Kryptoměny a metaverse. Krypta pátrá, v jaké virtuální realitě budeme všichni žít

Krypta, metaverse

BYZNYS (25)

Další díl pořadu Krypta se zaobírá fenoménem metaverse – konceptem virtuálního prostoru, kde se budou lidé bavit, komunikovat a učit se podobně jako ve skutečném světě. A kde se bude dost možná platit kryptoměnami. O metaversu se v Kryptě rozpovídal expert na VR David Mařák. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Budoucnost je tady. Vznik virtuálního vesmíru bude nevyhnutelnou součástí technologického vývoje, je jenom otázka, kdy a jak k tomu dojde. Už nyní existují desítky metaversů, tedy platforem, kde se lidé baví prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu. Mezi takové platformy patří například Horizon Worlds, Decentraland nebo Somnium Space. Na většině z nich se platí kryptoměnami.

Tyto metaversy se prozatím potýkají s nízkým počtem uživatelů. Kritici vytýkají aplikacím hlavně slabou grafickou stránku. Trh s digitálními vesmíry tak dost možná zachrání videohry, jejichž vývojáři už nyní ukazují, jak moc může být hraní ve virtuální realitě zábavné.

K problematice metaversu se v pořadu Krypta vyjádřil expert na VR David Mařák, podle kterého vynese virtuální realitu na výsluní právě gaming. Mařák se domnívá, že lidé mohou mít k metaversu odpor, protože je to symbol odpoutání se od reálného života. „Jenže když se podíváte v tramvaji, už teď má 80 procent lidí v ruce telefon a své virtuální životy žije. Jen je to prozatím velmi nepohodlné,“ sdělil Mařák.

O pořadu Krypta

Kryptoměny patří mezi nejrizikovější investice, které definuje vysoká volatilita. Pořad Krypta má za cíl přístupnou a srozumitelnou formou zvýšit povědomí o bitcoinu a dalších digitálních mincích, které jsou dlouhá léta spojeny s řadou kontroverzí a mýtů.

Jde o první audiovizuální pořad o kryptoměnách v Česku, se kterým přichází velké médium. K 1. září roku 2022 odstartovala už druhá řada tohoto projektu.

Pořad Krypta sledujte každý čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS nebo na webu cnn.iprima.cz, kde najdete odvysílané díly také ze záznamu.

Tagy: