reklama

Drony CNN v Brazílii natočily masová pohřebiště lidí zemřelých na koronavirus

I když brazilský prezident Jair Bolsonaro nazývá koronavirus lehkou chřipkou, drony nad brazilskou půdou ukazují pravý opak. Na záběrech CNN se nacházejí nekončící pasáže masových hrobů.

reklama

V počátcích pandemie koronaviru byla za uvádění nepravdivých čísel kritizována hlavně Čína. Později média podezírala i státy, jako jsou například USA, Rusko nebo Turecko. Nyní je však největším otazníkem děsivý pohled na masové hroby v Brazílii.

K tématu

V současnosti je Brazílie oficiálně po USA a Rusku zemí, kde je nejvíce nakažených koronavirem. Země ale uvádí „pouze“ 20 267 úmrtí. Pro srovnání – v USA jich je 97 169, V Británii 36 393 a v Itálii 32 616. Nabízí se tedy otázka, jak je možné, že jsou v Brazílii k vidění nekončící pasáže masových hrobů, když podle statistik je poměr nakažených a mrtvých vcelku nízký.

Vážnost situace je vidět i v brazilských nemocnicích. „Je to nejhorší věc, které jsme kdy během našich profesních životů čelili,“ řekl CNN jeden z doktorů, který následně dodal, že se obává o svůj život. Nemocnice jsou přeplněné. Po neúspěšné resuscitaci jde mrtvé tělo hned mimo prostory nemocnice, aby uvolnilo místo novým pacientům v kritickém stavu. Mrtvých je tolik, že pohřební obřady u masových hrobů působí hekticky a zmateně.

Další hlavní zprávy

Vláda

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Když vláda představila systém rozvolňování, který nazvala PES, spousta lidí jásala. Konečně bude všechno jasné a předvídatelné. Pokud však kabinet na nedělním jednání rozhodne, že Česká republika nepřejde od pondělí do stupně číslo 3, popře sama sebe.

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

reklama
Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama