reklama

Klus o předvolebních písních: Bartoš do toho šel sympaticky, z Koláře u SPD cítím faleš

Politici tasí před volbami všechny své trumfy a není výjimkou, že jednotlivé strany lákají voliče na originální písně. Zpěvák Tomáš Klus v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS ocenil například odvahu předsedy Pirátů Ivana Bartoše, naopak ze svého kolegy Petra Koláře, který nazpíval hymnu SPD, cítí faleš.

reklama

Lídr koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš se vždy prezentoval jako muzikant. V předvolebním volebním klipu „Pirátostan“ se dokonce postavil za mikrofon. Druhý lídr koalice Vít Rakušan se snažil hudební produkci přispět alespoň občasným bubnováním na „kotel“.

„Přijde mi sympatické, že šli s vlastní kůží na trh. To je originální. Asi bych ale zvolil veselejší flow, současná doba je dost nepříjemná,“ zhodnotil zpěvák Tomáš Klus.

SPD představila svou hymnu už začátkem léta. Tomio Okamura svěřil song do rukou známého muzikálového zpěváka Petra Koláře. V písni se často opakuje pro SPD typická vlastenecká fráze „chránit svůj národ, svůj stát“.

Klus uvedl, že píseň SPD je oproti té od Pirátů a Starostů více sluníčkářská. „Už si ale říkám, jestli to myslí vážně, nebo je to sranda. Vadí mi pokrytectví, a zde je pozadí Petra Koláře. Jako by držel pero, ale nepodepsal. Cítím z toho trochu faleš,“ zdůraznil.

Kolář se totiž vyhnul odpovědi na otázku, zda je voličem SPD. „Nikdy jsem nehlásil své politické preference, to znamená, že jsem je nemohl ani popřít, všechno je to pouze záležitost médií,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Politika a kultura k sobě ale podle Kluse patří. „Obojí je součástí veřejného života. Pokud člověk někomu důvěřuje a myslí to upřímně, není důvod se s politikou nespojit. Nesete pak ale zodpovědnost,“ dodal.

Neuspěli Vokřál ani Liška

Hudební klipy jsou tradiční součastí politických kampaní. Před sedmi lety slavil velký úspěch se svým klipem „Barva tvýho hlasu“ exlídr Strany zelených Ondřej Liška. K volebnímu úspěchu však bývalému zpěvákovi kapely Lesní zvěř nepomohl.

Že hudební klip k úspěchu nestačí, dokázal také bývalý brněnský primátor za ANO Petr Vokřál. Po zveřejnění svého hudebně tanečního klipu „Song jak Brno“ v roce 2018 ani on post primátora neobhájil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama