reklama

Úmrtím Štaidla je hudební svět zdrcen. Chodím bez ducha z rohu do rohu, plakal Slováček

Hudební svět šokovala zpráva o úmrtí hudebníka Ladislava Štaidla, který zemřel v pětasedmdesáti letech. Podle prvotních informací se mu osudným mělo stát onemocnění COVID-19. Jeho kamarádi z branže tomu ale nevěří. Příčinu vidí jinde.

reklama

František Ringo Čech se zesnulým hudebníkem dlouhá léta úzce spolupracoval. A přestože se po revoluci vydali každý jiným směrem, kamarádili spolu dál. V kontaktu byli téměř do poslední chvíle. „Vídali jsme se pravidelně. Každý týden, nebo minimálně jednou za čtrnáct dní jsme se scházeli v naší oblíbené hospůdce. Až do doby než vypukla koronavirová krize,“ svěřil se CNN Prima NEWS František Ringo Čech.

Štaidl se viru obával a bral ho jako velkou hrozbu. Nechtěl nic riskovat a raději se izoloval doma. „Věděl jsem, že má nějaké blíže nespecifikované zdravotní problémy, ty zřejmě sehrály své. Rozhodně podle mě nezemřel na koronavirus. Tomu bych to nepřičítal. Ten to bohužel jenom dotlačil do cíle,“  povzdechl si Čech.

Smrt autora legendárních hitů Karla Gotta je pro něj velká rána. „Vůbec jsem to nečekal. Sebralo mě to a je mi z toho strašně smutno. Láďa Štaidl je kus mého života. Byli jsme taková silná šestka: on, Roháč (hudební režisér – pozn. red.), Karel Gott, Karel Svoboda, Felix Slováček a já. Takových 15 let jsme určovali směr v československé pop music. Byli jsme v čele a Láďa byl vůdčí osobnost. Všichni jsme ho obdivovali,“ zavzpomínal František Ringo Čech.

Příčinou byly jiné problémy

Také Felixe Slováčka, který jako sólista v Orchestru Ladislava Štaidla působil 17 let, smrt dlouholetého přítele velmi zasáhla. „Nechápu, jak se to mohlo stát. Vždyť on vůbec nikam nechtěl chodit, bál se toho viru a byl opatrný, tak nevím, jak se nakonec mohl nakazit. Já jsem koronavirus také prodělal, ale měl jsem hladký průběh. Skoro nic mi nebylo. Láďa byl urostlý chlap, sportovec, tenista. Co jsme se ho spolu nahráli. Není možné, aby to takhle skončilo. Spíš si myslím, že příčinou byly jiné zdravotní problémy, kterými trpěl,“ uvedl Slováček.

Když se zprávu o Štaidlově úmrtí dozvěděl, rozplakal se. „A doteď mám slzy v očích. Bolí to. Mám stažený krk, chodím, jak se říká, bez ducha sem tam, z rohu do rohu a prožívám hluboký smutek. Je to strašné. Láďa nastartoval moji kariéru, jsem mu za to nesmírně vděčný a nějak se nemůžu vyrovnat s tím, že už tu není,“ posteskl si Felix Slováček.

Zpěvačka Jitka Zelenková, kterou pojil se Štaidlem více než přátelský vztah, jen těžko hledala slova. „Některé zprávy se přijímají velmi těžce. Upřímnou soustrast především rodině. A vám, Láďo? Však vy víte,“ napsala svůj vzkaz.

Do pláče bylo i Ladislavu Kerndlovi. „Těch smutných zpráv je poslední dobou nějak moc. Láďa byl skvělej člověk, bude tu strašně moc chybět. Tak už tam nahoře jsou skoro kompletní: jeho brácha Jiří, Karel Gott, Karel Svoboda. Ach jo. Zapaluju svíčku a myslím na něj.“

Srdcervoucí vyjádření sepsala nejstarší dcera Karla Gotta, Dominika: „Roním slzy, protože ještě nedávno jsme si telefonovali a chtěli se setkat kvůli přípravě mé knihy. Byl milý a informoval se, jak se mi daří. Pan Štaidl byl galantní a slušný muž, který pro tatínka udělal velmi mnoho práce. Setkávali jsme se hlavně na jeho koncertech, kdy se ke mně vždy choval velmi mile. Vyjadřuji upřímnou soustrast celé rodině i Arturovi. Moc na něj myslím. A jsem přesvědčená o tom, že dnes večer bude v hudebním nebi velký koncert. Vystoupí na něm pánové Karel Svoboda, Karel Gott a Ladislav Štaidl.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama