reklama
CNN Prima News Jiří Pehe

Jiří Pehe

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pehe“

Pokud Blatný nevyjedná podporu nouzovému stavu, bude zřejmě obětován, míní Pehe

KSČM došla trpělivost a otočila se k vládě zády. Už nepodpoří prodloužení nouzového stavu. Premiér Andrej Babiš (ANO) má tedy týden na to, aby se domluvil s opozicí. Podle komentátora z INFO.cz Petra Holce se komunisté snaží být kšeftaři. Politolog Jiří Pehe se domnívá, že pokud se premiérem pověřenému ministru Blatnému (za ANO) nepodaří vyjednat jinou podporu pro nouzový stav, může být obětován. Zaznělo to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Sledujte ŽIVĚ Speciál 360°: Biden míří k vítězství, Trump chce konec sčítání

Amerika stále nezná svého nového prezidenta. Joe Biden má sice oproti Donaldu Trumpovi náskok, sčítání hlasů v některých státech je ale natolik těsné, že ani druhý den po volbách si nikdo – ať už média, či sami kandidáti – netroufá oznámit vítěze. Situaci sledujeme v pořadu 360° Pavlíny Wolfové společně s hosty, kteří se budou postupně připojovat do speciálního vysílání.

Speciál Trump vs. Biden: Průběžné výsledky voleb i živé vstupy z celých USA

V noci z 3. na 4. listopadu odvysílá CNN Prima NEWS speciální živý přenos věnovaný průběhu a výsledkům amerických prezidentských voleb. Pořad pod názvem Trump vs. Biden: Boj o Bílý dům odstartuje 3. listopadu ve 22 hodin. Po celou noc bude pět reportérů CNN Prima NEWS v USA a tým v Praze ve spolupráci s americkou CNN nepřetržitě přinášet průběžné výsledky voleb, živé vstupy napříč Spojenými státy i reakce odborníků. Od 7. hodiny pak naváže ranní zpravodajský blok Nový den, mimořádně věnovaný americkým volbám. Moderují Libor Bouček, Terezie Tománková a Jaroslav Brousil.

Zlámalová: Máme nejrestriktivnější opatření z celé Evropy, vláda promarnila šest měsíců

Vláda ohlásila novou řadu tvrdých opatření. Dojde mimo jiné na zavření všech škol vyjma mateřských či na uzavření restaurací. Tyto informace se lidé dozvěděli až po zdlouhavém jednání vlády a zrušeném projevu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Zvládá vláda komunikaci? Bere ji veřejnost vážně? A zvládá vláda aktuálně pandemii? Hosty CNN Prima NEWS byli politolog Jiří Pehe a novinářka Lenka Zlámalová.

Pehe: ČSSD doplatila na svou rozplizlou politiku a spolupráci s Babišem

Česko zná nové složení Senátu. Z voleb vyšli nejlépe Starostové a nezávislí s osmi novými mandáty, tři získali lidovci a posílila i ODS. Debaklem skončily volby pro vládní ČSSD. Politolog Jiří Pehe v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že na jejích výsledcích se podepsala nejen „rozplizlá“ politika a vnitřní spory, ale i spolupráce s Andrejem Babišem, který straně převzal značnou část voličů.

reklama