reklama

kněz

Výpis příspěvků ke štítku „kněz“

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.

Kněz zaútočil na biskupy kyselinou. Chtěli ho vyloučit z církve kvůli drogám

Sedm vysoce postavených členů řecké pravoslavné církve, jeden policista a dva právníci byli ve středu večer hospitalizováni s popáleninami po napadení žíravinou. K útoku došlo bezprostředně po disciplinárním řízení s knězem, který je také pravděpodobným útočníkem. V noci na čtvrtek tři členové církve a jeden policista zůstávali v péči lékařů. O napadení s odvoláním na místní policii informovaly agentury AFP a AP.

Viděla z postýlky až k oltáři. Komu Šafránková říkala anděl a kdo s ní byl před smrtí?

Herečka Libuše Šafránková se k Bohu neobrátila, až když zjistila, že je nemocná. K církvi měla blízko od dětství. S otcem chodila do kostela a jednomu faráři s rodinou přezdívala „anděl“. Tím byl páter Vojtěch Mareček, na kterého Šafránková napsala vzpomínku. Františkánský kněz z kostela sv. Anežky České a člen společné duchovní správy Praha-Spořilov Petr Regalát Beneš pro CNN Prima NEWS popsal, jak to s hereččiným andělem bylo.

Kněz o Šafránkové: Byla naším světélkem. Do poslední chvíle se snažila přiblížit Ježíši

Libuše Šafránková byla šarmantní paní s hlubokou duší. Milovala svou rodinu a zvlášť v posledních letech jí velmi záleželo na přibližování se Bohu. Její úsměv mi zůstává v srdci. Těmito slovy vzpomínal na oblíbenou herečku františkánský kněz Jakub Sadílek v pořadu Radio Proglas 13+. Se Šafránkovu se několik let přátelil a poslední roky jí dělal zpovědníka.

Gayové manželství neohrožují, říká polský kněz. Ať církev do věcí státu nezasahuje

Polskem nadále hýbe kontroverzní omezení potratů, které vyhlásil tamní ústavní soud. Polské ženy podle něj nemohou podstoupit interrupci ani v případě, že plod nemá šanci na přežití. Polský kněz Zbigniew Jan Czendlik opatření kritizuje, CNN Prima NEWS řekl, že by církev neměla zasahovat do státních záležitostí. V rozhovoru se rozpovídal i o krizi manželství.

reklama