CNN Prima News kontroly

kontroly

Výpis příspěvků ke štítku „kontroly“

Německo i Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Českem. Bojujeme s mafií, říká Vídeň

Německo do poloviny června prodlužuje kontroly na hranicích s Polskem, Českem a Švýcarskem. Podle agentury DPA to v sobotu oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. Krok označila za nezbytný pro boj s nelegální migrací, kterou umožňují pašeráci lidí. Zároveň s tím oznámilo prodloužení kontrol na hranicích také Rakousko, a to nejméně do poloviny dubna, uvedlo ministerstvo vnitra ve Vídni. Je to podle něj nezbytné pro boj s převaděčskou mafií i terorismem.

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem. Termín jejich konce mizí v nedohlednu

Německo prodlouží hraniční kontroly s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem o 20 dní. Ve středu to na tiskové konferenci po jednání vlády oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. Řekla, že o tom už se sousedními státy hovořila, a nevyloučila ani další prodloužení. Dodala, že rozhodnutí v této věci padne až podle vývoje migrační situace.

Němci obnovili kontroly na českých hranicích. Začnou s nimi večer na dálnici do Drážďan

Aktualizováno

Německo v pondělí večer spustí dočasné stacionární kontroly na hranici s Českem, mimo jiné na dálnici z Prahy do Drážďan. Obnovení kontrol, které budou prozatím trvat deset dní s možným dvouměsíčním prodloužením, předtím oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. Dodala, že kontroly budou pružně reagovat na aktuální situaci na hranicích. Důvodem tohoto opatření jsou rostoucí počty azylových žádostí a boj proti převaděčům. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že kontroly mají být namátkové.

Neziskovky dělají spojnici mezi pašeráky a EU, tvrdí Zdechovský. Migrační pakt nemůže projít

Je důležité eliminovat některé neziskové organizace, které převážejí nelegální migranty do Evropy, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Dělají spojnici mezi pašeráky a Evropskou unií,“ řekl na jejich účet. V souvislosti s uprchlíky také uvedl, že státy vracejí jen 17 procent odmítnutých ekonomických běženců. Migrační pakt, který za Česko ratifikoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), nemá z jeho pohledu šanci projít kvůli konečným nákladům. Hostem pořadu byl rovněž poslanec Radek Koten (SPD).

Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 14 dnů. Původně Rakušan navrhoval měsíc

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, uvedl ve středu po jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) před zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní.

Kontroly mobilů a jejich obsahu? Policejní represe v čínských městech sílí

Velká přítomnost policie v centrech několika čínských měst včetně Pekingu, Šanghaje, Kantonu či Chang-čou brání novým protestům proti vládní politice nulové tolerance vůči covidu. V mnoha případech příslušníci bezpečnostních složek zastavují kolemjdoucí, kteří se snaží ukazovat své mobilní telefony, zda v nich není podezřelý obsah nebo programy na obcházení cenzury. Informovala o tom dnes agentura DPA.