1987 nezažil svět takovou převahu švýcarských reprezentantek. Alpská velmoc se tak po 32 letech může stát nejúspěšnější zemí sjezdařského svátku.

Jak se lyžařská ikona Shiffrinová postila téměř ke zlatu. Po super-G chce dokonat dílo

Mikaela Shiffrinová pokazila medailovou radost českým fanouškům. Byla to právě americká fenomenální lyžařka, která v super-G na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo skončila o titěrných šest setin vteřiny na bronzové příčce před Ester Ledeckou. Shiffrinová sice byla úřadující šampionkou v superobřím slalomu, nicméně rychlostní disciplínu jela poprvé po dlouhých 382 dnech. Párkrát si zatrénovala a hned z toho byl osmý cenný kov ze světové akce.

Kdy už konečně Ledecká vyrazí za světovým zlatem? Počasí mění program šampionátu

Touto dobou už jsme měli znát nové mistryně a mistry světa alpského lyžování ve čtyřech disciplínách. Počasí v italské Cortině d'Ampezzo ale zatím nedovolilo vyjet na trať ani jednomu závodníkovi. Pokud se umoudří, šampionát naostro začne ve čtvrtek 11. února soutěží žen v superobřím slalomu. Rovněž další program doznal řady změn, podívejte se.

Ledecká a spol. mají smůlu. Hustá mlha nedovolila odstartovat MS závodem super-G

Počasí nadále komplikuje světový šampionát ve sjezdovém lyžování v italské Cortině d'Ampezzo. Víkendová sněhová nadílka donutila pořadatele odložit pondělní alpskou kombinaci žen, teď v úterý zase museli odpískat ženský závod super-G. Tedy silnou disciplínu Češky Ester Ledecké, která superobří slalom vyhrála na olympiádě v Pchjongčchangu a dařilo se jí v něm i v aktuálním ročníku Světového poháru.

Ať si zamete před vlastním prahem. Skopeček i Chcípl PES jdou zkontrolovat Maláčovou
Volby 2021

Ať si zamete před vlastním prahem. Skopeček i Chcípl PES jdou zkontrolovat Maláčovou

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se svým poradcem Matějem Stropnickým pokračují v kontrolách pracovních podmínek ve firmách. Inspekce se ale bude konat i v resortu Maláčové. Ve čtvrtek ráno se na ministerstvo práce chystají zástupci iniciativ Otevřeme Česko normálnímu životu a Chcípl PES a nezávisle na nich i poslanec ODS Jan Skopeček – lídr stranické kandidátky ve středních Čechách.

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?
Koronavirus

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?

V České republice se objevuje velmi nakažlivá mutace delta koronaviru již u přibližně 90 procent všech nově nakažených. Přestože se u takzvané indické mutace hovoří o reprodukčním číslu až osm, epidemie v Česku nadále ustupuje, takže se nevydáváme cestou zemí, jako je Španělsko, Portugalsko či Velká Británie, kde šíření delty vedlo k značnému zhoršení situace. Podle odborníků za to může zřejmě kombinace proočkovanosti a promořenosti českého obyvatelstva.

reklama

MS v alpském lyžování 2021

Zpravodajství z mistrovství světa v alpském lyžování, které se koná od 8. do 21. února 2021 v italském středisku Cortina d'Ampezzo. Vše, co vás zajímá o šampionátu, včetně české hvězdy Ester Ledecké nebo slovenské favoritky Petry Vlhové. Program, výsledky, zákulisí.