kněz

Výpis příspěvků ke štítku „kněz“

Kaňka na mši za Zagorovou. Kněz říkal nevhodné vtipy a zval nás do hospody, kritizují hosté

3. září 2022 06:58

Účastníci zádušní mše za Hanu Zagorovou, která se konala toto úterý, jsou rozhořčeni kvůli knězi Jiřímu Veithovi, který ji sloužil. Podle hostů se dopustil několika přešlapů – o zesnulé zpěvačce mluvil příliš osobně, vyprávěl nevkusné vtipy a po konci obřadu rozdával přítomným letáky, informoval deník Blesk.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

21. ledna 2022 06:08

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Historik Šebek: Papež dal políček Orbánovi a maďarskému režimu, souzní s Čaputovou

14. září 2021 00:11

Tím, že papež František strávil v Maďarsku jen sedm hodin, zatímco na Slovensku bude několik dní, zasadil políček do tváře maďarskému premiéru Viktoru Orbánovi a jeho režimu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl historik Jaroslav Šebek. Hlava katolické církve podle něj dala jasně najevo, že souzní se stylem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

9. srpna 2021 16:43

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.

Kněz zaútočil na biskupy kyselinou. Chtěli ho vyloučit z církve kvůli drogám

24. června 2021 08:16

Sedm vysoce postavených členů řecké pravoslavné církve, jeden policista a dva právníci byli ve středu večer hospitalizováni s popáleninami po napadení žíravinou. K útoku došlo bezprostředně po disciplinárním řízení s knězem, který je také pravděpodobným útočníkem. V noci na čtvrtek tři členové církve a jeden policista zůstávali v péči lékařů. O napadení s odvoláním na místní policii informovaly agentury AFP a AP.