reklama
CNN Prima News Jiří Pehe

Jiří Pehe

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pehe“

Mynářovo stíhání, kauza Lány, velvyslanci. Komentátoři uvažují o ceně Zemanova ústupku

13. prosince 2021 19:32

Prezident Miloš Zeman sice ustoupil designovanému premiérovi Petru Fialovi ohledně jmenování Jana Lipavského ministrem zahraničí, ale může za to něco obdržet. Konkrétně jistý vliv na zahraniční politiku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jiří Pehe. Podle jiného odborníka, Lukáše Jelínka, bude Lipavský slabým šéfem diplomacie.

Politolog: SPD popírá hodnoty vlády. Chápu, že „extremisty“ nechtějí ve vedení Sněmovny

9. listopadu 2021 00:02

Ve středu čeká nové poslance tajná volba předsedy a šesti místopředsedů Sněmovny. Podle informací od formující se vládní koalice Spolu s Piráty a Starosty by hnutí SPD nemělo dostat ani jeden post. Politolog Jiří Pehe v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že tahu budoucí vlády vynechat hnutí, kterému šéfuje Tomio Okamura, rozumí.

Ministerští kandidáti s vroubkem u Zemana. S kým může mít prezident problém?

8. listopadu 2021 21:05

Prezident Miloš Zeman bude podle odborníků do jmenného seznamu kandidátů na šéfy resortů aktivně promlouvat. Sociolog Jan Herzmann si myslí, že by mohl Zeman na předsedu ODS Petra Fialu vyvíjet nátlak. „A to tím způsobem, že bude čekat, až mu přinese jména, která mu budou vyhovovat, a teprve potom ho jmenuje premiérem.“ Petr Fiala označuje takové obavy za předčasné.

Zeman nejspíš není schopen jednání, nastává opravdu vážná situace, míní politolog Pehe

10. října 2021 00:45

Koalice Spolu těsně vyhrála nad ANO, prezident Miloš Zeman ale dopředu avizoval, že složením kabinetu pověří Andreje Babiše. Politolog Jiří Pehe má však pochybnosti, zda prezident nějaké politické kroky vůbec zvládne. „Nezdá se, že by Zeman byl schopen vést jakákoliv jednání. Pokud by prezident nedokázal vystoupit na veřejnosti, nastává opravdu vážná situace,“ uvedl ve vysílání na CNN Prima NEWS.

Experti: Zeman s Ovčáčkem si rádi z lidí utahují. O prezidentově zdraví máme vědět

7. října 2021 11:49

Společností nyní rezonuje zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Podle politologů Jiřího Peheho a Lukáše Jelínka a redaktorky webu CNN Prima NEWS Barbory Zykmundové by občané i politici měli být o zdraví hlavy státu informováni. Pražský hrad evidentně dle jejich názoru nechce připustit možnost, že by Zeman nebyl takovým hybatelem politického dění jako v minulosti.

Politolog Pehe: Arenberger je pro ANO zničující, Babiš musí s jeho odvoláním spěchat

19. května 2021 22:07

Problémy kolem ministra zdravotnictví Petra Arenbergera jsou pro hnutí ANO zničující. Tak charakterizoval současné trable šéfa zdravotnického resortu politolog Jiří Pehe. „Kdyby ve funkci zůstal, bude silně hnutí poškozovat, stejně jako premiéra. Kauza bude rezonovat až do voleb a potáhne hnutí ANO dolů,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama