reklama
CNN Prima News nově nakažení

nově nakažení

Výpis příspěvků ke štítku „nově nakažení“

Epidemie zrychluje. V pátek přibylo 303 nakažených, číslo R je nejvyšší od července

V pátek přibylo v České republice 303 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Bylo to o 121 případů více než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi 15 nově potvrzených případů nákazy novým koronavirem za posledních sedm dní. Reprodukční číslo stouplo na 1,24 a je nejvyšší od půlky července. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V pátek přibylo 184 nakažených koronavirem. Číslo R se drží nad jedničkou

V pátek laboratoře v Česku odhalily 184 nových případů koronaviru, to je o 14 víc než před týdnem. Reprodukční číslo udávající průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného je třetí den po sobě těsně nad hodnotou jedna, oproti předchozímu dni zhruba o setinu kleslo na necelých 1,04. Pokud je číslo menší než jedna, epidemie zpomaluje. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Epidemie se nevzdává. Ve středu přibylo v Česku o 40 nakažených více než před týdnem

Epidemie COVID-19 v Česku opět zrychlila. Ve středu odhalily laboratoře 247 potvrzených případů, o 40 více než před týdnem. Předchozí dva dny přitom počty nově nakažených v mezitýdenním srovnání klesaly. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného se po čtyřech dnech vrátilo na hodnotu 1,0. Právě to je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním nákazy.

Epidemie v Česku dál zpomaluje. Přibylo o 49 méně případů covidu než před týdnem

V Česku v úterý přibylo 250 potvrzených případů koronaviru, o 49 méně než před týdnem. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného se čtvrtý den drží pod hodnotou jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním šíření nákazy. Ke středě kleslo na 0,95 z předchozích 0,97. Incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, stagnuje sedm dní v řadě na hodnotě 12. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nejvyšší nárůst za poslední měsíc. V Česku v úterý přibylo 294 případů covidu

V Česku za úterý přibylo 294 laboratorně potvrzených případů onemocnění COVID-19. Bylo to o 34 případů víc než před týdnem a zároveň je to nejvyšší denní nárůst od 20. července. V nemocnicích je 56 lidí s covidem, z toho 16 v těžkém stavu. Zdravotníci v úterý podali přes 33 000 dávek vakcín proti novému typu koronaviru. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Po Obamově party ostrov zamořil koronavirus. Lékaři ho odhalili u desítek lidí

Své šedesátiny oslavil Barack Obama 7. srpna na ostrově Martha's Vineyard, kam pozval stovky hostů. Nyní se letovisko potýká s prudkým nárůstem počtu nakažených koronavirem. Jen za poslední týden tu bylo pozitivně testováno 74 lidí, což je více, než v kterémkoliv jiném týdnu za posledních pět měsíců. Některá média spekulují, že za nárůstem stojí právě exprezidentova narozeninová akce.

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama