reklama

Musíme to opravit. Pardon, že se beton nedá lít v zimě, hájí Hřib uzavírky v Praze

Každý politik chce hlavně stříhat pásky, hájil velké množství uzavírek v Praze primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Následně se rozčílil a odmítl kritiku, že se dopravní omezení v Praze dělají v nevhodný čas před říjnovými sněmovními volbami. Výrokem „Musíme to opravit.“ připomněl řidiči nenáviděnou značku z dílny Ředitelství silnic a dálnic.

reklama

Pražany trápí desítky uzavírek a rozkopaných silnic. Doprava v hlavním městě vázne a projet hlavními tahy bez zdržení je během dne prakticky nemožné. Na pražského primátora Zdeňka Hřiba a celý magistrát se tak sesypala kritika ze strany občanů, politiků, ministrů i prezidenta Miloše Zemana.

Hřib ale velkou část viny připisuje předchozím vedením hlavního města. „Problém je v tom, že každý politik chce stříhat pásky. Preferují se investice do nových věcí, ale zapomíná se na opravy. Dostali jsme Prahu v zanedbaném stavu. Neinvestovalo dřívější vedení ANO nebo ODS,“ kritizoval Hřib.

Druhý host pořadu, místopředseda ODS Martin Kupka, se ale nedal. „Když se podíváte do historie Prahy, klíčové stavby jsou díla primátorů ODS. Hřib neslyší rád, když mluvím o shodě se státní správou, aby mohly vzniknout další hlavní tahy včetně dostavby Pražského okruhu,“ argumentoval Kupka. ODS vládla Praze od září 1991 do května 2013. Primátory byli například Jan Koukal, Jan Kasl, Pavel Bém nebo Bohuslav Svoboda.

Pardon, že beton se nedá lít v zimě

Když se začalo debatovat o pražské dopravě v souvislosti s negativním dopadem na Piráty v říjnových volbách, Hřib se naštval. „Strašně se omlouvám, ale jestli má být jediným argumentem, proč neopravovat, že je před volbami, tak pardon, ale v zimě se beton lít nedá. Musíme to opravit. A když jsou každý rok nějaké volby, neopravili bychom nic,“ prohlásil.

Situace se koncem prázdnin prý zhoršila kvůli zvýšené dopravě. „Magistrát není jediným, kdo může udělat uzavírku. My máme pod sebou jen některé hlavní tahy, menší uličky jsou na městských částech, kterých je 22. To je strašný kocourkov,“ nastínil složité vyjednávání v hlavním městě.

Hřiba kritizoval i prezident

Kvůli mnoha uzavírkám obdržel Hřib výzvu k rezignaci od prezidenta Miloše Zemana. „Důsledkem naprosto amatérského přístupu k plánování a dohledu nad opravami pražských silnic, či dokonce zcela záměrného diletantství směřovaného vůči pražským i mimopražským řidičům, je hlavní město naprosto dopravně paralyzované, což již zdaleka není jen tématem pražským, ale vzhledem k významu metropole i tématem celonárodním,“ vyčetl mu Zeman.

Hřib ale rezignovat rozhodně nehodlá. „Je vidět, že pan Zeman nejevil poslední roky o Pražany zájem a hlavnímu městu se vyhýbal. Pokud by se zajímal o českou dopravu, vyzval by k rezignaci pana Havlíčka,“ zmínil se o ministru dopravy Karlu Havlíčkovi.

Sám Havlíček se do Hřiba také pustil. „Situace v Praze jde jednoznačně za magistrátem. Snaha a peníze nestačí. Investice se musí plánovat i s ohledem na roční období a předpokládaný provoz. Je to obrovská nezkušenost a naivita magistrátu,“ napsal CNN Prima NEWS. Hřib ale Havlíčkovi na oplátku připomněl zdlouhavou opravu dálnice D1.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama