MS v alpském lyžování 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Návrat švýcarských královen. Šampionátu sjezdařů v Cortině zatím vládne helvétský kříž

16. února 2021 08:17

Lara Gutová-Behramiová a Corinne Suterová zvedly na světovém šampionátu alpských lyžařů prapor helvétského kříže a drtí své soupeřky silou svých dávných předchůdkyň. Od mistrovství světa v Crans Montaně 1987 nezažil svět takovou převahu švýcarských reprezentantek. Alpská velmoc se tak po 32 letech může stát nejúspěšnější zemí sjezdařského svátku.

Shiffrinová má šesté zlato z MS. Ledecká zvládla kombinaci v Cortině na osmém místě

15. února 2021 14:57

Mikaela Shiffrinová vylepšila bronz ze super-G a na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo ovládla pondělní kombinaci. Celkově už tak získala šesté zlato ze světového šampionátu v kariéře. Ester Ledecká zvládla disciplínu skládající se ze superobřího slalomu a slalomu velmi dobře a skončila celkově osmá.

Jak se lyžařská ikona Shiffrinová postila téměř ke zlatu. Po super-G chce dokonat dílo

11. února 2021 17:04

Mikaela Shiffrinová pokazila medailovou radost českým fanouškům. Byla to právě americká fenomenální lyžařka, která v super-G na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo skončila o titěrných šest setin vteřiny na bronzové příčce před Ester Ledeckou. Shiffrinová sice byla úřadující šampionkou v superobřím slalomu, nicméně rychlostní disciplínu jela poprvé po dlouhých 382 dnech. Párkrát si zatrénovala a hned z toho byl osmý cenný kov ze světové akce.

Pouhých šest setin od bronzu. Ledecká byla v super-G čtvrtá, zbrzdila ji drobná chyba

11. února 2021 12:01

Konečně. Světový šampionát v alpském lyžování v italské Cortině d'Ampezzo s třídenním zpožděním odstartoval závodem super-G. České eso Ester Ledecká skončila ve své královské disciplíně s minimální ztrátou na pódium na čtvrtém místě. Královnou superobřího slalomu se stala Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Kdy už konečně Ledecká vyrazí za světovým zlatem? Počasí mění program šampionátu

10. února 2021 14:46

Touto dobou už jsme měli znát nové mistryně a mistry světa alpského lyžování ve čtyřech disciplínách. Počasí v italské Cortině d'Ampezzo ale zatím nedovolilo vyjet na trať ani jednomu závodníkovi. Pokud se umoudří, šampionát naostro začne ve čtvrtek 11. února soutěží žen v superobřím slalomu. Rovněž další program doznal řady změn, podívejte se.

Ledecká a spol. mají smůlu. Hustá mlha nedovolila odstartovat MS závodem super-G

9. února 2021 14:52

Počasí nadále komplikuje světový šampionát ve sjezdovém lyžování v italské Cortině d'Ampezzo. Víkendová sněhová nadílka donutila pořadatele odložit pondělní alpskou kombinaci žen, teď v úterý zase museli odpískat ženský závod super-G. Tedy silnou disciplínu Češky Ester Ledecké, která superobří slalom vyhrála na olympiádě v Pchjongčchangu a dařilo se jí v něm i v aktuálním ročníku Světového poháru.

Kdo vyzve Ledeckou? Olga Křížová Charvátová řekla, komu to v Itálii může cinknout

8. února 2021 07:37

Cortina d´Ampezzo hlásí, že je připravena přivítat první velkou sportovní akci tohoto roku (házenkáři prominou). Světový šampionát sice proběhne bez přítomnosti diváků, o to více se jich ale sejde u televizních obrazovek. Češi vkládají své naděje do Ester Ledecké. Kdo si ale odveze další medaile? „Vysoko vidím šance Petry Vlhové, ale i Mikaely Shiffrinové,“ řekla CNN Prima NEWS bývalá úspěšná československá lyžařka Olga Křížová Charvátová.

Kdy udeří Ester? Cortina hostí mistrovství světa, podívejte se na program šampionátu

7. února 2021 12:50

Před 65 lety se v italské Cortině d´Ampezzo konala zimní olympiáda, akci pod pěti kruhy přivítá městečko v severoitalském Benátsku znovu za pět let. Teď ale přichází „rozcvička“ v podobě 46. mistrovství světa v alpském lyžování. To začíná v malebném středisku uprostřed Dolomit už v pondělí 8. února a skončí o necelé dva týdny později. Chybět nebude ani Ester Ledecká. Podívejte se na přehledný program šampionátu.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:14

Po kritice Ruska někdo vyřadil z provozu Vatikánské webové stránky

23:30

Atypická válka. CNN zjišťovala, jak vypadají boje o Bachmut

22:17

Arcibiskup z Canterbury zahájil třídenní návštěvu Kyjeva

21:31

Zelenskyj pozval Muska na Ukrajinu, aby se podíval na škody způsobené Ruskem

MS v alpském lyžování 2021

Zpravodajství z mistrovství světa v alpském lyžování, které se koná od 8. do 21. února 2021 v italském středisku Cortina d'Ampezzo. Vše, co vás zajímá o šampionátu, včetně české hvězdy Ester Ledecké nebo slovenské favoritky Petry Vlhové. Program, výsledky, zákulisí.