CNN Prima News kontroly

kontroly

Výpis příspěvků ke štítku „kontroly“

Kontroly mobilů a jejich obsahu? Policejní represe v čínských městech sílí

29. listopadu 2022 05:46

Velká přítomnost policie v centrech několika čínských měst včetně Pekingu, Šanghaje, Kantonu či Chang-čou brání novým protestům proti vládní politice nulové tolerance vůči covidu. V mnoha případech příslušníci bezpečnostních složek zastavují kolemjdoucí, kteří se snaží ukazovat své mobilní telefony, zda v nich není podezřelý obsah nebo programy na obcházení cenzury. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Rakousko dál bojuje s převaděči. Prodlouží kontroly na hranicích do 12. prosince

11. listopadu 2022 05:48

Rakouská vláda prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem nejméně do 12. prosince. S Maďarskem a Slovinskem zůstanou kontroly v platnosti přinejmenším do poloviny května. Agentuře APA to sdělil ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je opatření nutné pro boj proti převaděčům. Rakouské ministerstvo v odůvodnění svého rozhodnutí zmínilo, že kontroly na hranicích se Slovenskem prodloužilo kvůli zvýšené migraci také Česko.

Otevřu žaluzie a tam skupinka hezounků ze Sýrie. Lidé z příhraničí chtějí posílit kontroly

30. října 2022 11:56

Další migranti nelegálně překračují hranice se Slovenskem a míří přes Česko dále do Evropy. Vláda proto před dvěma dny schválila prodloužení kontrol na východních hranicích. Za tu dobu zachytili policisté jen ve Zlínském kraji desítky migrantů. Lidé, kteří žijí v příhraničí, jsou za tuto pomoc rádi. Přesto si ale myslí, že by se měla hlídat i zelená hranice.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

3. října 2022 13:36

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.

Střelba na hranicích. Převaděč agresivně projel kontrolou, v autě vezl 15 migrantů

29. září 2022 09:57

Policie zadržela od půlnoci, kdy začaly na hranicích se Slovenskem dočasné kontroly, přes 120 migrantů a sedm převaděčů. Radiožurnálu to řekl ředitel cizinecké policie Milan Majer. Jeden z převaděčů před strážci zákona nebezpečně ujížděl, zastavily ho až výstřely. Situaci pro vás na místě sleduje i štáb CNN Prima NEWS. Česko zahájilo kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes tuzemsko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici minimálně deset dnů.

Přirážka 255 procent na šunce? Ministerstvo začalo kontrolovat prodejní ceny potravin

20. dubna 2022 13:53

Ministerstvo zemědělství začalo spolu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěž (ÚOHS) v minulém týdnu sledovat prodejní ceny vybraných potravin. Chce tak donutit obchodníky či další články dodavatelského řetězce, aby nevyužívali paniky kvůli válce na Ukrajině a nezvyšovali uměle své marže. Kontroly mají trvat nejméně tři měsíce, řekl ve středu novinářům ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Stanjura prozradil, o kolik vzrostly marže u benzinu. Resort uvažuje o jejich zastřešení

7. dubna 2022 17:40

Průměrné ceny marží na pohonných hmotách vzrostly mezi únorem a březnem přibližně o dvě koruny na litr. Na tiskové konferenci to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), když prezentoval dosavadní výsledky kontrol prodejních cen na čerpacích stanicích, které potrvají až do 30. září. Resort dále zpracuje cenový výměr na maximální marži prodejců paliv.