reklama

hroby

Výpis příspěvků ke štítku „hroby“

Ničení německých hřbitovů v Sudetech aneb Jak radnice organizují barbarství

13. září 2021 06:55

Vyvrátit i s kořeny, tak se samosprávy některých obcí v pohraničí pořád dívají na vyhnané německé obyvatele. A likvidují jejich hroby, což mimo jiné zapovídá i směrnice Úřadu vlády ČR. „Vzít buldozer a ničit, to je barbarství,“ říká Jindřich Machala ze spolku Lubavia, který rovy Němců naopak zachraňuje. Loni bylo zničeno třeba německé pohřebiště ve Starých Křečanech na Děčínsku, nyní hrozí zánik hřbitova v Chomýži na okraji Krnova.

Hřbitov poničený tornádem přivádí místní k slzám. Nakonec ho nemusí opravit z vlastního

13. srpna 2021 17:22

V obcích zasažených tornádem se dlouho mluví o opravě zničených hřbitovů. Doposud to vypadalo, že si rozbité náhrobky lidé opraví na vlastní náklady. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) ale v pátek představila nový dotační titul, v němž se počítá také s opravou hrobových míst. Rovných 420 milionů by mělo vesnicím pomoci zrekonstruovat i další majetek.

Tornádo zničilo i vzpomínky na blízké. Hroby ale pozůstalí nejspíš musí opravit ze svého

26. července 2021 08:43

Škody, které způsobilo tornádo na jihu Moravy, nejsou jen materiální. Lidé z postižených oblastí přišli i o vzpomínky na blízké. Opravit je třeba stovky hrobů, podle odhadů se pak škody budou pohybovat v řádech desítek milionů korun. Opravy ale budou lidé pravděpodobně muset zaplatit ze svého. Upozornil na to web iROZHLAS.cz.

Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku

16. ledna 2021 14:30

I zdánlivě nevinná činnost, jako je sáňkování, může způsobit skandál, když se provozuje na nesprávném místě, jak tento týden zjistili v Německu. Ředitel tamního památníku Buchenwald, který se nachází na místě bývalého nacistického koncentračního tábora, si totiž postěžoval na místní nadšence, kteří si zimních radovánek užívali v jeho areálu a mimo jiné sáňkovali přes místa, kde se nacházejí hromadné hroby někdejších vězňů.

Šéf krematoria chce 50 nebožtíků převézt v mrazícím kamionu. Zákon to neumožňuje

6. ledna 2021 15:11

Ředitel ostravského krematoria Ivo Furmančík potvrdil CNN Prima NEWS, že transport padesáti nebožtíků, které v Ostravě nejsou schopni zpopelnit, zamíří do krematoria v Hustopečích u Brna. Převoz již avizoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Zamražená těla převezeme chladícím vozem, který v tuto chvíli stojí u krematoria,“ informuje Furmančík. Majitel pohřební služby Acordia David Kraus však podotýká, že podle zákona mohou zesnulé převážet jen speciálně upravené pohřební vozy.

reklama