CNN Prima News nově nakažení

nově nakažení

Výpis příspěvků ke štítku „nově nakažení“

Počet nově nakažených covidem dál klesá. Méně se ale testuje a pozitivita je vyšší

V pondělí v Česku přibylo 2 881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 tisíc obyvatel připadalo v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Koho zachránit a koho nechat zemřít? Lékaři na Slovensku se rozhodují podle manuálu

Slovensko se ocitlo na prahu humanitární katastrofy. Laboratoře poprvé za jeden den odhalily více než 10 tisíc nakažených a přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných s covidem. Slovenská média poukazují na fakt, že některé z nich už narazily na strop svých kapacit a lékaři musí rozhodovat, kterého pacienta hospitalizují na oddělení intenzivní péče.

Počet covidových případů přesáhl 10 tisíc. Nakažených je o 2000 víc než před týdnem

Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes 10 tisíc nových případů nemoci COVID-19. Laboratoře jich potvrdily 10 395, což je zhruba o 2 000 více než před týdnem. Údaje poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. V porovnání s úterým a středou byl ale čtvrteční nárůst počtu nakažených koronavirem zhruba o 4 000, respektive 3 000 nižší.

V pátek v Česku přibylo 9208 nakažených covidem. Počet obětí se blíží k 31 tisícům

V pátek laboratoře v Česku odhalily 9 208 případů onemocnění COVID-19, což je o téměř 800 více než ve čtvrtek. V mezitýdenním porovnání je nárůst vyšší zhruba o 3 500. V nemocnicích je s potvrzenou nákazou 2 611 lidí, před týdnem to bylo asi o tisícovku méně. Přibývá také zemřelých s potvrzenou nákazou, jejich celkový počet od začátku epidemie se blíží 31 tisícům. K pátku ministerstvo zdravotnictví evidovalo 30 985 úmrtí s covidem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V nemocnicích je s covidem nejvíc pacientů za půl roku. Nových případů je téměř 10 tisíc

Za středu v Česku přibylo 9460 nově prokázaných případů onemocnění COVID-19. Bylo to o 450 méně než v úterý, ale o 3600 případů více než před týdnem. Hospitalizovaných je 2300 lidí infikovaných novým typem koronaviru, nejvíc za poslední půlrok. Přibývá také úmrtí. V úterý zemřelo poprvé od půlky května více než 30 lidí s covidem za jediný den.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jak to bude s testováním? Expert promluvil o dalších opatřeních

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Čísla pozitivně testovaných na covid každým dnem rostou, jen za úterý jich přibylo 9 902. Vláda proto přemýšlí o nových opatřeních. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zvažuje, že by jako doklad bezinfekčnosti pro vstup na stanovené akce mohly platit jen PCR testy. Jak vnímá tento nápad expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Epidemie neustupuje. O svátku přibylo přes čtyři tisíce nově nakažených koronavirem

Aktualizováno

Ve čtvrtek přibylo v Česku 4 348 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší nárůst ve volný den od března. Také je to více než minulý čtvrtek, přestože o svátcích a víkendech bývají počty zjištěných nákaz většinou nižší. V nemocnicích je s covidem 1 304 lidí, proti středě je to pokles o devět pacientů. V těžkém stavu je 172 hospitalizovaných. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 276 nakažených, incidence se tak od čtvrtka zvýšila o šest.