CNN Prima News koláž

koláž

Výpis příspěvků ke štítku „koláž“

Fiala? Smutná postavička, vzkázal Babiš k antikampani Spolu. Laciný marketing, míní Dostálová

Premiér Petr Fiala (ODS) je směšná a smutná postavička. Dělá si z tragédie kampaň, vzkázal předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Reagoval tak na krok koalice Spolu, která odhodila rukavičky a pustila se do antikampaně namířené proti opozici. Využila Babišův volební slogan, předběhla hnutí ANO při registraci domény a zveřejnila na ní „proruské koláže“. „Mimořádně tragický konflikt na Ukrajině a celou ruskou agresi zneužívají pro vlastní PR a k lacinému marketingu,“ podotkla na konto koaličních stran jednička evropské kandidátky ANO Klára Dostálová, kterou na zmíněné koláži „zdobí“ ruská vlajka.

Schillerová zuří. Hybridní útok, chci od Fialy omluvu, vzkázala kvůli koláži pětikoalice

Hybridní útok od pětikoalice. Tak označila pozměněné obrázky z kampaně ANO předsedkyně poslaneckého klubu hnutí Alena Schillerová. Ve Sněmovně bude požadovat omluvu od premiéra Petra Fialy (ODS), řekla na tiskové konferenci před schůzí dolní parlamentní komory. Nová antikampaň koalice Spolu odstartovala ve středu, vládní ODS se totiž podařilo „sebrat“ hnutí ANO doménu s novým sloganem „Česko, pro tebe všecko“ do evropských voleb, k níž vytvořila také webové stránky.

Koalici Spolu se útok na ANO vymstí, tuší politologové. Mluví o primitivnosti a zoufalství

Hloupé, primitivní, ale zároveň nepřekvapivé. Tak politologové Lukáš Valeš a Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS reagují na antikampaň, kterou si nechala zadat koalice Spolu a nejvíce ji propaguje ODS. Jedná se o koláž, na níž předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jednička kandidátky do europarlamentu Klára Dostálová (ANO) mají na tvářích ruskou trikolóru a slogan: „Rusko, pro tebe všecko.“ Upravený snímek koaliční politici sdílejí s tím, že jim došel WhatsAppem. Podle politologů si tímto krokem vládní strany voliče nenakloní, spíše naopak.

Přišlo WhatsAppem? ODS použila Babišovu zbraň a převezla ANO s webem. Schytala ale i kritiku

Česko, pro tebe všecko. S takovým sloganem přišel šéf hnutí ANO Andrej Babiš, nyní se o něj ale musí chtě nechtě podělit s koalicí Spolu. Té se totiž povedlo zaregistrovat doménu s jeho slovy na jeden celý rok a spustila antikampaň, v níž Babiše i kandidátku do evropských voleb Kláru Dostálovou osočují z podpory Ruska. Koláž a web ceskoprotebevsecko.cz sdíleli na sociálních sítích především politici ODS se slovy „přišlo WhatsAppem“. Ne všechny podporovatele vládních stran ale kampaň potěšila. Redakce CNN Prima NEWS požádala ODS o reakci.

Už 20 let nabízí to nejlepší z umění: Galerie Smečky v Praze

Dobré umění dodává pozitivní energii! Přesvědčit se o tom můžete třeba v pražské Galerii Smečky, která funguje nedaleko Václavského náměstí. Už téměř dvacet let ji provozuje společnost Pražská plynárenská. Galerie dává prostor současným umělcům a zároveň se pyšní unikátní sbírkou českých koláží. K vidění jsou v ní i dva originály malířky Marie Čermínové, známé pod pseudonymem Toyen.

50 let tvorby Jiřího Kovandy: Koláže oceňované napříč světem v Galerii Smečky

Dvě a dvě je pět. Možná si teď ťukáte na čelo, ale nebojte se, nerozhodli jsme se dělat si z vás blázny. Chceme vám blíže představit umělce Jiřího Kovandu a jeho výstavu, která nese právě tento název. Najdete ji v centru Prahy v Galerii Smečky, kterou podporuje společnost Pražská plynárenská. Její zástupci totiž dobře vědí, jak důležitou roli hraje umění v životech lidí.

Babiš lže, koláže politiků mu na mobil nepřišly, nevěří Kohajda. Havlíček odkazuje na humor

Koláže členů vlády, kteří údajně podpoří Andreje Babiše (ANO) v prezidentské volbě, nepřišly samovolně šéfovi ANO na mobil. To je lež. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL). Osobně se mu totiž nejvíce příčí právě vzkaz, který Babiš ke snímkům připsal: „Došlo Whatsappem.“ Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) opáčil, že nikdo nemohl tyto koláže brát vážně a odkazoval na humor, který je Čechům vlastní. K autorství obrázků se ale nevyjádřil.

Bude mít Česko vlastní moře? Vtipálci rozjeli anexi Kaliningradu, žertují i politici

Jaké by to bylo, kdyby Česko mělo moře? Tato otázka se zjevně zamlouvá řadě spoluobčanů a stejně tak i Poláků. Ti totiž z recese rozjeli diskusi o tom, že by Rusko mohlo přijít o svoji Kaliningradskou oblast na pobřeží Baltského moře právě ve prospěch Prahy, potažmo Varšavy. A satira očividně táhne, protože petici požadující anexi regionu podepsalo již několik tisíc lidí. Záležitost si nyní žije vlastním životem, kdy Češi i Poláci tvoří jednu vtipnou koláž za druhou a smějí se na úkor Ruska. To naopak o věci mluví zcela vážně a anexi Kaliningradské oblasti odmítá.