reklama

Drony CNN v Brazílii natočily masová pohřebiště lidí zemřelých na koronavirus

I když brazilský prezident Jair Bolsonaro nazývá koronavirus lehkou chřipkou, drony nad brazilskou půdou ukazují pravý opak. Na záběrech CNN se nacházejí nekončící pasáže masových hrobů.

reklama

V počátcích pandemie koronaviru byla za uvádění nepravdivých čísel kritizována hlavně Čína. Později média podezírala i státy, jako jsou například USA, Rusko nebo Turecko. Nyní je však největším otazníkem děsivý pohled na masové hroby v Brazílii.

K tématu

V současnosti je Brazílie oficiálně po USA a Rusku zemí, kde je nejvíce nakažených koronavirem. Země ale uvádí „pouze“ 20 267 úmrtí. Pro srovnání – v USA jich je 97 169, V Británii 36 393 a v Itálii 32 616. Nabízí se tedy otázka, jak je možné, že jsou v Brazílii k vidění nekončící pasáže masových hrobů, když podle statistik je poměr nakažených a mrtvých vcelku nízký.

Vážnost situace je vidět i v brazilských nemocnicích. „Je to nejhorší věc, které jsme kdy během našich profesních životů čelili,“ řekl CNN jeden z doktorů, který následně dodal, že se obává o svůj život. Nemocnice jsou přeplněné. Po neúspěšné resuscitaci jde mrtvé tělo hned mimo prostory nemocnice, aby uvolnilo místo novým pacientům v kritickém stavu. Mrtvých je tolik, že pohřební obřady u masových hrobů působí hekticky a zmateně.

Další hlavní zprávy

Politika

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Návrh na ústavní ochranu vody, který dokončuje ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), se zatím nesetkal s velkou podporou. Poslancům například vadí, že ministr zákon nepředloží za vládu, nýbrž jako poslaneckou novelu. Poslankyně za Piráty a šéfka výboru pro životní prostředí Dana Balcarová CNN Prima NEWS řekla, že chystaný návrh umožní zaplavovat některé obce.

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

reklama
Tučné odškodné pro zakázané kožešinové farmy napočítal sám farmář. Poslanci to nevěděli
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama