reklama

KOMENTÁŘ: Volným krokem jsem předešel tramvaje a auta. Video z dopravního pekla v Praze

Dopravní peklo v Praze! Fakt. Silnice rozkopané jak Berlín, kolony aut delší než fronta před Primarkem. Navíc máme před volbami, takže je kvůli tomu ještě veseleji než obvykle. Aby ne, když je chůze rychlejší než jízda autem nebo jindy vychvalovanou pražskou veřejnou dopravou. Sám jsem si to zkusil. Nevěříte? Podívejte se na video.

reklama

Jakožto obyvatel Prahy – do které se sem před pár lety naplavil z Hané – už jsem v metropoli zažil ledacos. Abych volnou chůzí, jak možná ze zrychleného videa, které má ve skutečnosti zhruba 15 minut, nejde na první pohled poznat, předešel kolonu aut a 6 tramvají, to se mi teda ještě „nepoštěstilo“. Parádu, kterou jste mohli vidět na videu, zažívají obyvatelé Prahy 8 denně. I já jakožto uvědomělý rezident této jinak líbezné části města jsem byl už několikrát uvězněn mezi Palmovkou a Bulovkou na palubě tramvaje nebo v autě. A včera jsem konečně našel řešení, jak se tomu vyhnout. Vystoupil jsem na Palmovce a volnou chůzí si takříkajíc „namazal na chleba“ kolemjedoucí dopravní prostředky. Byl jsem naprosto suverénně rychlejší!

Dýchal jsem čerstvý vzduch (když opomenu postávající kouřící auta) a za „pár“ minut jsem došel k Bulovce. Mám štěstí, že jsem v okolí Bulovky rezidentem, nikoliv pacientem. Jediný, kdo v danou chvíli překonal dopravní komplikace rychleji než já, byli ti dva na elektrokoloběžkách, kteří mě na videu předjeli ve 27. vteřině. Doufám, že tohle není předobraz zelené Prahy…

Teď ale konec legrace. Celá tahle anabáze nás totiž vrací k politickým sporům, které jsme sledovali v minulých týdnech. A které určitě ještě do voleb párkrát uvidíme. Vzpomínáte?

Začátek září. Prezident Zeman pražskému primátorovi Hřibovi spílá a vyzívá ho, aby rezignoval, protože situaci ve městě, jehož sláva se (nejen kvůli dopravním zácpám) hvězd dotýká, nezvládl. Primátor záhy vrací úder: Prezident si létá na zahájení školního roku do Brna vojenským speciálem za peníze daňových poplatníků, aby nemusel čekal v kolonách v nechvalně proslulém „Ťokově průsmyku“ (přezdívka odvozena od bývalého a nejdéle sloužícího ministra dopravy z hnutí ANO Dana Ťoka, který se o rozvoj D1 významně zasloužil).

S povzdechnutím Zdeňka Hřiba ohledně stavu „dé jedničky“ asi můžeme souhlasit. Tak trochu vyjádřil touhu nás všech, kdo roky trpíme cestováním autem po dálnici D1, protože nemáme možnost se za cizí peníze dopravit na nákup do Vaňkovky letadlem... Sluší se také připomenout i primátorovo oprávněné rozhořčení, kvůli tomu, že prezident nevyzval k rezignaci i dvojministra dopravy a průmyslu Karla Havlíčka /za ANO/, protože situace na D1 je opravdu je žalostná. Jako v Praze, chtělo by se dodat…

Kdyby to tímhle skončilo a Pirátsko-ANOňácká předvolební válka se spoluúčastí prezidenta pokračovala jen přestřelkou v médiích, kdo staví pomaleji, hůř a kde jsou větší kolony, považoval bych to před volbami za adekvátní. Smutné, ale adekvátní. Úplně…jenže pár dní po tom zazní bojové tamtamy znovu…

… Olga Richterová, která na Facebooku vychvaluje Pražskou integrovanou dopravu, propaguje levné jízdenky a výhodné tarify v poloprázdné tramvaji, přispěchala pirátskému primátorovi na pomoc…

Z čeho mám opravdu velkou radost: Jak se daří Praze pod vedením Zdeněk Hřib - primátor Prahy digitalizace ve veřejné...

Posted by Olga Richterová - poslankyně on Friday, September 10, 2021

… podobně jako předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, zástupce koalice SPOLU, která se netají tím, že by s Piráty a Starosty ráda po volbách složila vládu. Jurečka doporučuje cestovat MHD a vyhnout se tak kolonám…

Tak já nevím, asi žijeme každý v jiné Praze. Nebo z nás někdo dělá blbce, když i zastupitelé MČ Praha 8 vyzvali náměstka primátora pro dopravu, aby zanechal všech činností, které komplikují dopravu a zhoršují životní prostředí a komfort všech občanů.

‼ Výzva náměstkovi primátora pro dopravu Adam Scheinherr: Zanechte veškerých kroků v dopravě, které komplikují dopravu...

Posted by MČ Praha 8 on Wednesday, September 15, 2021

Jasně, ukazuji na jeden lokální problém v jedné části Prahy. Ale tak nějak bych vsadil pár prstů, když ne celou ruku, že podobné dopravní peklo teď v hlavní městě prožívá víc lidí, rezidentů i těch, kteří sem jezdí za prací. Prosím, nedělejte z nás blbce. Ani před volbami. To platí jak pro situaci v Praze, tak i na D1. To platí jak pro opoziční politiky, kteří vládnou v Praze, tak i pro ty vládní, kteří se zrekonstruovanou Potěmkinovu dálnici před volbami teprve chystají otevřít.

P.S. Trpělivost máme, ale nekonečná není. Nenechte nás se z toho zbláznit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Ficova kauza hýbe Slovenskem. Na „pytlácké“ chatě měl konspirovat kvůli trestním stíháním

Slovenskem aktuálně hýbe kauza expremiéra Roberta Fica a odposlechy z jeho schůzek na chatě s lidmi vzbuzující značné kontroverze. S nimi mimo jiné probíral trestní stíhání dříve vysoce postavených osob z dob vlády jeho strany Směr-SD. Sám Fico jakýkoliv trestný čin v souvislosti se setkáním odmítá. Na jedné nahrávce z chaty přitom ostatním naznačuje, že se nelegálně dostal z dovolené na Krétě, kde protrpěl nákazu koronavirem, zpět na Slovensko.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama