reklama

Úmrtím Štaidla je hudební svět zdrcen. Chodím bez ducha z rohu do rohu, plakal Slováček

Hudební svět šokovala zpráva o úmrtí hudebníka Ladislava Štaidla, který zemřel v pětasedmdesáti letech. Podle prvotních informací se mu osudným mělo stát onemocnění COVID-19. Jeho kamarádi z branže tomu ale nevěří. Příčinu vidí jinde.

reklama

František Ringo Čech se zesnulým hudebníkem dlouhá léta úzce spolupracoval. A přestože se po revoluci vydali každý jiným směrem, kamarádili spolu dál. V kontaktu byli téměř do poslední chvíle. „Vídali jsme se pravidelně. Každý týden, nebo minimálně jednou za čtrnáct dní jsme se scházeli v naší oblíbené hospůdce. Až do doby než vypukla koronavirová krize,“ svěřil se CNN Prima NEWS František Ringo Čech.

Štaidl se viru obával a bral ho jako velkou hrozbu. Nechtěl nic riskovat a raději se izoloval doma. „Věděl jsem, že má nějaké blíže nespecifikované zdravotní problémy, ty zřejmě sehrály své. Rozhodně podle mě nezemřel na koronavirus. Tomu bych to nepřičítal. Ten to bohužel jenom dotlačil do cíle,“  povzdechl si Čech.

Smrt autora legendárních hitů Karla Gotta je pro něj velká rána. „Vůbec jsem to nečekal. Sebralo mě to a je mi z toho strašně smutno. Láďa Štaidl je kus mého života. Byli jsme taková silná šestka: on, Roháč (hudební režisér – pozn. red.), Karel Gott, Karel Svoboda, Felix Slováček a já. Takových 15 let jsme určovali směr v československé pop music. Byli jsme v čele a Láďa byl vůdčí osobnost. Všichni jsme ho obdivovali,“ zavzpomínal František Ringo Čech.

Příčinou byly jiné problémy

Také Felixe Slováčka, který jako sólista v Orchestru Ladislava Štaidla působil 17 let, smrt dlouholetého přítele velmi zasáhla. „Nechápu, jak se to mohlo stát. Vždyť on vůbec nikam nechtěl chodit, bál se toho viru a byl opatrný, tak nevím, jak se nakonec mohl nakazit. Já jsem koronavirus také prodělal, ale měl jsem hladký průběh. Skoro nic mi nebylo. Láďa byl urostlý chlap, sportovec, tenista. Co jsme se ho spolu nahráli. Není možné, aby to takhle skončilo. Spíš si myslím, že příčinou byly jiné zdravotní problémy, kterými trpěl,“ uvedl Slováček.

Když se zprávu o Štaidlově úmrtí dozvěděl, rozplakal se. „A doteď mám slzy v očích. Bolí to. Mám stažený krk, chodím, jak se říká, bez ducha sem tam, z rohu do rohu a prožívám hluboký smutek. Je to strašné. Láďa nastartoval moji kariéru, jsem mu za to nesmírně vděčný a nějak se nemůžu vyrovnat s tím, že už tu není,“ posteskl si Felix Slováček.

Zpěvačka Jitka Zelenková, kterou pojil se Štaidlem více než přátelský vztah, jen těžko hledala slova. „Některé zprávy se přijímají velmi těžce. Upřímnou soustrast především rodině. A vám, Láďo? Však vy víte,“ napsala svůj vzkaz.

Do pláče bylo i Ladislavu Kerndlovi. „Těch smutných zpráv je poslední dobou nějak moc. Láďa byl skvělej člověk, bude tu strašně moc chybět. Tak už tam nahoře jsou skoro kompletní: jeho brácha Jiří, Karel Gott, Karel Svoboda. Ach jo. Zapaluju svíčku a myslím na něj.“

Srdcervoucí vyjádření sepsala nejstarší dcera Karla Gotta, Dominika: „Roním slzy, protože ještě nedávno jsme si telefonovali a chtěli se setkat kvůli přípravě mé knihy. Byl milý a informoval se, jak se mi daří. Pan Štaidl byl galantní a slušný muž, který pro tatínka udělal velmi mnoho práce. Setkávali jsme se hlavně na jeho koncertech, kdy se ke mně vždy choval velmi mile. Vyjadřuji upřímnou soustrast celé rodině i Arturovi. Moc na něj myslím. A jsem přesvědčená o tom, že dnes večer bude v hudebním nebi velký koncert. Vystoupí na něm pánové Karel Svoboda, Karel Gott a Ladislav Štaidl.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek
Partie

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Velká politická debata se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Velká politická debata se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové zabývaly ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině sledujte velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nedělní Partie od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

reklama