reklama

Nejnovější příspěvky k tématu

Svět zvířat

Když rozdíly mizí, 57. díl: Nenávidění, učenliví a odolní. Jak žijí švábi?

Když rozdíly mizí, 57. díl: Nenávidění, učenliví a odolní. Jak žijí švábi?

O švábech má většina z nás jasné mínění. Bez ohledu na to, co si o nich myslíme, jde ale o pozoruhodné tvory. Mají neuvěřitelnou schopnost regenerace, dokáží se uživit v podstatě čímkoliv, přežijí v pro nás nepředstavitelných podmínkách, dokonce si dokáží vyrábět vlastní antibiotika a měnit genetickou výbavu tak, aby byli jejich potomci odolnější vůči pesticidům.

Když rozdíly mizí, 4. díl: Nelítostný zabiják nebo zvídavý filosof?
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Ústecký kraj

Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Josef Stojka z rodu olašských králů chce tento týden podat trestní oznámení na neznámého pachatele. A to z pozice člena Rady vlády pro národnostní menšiny, v níž hájí práva Romů. „Případ z Teplic na mě působí jako veřejná poprava. Snažím se ale uklidnit emoce v celé romské komunitě a budu trvat na řádném vyšetření kauzy. Ale také na případném odvolání policejního prezidenta i ministra vnitra,“ říká Stojka CNN Prima NEWS.

reklama

Když rozdíly mizí

Co mají společného lidé a zvířata? Možná víc, než si myslíte – a právě o tom vám povíme v článkovém seriálu s názvem Když rozdíly mizí. Desítky zvířat, zástupci hmyzí i vodní říše, plazi, savci, zkrátka všichni živí tvorové mají celou řadu vlastností a dovedností, kterými se nám nápadně přibližují. Zatímco někteří jsou hotoví vynálezci, jiní jsou citliví a empatičtí. Jedni dávají přednost samotě, jiní si hledají nejlepší přátele. Zkrátka – když se podíváme pečlivě, zjistíme, že některé rozdíly pomalu, ale jistě mizí.