reklama
CNN Prima News kontroly

kontroly

Výpis příspěvků ke štítku „kontroly“

KOMENTÁŘ: Česká absurdita. Neočkovaní číšníci budou kontrolovat očkované hosty

1. listopadu 2021 07:29

Po pozdravu následovala objednávka, od pondělka ale musí personál restaurací vložit do hovoru s hostem ještě tuto větu: „Prosím, předložte očkovací certifikát.“ Kdo ho nepředloží, nedostane ani vodu. Zkuste se ale zeptat personálu, zda vám ukáže svůj certifikát. Vysměje se vám do očí, číšníky totiž k očkování nikdo nenutí. Odhadem až polovina personálu v pohostinských službách přitom vakcínu tvrdohlavě odmítá.

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

19. října 2021 17:21

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Rakušané zpřísňují tresty za překročení rychlosti. Pokuta může být až 125 tisíc korun

30. srpna 2021 18:49

Rakouská novela „balíčku o překračování rychlosti“ vstoupí v platnost ve středu 1. září 2021. Dopad má mít především na řidiče překračující povolenou rychlost. Jednak v podobě výrazně zvýšených pokut a také delšího pozastavení platnosti řidičského průkazu. Může se to dotknout též tisíců českých občanů, kteří dostanou každoročně v sousední zemi pokutu.

Maláčová: Lidé nejsou onuce a otroci. Pravicovým stranám je to dlouhodobě jedno

26. července 2021 13:44

Zaměstnavatelé musí dodržovat zákon a se svými zaměstnanci nesmí jednat jako s otroky, řekla na tiskové konferenci ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Reagovala tak na kritiku některých opozičních politiků týkající se její účasti společně s kandidátem ČSSD do Poslanecké sněmovny Matějem Stropnickým při kontrolách v podnicích.

Bude se Maláčová se Stropnickým účastnit dalších kontrol ve firmách?

26. července 2021 12:35

Sociální demokracie na pondělí naplánovala tiskovou konferenci, které se zúčastní místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Valachová a kandidát do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický. Maláčová mimo jiné zodpoví, jestli další kontroly firem, kterých se chce nadále účastnit se svým poradcem Stropnickým, považuje za kampaň, nebo pouhou pomoc zaměstnancům.

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

20. července 2021 18:47

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Epidemie zpomaluje: Méně nakažených než před týdnem, hygienici kontrolují kluby

17. července 2021 08:51

Za pátek přibylo v Česku 233 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Bylo to o 49 méně než ve stejný den předchozího týdne. V mezitýdenním srovnání klesají počty nových případů třetí den v řadě. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel připadá v Česku necelých 15 nově nakažených za posledních sedm dní. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama