reklama

Klaus: Budu volit ty, kteří se vzpírají beznadějnému sesunu doleva a do „pirátství“

Koho bude v letošních volbách do Poslanecké sněmovny volit bývalý prezident Václav Klaus? Ty, kteří se vzpírají našemu beznadějnému sesunu doleva a do „pirátství“, prohlásil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS. Podle něj tento „sesun“ trvá už desetiletí.

reklama

„Každý se mě ptá, koho budu volit, ale to je blbá otázka. Ptejte se, co budu volit. V tom mám dávno jasno. Budu volit toho, kdo se trochu odvažuje vzpírat zoufalému a beznadějnému sesunu doleva a k pirátství, který u nás probíhá,“ uvedl Václav Klaus v pořadu CNN Prima NEWS.

Podle něj tento „sesun“ trvá už desetiletí. „Méně covidu, ale více covidismu jako ideologie tomu daly akceleraci. Hloupá epidemie byla zesílena hloupými rozhodnutími státu,“ vysvětlil s tím, že se mění podstata západní civilizace.

„Proto sesun, jsme na šikmé ploše. Když sleduji kampaň, sesunu se nikdo nebrání, jsou to jen jedinci. Jsou strany, které se odmítají podřídit diktátu covidismu. Jsou strany, které vnímají obrovský posun k zelenosti. Vidím jedince, kteří se brání genderovým nesmyslům. Velké politické strany se ale těmto tématům nevěnují,“ kritizoval. Podle něj mají strach, že by na těchto tématech ztrácely voliče.

Podle exprezidenta má západní společnost nakročeno ke světu bez demokracie, svobody a pravdy. „A brání se méně, než jsem čekal. Bude to svět manipulace a neosobních mechanismů,“ varoval.

Klausovy sympatie má SPD a Trikolora

Klaus také v pořadu CNN Prima NEWS prohlásil, že Evropská unie je tragický omyl evropského vývoje. Zároveň vyjádřil sympatie SPD a Trikoloře. „Ze smysluplných stran vystupuje proti unii SPD a Trikolora, zejména tedy Svobodní. Kdyby můj syn nadále vedl Trikoloru, vesele bych se ke straně přihlašoval, teď je to sporné,“ podotkl. Už v lednu před odchodem svého syna z politiky přitom exprezident vystoupil na demonstraci na Staroměstském náměstí, kterou svolával předseda Svobodných Libor Vondráček.

Někdejší prezident v pořadu kritizoval i předvolební kampaně. Podle něj je téma Antibabiš únikem od vážné politiky. „Vidím malou analýzu skutečné politiky jeho vlády a osoby. Tady se na něj ječí jako na osobu,“ nelíbí se mu.

Kauza Pandora Papers, v rámci níž si premiér Andrej Babiš měl prostřednictvím offshorové firmy a daňových rájů nakoupit několik nemovitostí ve Francii včetně zámku, je podle Klause „účelová hra, vytažená z kapsy a dlouho připravovaná“.

Tagy:
politika Andrej Babiš Piráti Václav Klaus SPD Trikolóra exprezident Libor Vondráček Svobodní 360° pandora papers

Hlavní zprávy

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš
Vláda

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

 • Aktualizováno
 • Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

  Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat
  Koronavirus

  Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat

  Zejména střední Evropa se potýká s další závažnou vlnou nemoci COVID-19, a to především z důvodu nízké proočkovanosti jednotlivých států v regionu. Ukazuje se, že země mají v podstatě dvě možnosti, jak situaci řešit. Snaží se buď zavést lockdown pro neočkované, který je má motivovat k vakcinaci, nebo jsou vyhlašovány lockdowny celoplošné. Praxe však ukazuje, že každá z těchto dvou cest má odlišný výsledek a státy si musí dobře rozmyslet, čeho chtějí svými opatřeními dosáhnout. Česká republika by proto měla vyhodnotit při dalším zpřísňování opatření výsledky cest, kterými se vydávají naši sousedé.

  Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

  Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

  Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

  Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

  Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

  Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

  Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

  reklama