reklama

Hřib: Že nemám rád řidiče, je nesmysl. Pro koho ty silnice asi opravujeme?

Na automobily určitě nezapomínáme, ujišťoval Pražany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Reagoval na kritiku některých politiků, že magistrát hlavního města prosazuje jízdu na kole a řidiče aut ignoruje. Místopředseda ODS Martin Kupka ale Hřibovi vpálil, že automobilisté jsou pro Piráty lovnou zvěří.

reklama

Na začátku září, kdy je doprava v Praze intenzivnější než o prázdninách, je hlavní město plné uzavírek. Silničáři začátkem měsíce dokončili 62 nejvýznamnějších oprav a na 40 místech dělníci stále pracují. A to i přesto, že začal školní rok. Pražský magistrát v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem se tak dostal pod palbu kritiky.

„Obávám se, že u Pirátů se automobilisté stávají lovnou zvěří. Sám jsem se bál, zda do vysílání vůbec dorazím,“ podotkl místopředseda ODS a středočeský zastupitel Martin Kupka, který je rovněž starostou obce Líbeznice ležící pár kilometrů na sever od Prahy.

„Na automobilisty určitě nezapomínáme, kvůli komu se asi silnice opravují? Když vidím pana Kupku, můžeme ukázat konkrétní problém. Na severu Prahy je situace nedotažená. Není tam ani okruh, který staví stát. Praha hraje nulové housle,“ hájil se Hřib. „Problém je, že za posledních 10 let stoupl počet aut v Praze o třetinu. Po koronaviru je v ulicích velké množství kurýrů a politici vyhnali strašením až 300 tisíc lidí z MHD,“ dodal.

Válka s Havlíčkem i Zemanem

Podle Kupky ale platí, že lidé používají auto, aby zvládli pracovní povinnosti, ne aby se bavili. „Praha trpí tím, že není schopna řešit tranzitní tahy. Ano, jde většinou o stavby státu, ale je potřeba spojit síly, aby se klíčové tepny podařilo dostavět. Na automobilisty se zapomíná,“ zdůraznil.

Kvůli mnoha uzavírkám obdržel Hřib výzvu k rezignaci od prezidenta Miloše Zemana. „Důsledkem naprosto amatérského přístupu k plánování a dohledu nad opravami pražských silnic, či dokonce zcela záměrného diletantství směřovaného vůči pražským i mimopražským řidičům, je hlavní město naprosto dopravně paralyzované, což již zdaleka není jen tématem pražským, ale vzhledem k významu metropole i tématem celonárodním,“ vyčetl mu Zeman.

Hřib ale rezignovat rozhodně nehodlá. „Je vidět, že pan Zeman nejevil poslední roky o Pražany zájem a hlavnímu městu se vyhýbal. Pokud by se zajímal o českou dopravu, vyzval by k rezignaci pana Havlíčka,“ zmínil ministra dopravy Karla Havlíčka.

Sám Havlíček se do Hřiba také pustil. „Situace v Praze jde jednoznačně za magistrátem. Snaha a peníze nestačí. Investice se musí plánovat i s ohledem na roční období a předpokládaný provoz. Je to obrovská nezkušenost a naivita magistrátu,“ napsal CNN Prima NEWS. Hřib ale Havlíčkovi na oplátku připomněl zdlouhavou opravu dálnice D1.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda schválila návrh státního rozpočtu se schodkem 376,6 miliardy, rozhodne nová Sněmovna

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na Twitteru to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Rozpočet byl schválen i přes nesouhlas koaliční ČSSD. Důvodem je růst platů státních zaměstnanců. 1 400 korun, s kterým rozpočet počítá, nepokryje podle ČSSD ani inflaci. Politici rovněž rozhodli o zvýšení důchodů.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

Komentátor: Pro Piráty je boj proti spalovacím motorům mantrou. Podívejte se na Hřiba

Piráti a Starostové mají ekologii ve své politické DNA, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor webu Info.cz Petr Holec. Jako příklad uvedl pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), pro kterého je prý boj proti autům se spalovacími motory mantrou. Naopak u koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) Holec očekával v tomto ohledu razantnější odmítnutí.

reklama

Domácí zpravodajství

Systém fatálně selhal. Překvapilo mě, že Frontex šikanu dál nevyšetřoval, říká psycholog

Českem rezonuje případ mladé policistky, která ukončila svůj život skokem z 11. patra. Kristýnu Litomerickou k tomu podle jejích nejbližších dohnala šikana na pracovišti. Sebevraždu Litomerická spáchala v poslední den své mise ve Varšavě, kde právě ukončovala dvouměsíční stáž u Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (zkráceně Frontex). Mohla Litomerická předejít šikaně? A co je nejlepší v takové situaci dělat? Na tyto otázky odpovídá psycholog Daniel Štrobl.

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

reklama