Drony CNN v Brazílii natočily masová pohřebiště lidí zemřelých na koronavirus

I když brazilský prezident Jair Bolsonaro nazývá koronavirus lehkou chřipkou, drony nad brazilskou půdou ukazují pravý opak. Na záběrech CNN se nacházejí nekončící pasáže masových hrobů.

V počátcích pandemie koronaviru byla za uvádění nepravdivých čísel kritizována hlavně Čína. Později média podezírala i státy, jako jsou například USA, Rusko nebo Turecko. Nyní je však největším otazníkem děsivý pohled na masové hroby v Brazílii.

V současnosti je Brazílie oficiálně po USA a Rusku zemí, kde je nejvíce nakažených koronavirem. Země ale uvádí „pouze“ 20 267 úmrtí. Pro srovnání – v USA jich je 97 169, V Británii 36 393 a v Itálii 32 616. Nabízí se tedy otázka, jak je možné, že jsou v Brazílii k vidění nekončící pasáže masových hrobů, když podle statistik je poměr nakažených a mrtvých vcelku nízký.

Vážnost situace je vidět i v brazilských nemocnicích. „Je to nejhorší věc, které jsme kdy během našich profesních životů čelili,“ řekl CNN jeden z doktorů, který následně dodal, že se obává o svůj život. Nemocnice jsou přeplněné. Po neúspěšné resuscitaci jde mrtvé tělo hned mimo prostory nemocnice, aby uvolnilo místo novým pacientům v kritickém stavu. Mrtvých je tolik, že pohřební obřady u masových hrobů působí hekticky a zmateně.

Tagy: