reklama

Koalice hladoví po moci. Věří, že Babiš je ďábel a chtějí ho vymítat, míní Komárek

Domluva pěti stran a dvou koalic byla rychlá, a to je dobře, zhodnotil jednání politiků po volbách komentátor Martin Komárek. Jednotlivé strany spojuje odpor vůči Andreji Babišovi. Řada politiků věří, že je ďábel a chtějí ho vymítat, dodal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

„Koalice mají silný společný zájem – mají hlad po moci, touží po ní, a to je to přirozené. Řada politiků také věří, že Andrej Babiš je ďábel a chtějí ho vymítat,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Martin Komárek.

Ocenil rychlé jednání dvou koalic Spolu a PirSTAN. „Říkal jsem, že se musí rychle sejít a udělali to ještě bleskověji. Zdálo se, že to bylo připraveno, což je dobře a má to logiku. Pokud chtějí Babiše porazit, vydrží to,“ vysvětlil Komárek.

Podotkl však, že jednotlivé politiky neidealizuje. „U politiky pěti stran je důležitý společný zájem. A matematika jim říká: Držte spolu. Babiše dostanete pryč a do té doby buďte kamarádi,“ podotkl.

„Při posledních průzkumech se zdálo, že převáží koalice levicových a extremistických stran. Ale stal se malý zázrak. Vyhrálo Spolu, částečně proto, že komunisté neuspěli. Koalice Spolu mobilizovala voliče a pomohla jí politika Antibabiš,“ vysvětluje si Komárek.

Nyní však vše závisí na prezidentovi. „Je to strašně nevyzpytatelné. Za mě je dobře, že se koalice dohodly, zvyšuje to tlak na prezidenta. Andreji Babišovi se tím říká: ‚Ty tu většinu dohromady nedáš‘. Je důležité, že Babiš přiznal porážku,“ přidala se analytička Lenka Zlámalová.

Podle politologa Jiřího Peheho se momentálně Miloš Zeman nenachází v kondici, kdy by měl sehrát důležitou roli při skládání vlády. „Nezdá se, že by Zeman byl schopný vést jakákoliv jednání. Pokud by prezident skutečně nebyl schopen vystoupení na veřejnosti, nastává opravdu vážná situace,“ řekl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Etzler kvůli covidu skončil na kyslíku. Které další celebrity bojovaly s těžkým průběhem?

Herec Miroslav Etzler skončil s covidovou atakou a oboustranným zápalem plic v nemocnici na dýchacích přístrojích. Fanouškům prostřednictvím sociální sítě napsal, že nebyl očkován a vyzval národ, aby neudělal stejnou chybu jako on. V českém šoubyznysu není jediným, kdo měl velmi těžký průběh nemoci. Koho dalšího koronavirus dostal na lopatky?

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

reklama

Domácí zpravodajství

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

reklama