reklama

Některé sporty možná umřou. Koronakrize zásadně poznamenala trh, říká manažer Ledecké

Koronavirová krize měla dopad i na sport, a to nejen český. Jak ovlivnila opatření proti šíření nemoci COVID-19 sportovní trh? Jak se musely přizpůsobit hvězdy jako Martina Sáblíková nebo Ester Ledecká? O tom hovořil host pořadu Interview David Trávníček, předseda představenstva skupiny Sport Invest Marketing, která se manažersky stará o špičkové sportovce.

reklama

Podle Trávníčka byl dopad koronavirové krize na sport naprosto zásadní. „Přišla nová doba. Začali jsme řešit, co jsme spoustu let podceňovali, a to bezpečnostní a zdravotní riziko,“ sdělil CNN Prima NEWS Trávníček.

Teď bude klíčové, jak rychle se sport opět plně obnoví. „Myslím si, že stát se teď snaží věci řešit dlouhodobě, je ale potřeba zohlednit i okamžitý efekt. Sport je specifický, musí se řešit ze dne na den, možná z hodiny na hodinu. Nemůže se zastavit,“ uvedl Trávníček.

K tématu

Podle něj už sport nikdy nebude takový jako před pandemií. „Sport se změní natolik, že věci už nebudou obdobné, budou horší, levnější a budou muset být víc efektivní. Některé sporty možná prostě umřou a některé sportovní akce už ani nebudou,“ mínil Trávníček.

Kde v létě trénovat lyžování?

Koronavirová krize omezila také samotné sportovce. Spousta z nich je zvyklá cestovat za tréninkem do zahraničí. I v tomto případě se podle Trávníčka musely hledat varianty v Česku. „Sportovci i my jsme oprášili kontakty, hledali jsme odpovídající zázemí v rámci České republiky. Myslím si, že z 80 procent to najdete,“ prohlásil host pondělního Interview.

Stále ale podle něj chybí 20 procent, která mohou ve specifických sportech hrát zásadní roli. Hokejisté v Česku led mají, třeba závodní lyžaři ale u nás zasněženou sjezdovku v létě těžko najdou. „Specifická příprava na konkrétní sport není vždy v České republice možná. Rušíte daleké cesty do zahraničí. Ester Ledecká a nejbližší tým pravidelně každé léto odlétával trénovat do Chile. To letos padlo, hledají se nové možnosti,“ prozradil Trávníček.

Ačkoliv se podle něj dá jet například do Rakouska nebo Švýcarska, pokud to epidemiologická situace dovolí, čelí čeští sportovci dalšímu problému – boji o místo. „Ne každý má stejný sportovní plán, ale hledáte kompromisy. Ve světě nejste sami, bojujete s konkurencí, kam se dostanete, kdy, na jak dlouho, jestli jsou tam podmínky, které potřebujete,“ vypočítal Trávníček.

K tématu

Třeba rychlobruslařka a držitelka šesti olympijských medailí Martina Sáblíková trávila podle Trávníčka přípravu na Slovensku na Štrbském Plese. „Solidní nadmořská výška, perfektní zázemí, splnilo to účel,“ komentoval Trávníček.

Sport bez fanoušků ztrácí podle Trávníčka smysl

Předseda představenstva Sport Invest Marketing hovořil i o olympijských hrách, které pandemie také ovlivnila. „V historii nepamatujeme moc situací, kdy olympiáda nebyla, a je otázkou, jestli se ještě vrátí. Může to být projekt, který když se jednou zastaví, už se nerozjede. Je to tak obrovský kolos a peníze, že svět si najde jiné možnosti a bude investovat svůj čas i peníze jinam,“ uvažoval Trávníček.

Problém podle něj nastává i ve chvíli, kdy na tribunách nejsou fanoušci. „V televizi vidíme radující se hokejisty při skórování gólu. Otázkou ale je, jestli je možné, aby sportovci projevovali emoce, o kterých sport je, před prázdnými tribunami. Myslím si, že to už není ono,“ sdělil Trávníček.

K tématu

Tagy: Olympiáda Interview pandemie sportovec koronavirová krize olympijské hry sport Sport Invest Marketing David Trávníček

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama