Když před dvěma týdny přijímali lékaři do nemocnice v italském přímořském letovisku Alberta Bellucciho, byli velmi pesimističtí. Při jeho věku 101 let, se zanícenými plícemi, kašlem a teplotou 39 stupňů mu virologové příliš nadějí nedávali. Podle statistiků měl být další z obětí koronaviru a jím způsobené nemoci s označením COVID-19. Jenže…
Nyní už je Alberto Bellucci zpátky doma s rodinou. Po dvou testech provedených na konci minulého týdne, kdy oba byly negativní, pacienta z nemocnice propustili. Když ho odváželi do nemocnice, říkal svým nejbližším, že se ještě musí vrátit domů. „A tak se vracím,“ citoval Bellucciho italský deník La Stampa, který příběh více než stoletého staříka zveřejnil jako první.
Alberto Bellucci, který se narodil v roce 1919, zažil již španělskou chřipku, která v letech 1918 až 1920 zabila na celém světě desítky milionů lidí. Nyní zápolil s následky čínské chřipky, jak se koronovirová pandemie podle země původu též nazývá. Deník La Stampa také připomněl, že kromě španělské chřipky přežil Bellucci i druhou světovou válku, v níž byl třikrát zatčen nacisty. Vždy se mu však podařilo jako horskému vůdci, který velel jednotce umístěné v horách, ze zajetí uprchnout.
„Byli jsme si jistí, že to dědeček zvládne. Vždy byl silný. Říkali jsme mu: ‚Porazil jsi Němce ve válce a ti byli silnější než korona, takže tento virus nemůže někoho tak silného, jako jsi ty, dostat,‘“ citoval deník Bellucciho vnučku, která také popsala, že dědeček se stal maskotem jednotky intenzivní péče v Rimini, 150tisícovém hlavním městě regionu Emilia-Romagna, který byl a je jednou z nejvíce zasažených oblastí nákazy čínské chřipky.
„Děda rozdával radost, motivoval personál a byl takovým světlem na konci tunelu, třeba když jeden ze zdravotníků omdlel. Ale určitě mu pomohli i lékaři, když ho informovali, že v Japonsku se z nemoci zotavil muž, kterému je ještě o tři roky více než dědovi. To pro něj byla velká vzpruha,“ nechala se slyšet staříkova vnučka.