reklama

Rozkopaná Praha ochromila dopravu. Kterým místům je lepší se vyhnout?

Rozkopané je celé Česko a metropole není výjimkou. Řidiči proto potřebují pevné nervy. Na mnoha místech je totiž čeká zdržení. Četné objízdné trasy cestu navíc výrazně prodlužují.

reklama

Rozkopaná je například Tupolevova ulice v pražských Letňanech. Zde jsou dokonce autobusové zastávky vystrčeny do jízdních pruhů. A to znamená, že když autobus zastaví a čeká na cestující, musí stát i vozidla jedoucí za ním.

K nejhorším dnům pak rozhodně patří začátek pracovního týdne, kdy se tvoří největší dopravní špička. Zejména proto, že se lidé přesunují z mimopražských oblastí do Prahy například za prací.

Dělníci pracují také v Rumunské ulici, spojnici mezi pražskou magistrálou a náměstím Míru. Auta zde mohou popojíždět pouze v jednom jízdním pruhu. „Zdržuje to nejen mě, ale také zákazníky, pro které jezdíme,“ postěžoval si jeden z řidičů. A podobný názor mají i další. „Fakt šílené, přijde mi, že je to čím dál horší,“ naříkal jiný.

Rekonstruuje se rovněž poměrně velký úsek v Křesomyslově a navazující Sekaninově ulici. „Jedná se o komunikace, na kterých nově vznikají dlážděné mozaikové chodníky. Dělá se kompletní odvodnění a také se mění veřejné osvětlení. Rekonstruovala se i část mostu,“ uvedla mluvčí pražské technické správy komunikací Barbora Lišková.

Rozkopaných ulic v metropoli je zkrátka hodně. A chvíli bude ještě trvat, než se všechny opraví „Snažíme se připravit kompletní infrastrukturu, abychom nejzásadnější opravy nedělali v době, kdy budeme opravovat Barrandovský most. Proto nyní je tolik stavební činnosti. Bohužel je to komplikované, řidičům se za to omlouváme a prosíme je o trpělivost,“ dodala Lišková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama