reklama

Některé sporty možná umřou. Koronakrize zásadně poznamenala trh, říká manažer Ledecké

Koronavirová krize měla dopad i na sport, a to nejen český. Jak ovlivnila opatření proti šíření nemoci COVID-19 sportovní trh? Jak se musely přizpůsobit hvězdy jako Martina Sáblíková nebo Ester Ledecká? O tom hovořil host pořadu Interview David Trávníček, předseda představenstva skupiny Sport Invest Marketing, která se manažersky stará o špičkové sportovce.

reklama

Podle Trávníčka byl dopad koronavirové krize na sport naprosto zásadní. „Přišla nová doba. Začali jsme řešit, co jsme spoustu let podceňovali, a to bezpečnostní a zdravotní riziko,“ sdělil CNN Prima NEWS Trávníček.

Teď bude klíčové, jak rychle se sport opět plně obnoví. „Myslím si, že stát se teď snaží věci řešit dlouhodobě, je ale potřeba zohlednit i okamžitý efekt. Sport je specifický, musí se řešit ze dne na den, možná z hodiny na hodinu. Nemůže se zastavit,“ uvedl Trávníček.

K tématu

Podle něj už sport nikdy nebude takový jako před pandemií. „Sport se změní natolik, že věci už nebudou obdobné, budou horší, levnější a budou muset být víc efektivní. Některé sporty možná prostě umřou a některé sportovní akce už ani nebudou,“ mínil Trávníček.

Kde v létě trénovat lyžování?

Koronavirová krize omezila také samotné sportovce. Spousta z nich je zvyklá cestovat za tréninkem do zahraničí. I v tomto případě se podle Trávníčka musely hledat varianty v Česku. „Sportovci i my jsme oprášili kontakty, hledali jsme odpovídající zázemí v rámci České republiky. Myslím si, že z 80 procent to najdete,“ prohlásil host pondělního Interview.

Stále ale podle něj chybí 20 procent, která mohou ve specifických sportech hrát zásadní roli. Hokejisté v Česku led mají, třeba závodní lyžaři ale u nás zasněženou sjezdovku v létě těžko najdou. „Specifická příprava na konkrétní sport není vždy v České republice možná. Rušíte daleké cesty do zahraničí. Ester Ledecká a nejbližší tým pravidelně každé léto odlétával trénovat do Chile. To letos padlo, hledají se nové možnosti,“ prozradil Trávníček.

Ačkoliv se podle něj dá jet například do Rakouska nebo Švýcarska, pokud to epidemiologická situace dovolí, čelí čeští sportovci dalšímu problému – boji o místo. „Ne každý má stejný sportovní plán, ale hledáte kompromisy. Ve světě nejste sami, bojujete s konkurencí, kam se dostanete, kdy, na jak dlouho, jestli jsou tam podmínky, které potřebujete,“ vypočítal Trávníček.

K tématu

Třeba rychlobruslařka a držitelka šesti olympijských medailí Martina Sáblíková trávila podle Trávníčka přípravu na Slovensku na Štrbském Plese. „Solidní nadmořská výška, perfektní zázemí, splnilo to účel,“ komentoval Trávníček.

Sport bez fanoušků ztrácí podle Trávníčka smysl

Předseda představenstva Sport Invest Marketing hovořil i o olympijských hrách, které pandemie také ovlivnila. „V historii nepamatujeme moc situací, kdy olympiáda nebyla, a je otázkou, jestli se ještě vrátí. Může to být projekt, který když se jednou zastaví, už se nerozjede. Je to tak obrovský kolos a peníze, že svět si najde jiné možnosti a bude investovat svůj čas i peníze jinam,“ uvažoval Trávníček.

Problém podle něj nastává i ve chvíli, kdy na tribunách nejsou fanoušci. „V televizi vidíme radující se hokejisty při skórování gólu. Otázkou ale je, jestli je možné, aby sportovci projevovali emoce, o kterých sport je, před prázdnými tribunami. Myslím si, že to už není ono,“ sdělil Trávníček.

K tématu

Tagy: Olympiáda Interview pandemie sportovec koronavirová krize olympijské hry sport Sport Invest Marketing David Trávníček

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama