CNN Prima News virtuální realita

virtuální realita

Výpis příspěvků ke štítku „virtuální realita“

Novinka České mincovny: Nejen prohlídka ale i ražba mincí ve virtuálním světě

22. prosince 2022 17:31

Stále ještě hledáte dárek pro své blízké, kterým byste je potěšili pod stromečkem? Zkuste jim zařídit prohlídku v České mincovně. Vydat se lze do Jablonce nad Nisou, kde si zájemci mohou zblízka prohlédnout jedno z nejstarších řemesel u nás - ražbu mincí. Ovšem Česká mincovna aktuálně představuje novinku, která cestu za poznáním umění starých mincmistrů většině národa výrazně zkrátí. V pražské prodejně v Havelské ulici si ho můžete prohlédnout ve virtuální realitě. Což z návštěvy mincovny rázem dělá unikátní dárek i pro mladší generace.

Dobrý digitální rodič aneb jak bezpečně vést dítě k digitální samostatnosti

15. listopadu 2022 07:00

Děti jsou vystaveny moderním technologiím od prvních okamžiků svého života. Dříve nebo později se s nimi začnou chtít seznamovat zblízka a časem je také začít běžně používat. A ideálně bez dospělých, kteří by jim stáli za zády a hlídali každý jejich krok. Jak ale dosáhnout bodu, kdy budou nejmladší členové rodin schopni samostatného fungování v online světě? A co znamená být dobrý digitální rodič? Odpovědi přináší Pavel Kašek, odborník na online bezpečnost ve společnosti Huawei.

Seznamte děti s online realitou včas, zakazování nemá smysl, radí odborník

14. listopadu 2022 10:15

Je to otázka, kterou si alespoň jednou položí každý rodič: Kdy seznámit potomka s chytrými technologiemi, které otevírají bránu do digitálního světa? Jeho objevování je nejen pro nejmladší uživatele velkým dobrodružstvím. Navíc jeho ovládání děti zvládají překvapivě snadno a často rychleji než dospělí. Bohužel ale s sebou používání nejnovějších výdobytků moderní techniky nese i vážná rizika a nástrahy. To je právě důvod, proč řada rodičů se zapojením dětí do online světa váhá, zatímco jiní ho vyloženě cíleně odkládají. Kdy a jak s tím začít? Přečtěte si názor odborníka.

Kryptoměny a metaverse. Krypta pátrá, v jaké virtuální realitě budeme všichni žít

3. listopadu 2022 14:50

Další díl pořadu Krypta se zaobírá fenoménem metaverse – konceptem virtuálního prostoru, kde se budou lidé bavit, komunikovat a učit se podobně jako ve skutečném světě. A kde se bude dost možná platit kryptoměnami. O metaversu se v Kryptě rozpovídal expert na VR David Mařák. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Janeček rozjel kampaň ve virtuální realitě. Předvedl létání, projevy v metaverse nevyloučil

7. září 2022 11:45

Podnikatel a matematik Karel Janeček ve středu představil svou prezidentskou kampaň. Učinil tak ve virtuální realitě (VR) i prostřednictvím živého osobního setkání. Ve speciálním obleku pak v metaverse (3D on-line virtuální prostor, pozn. red) ukázal svůj digitální prostor s interaktivními panely a videi, plánuje rovněž aukci digitalizovaných ukrajinských děl. Sám se bude v metaversu pravidelně objevovat a diskutovat s virtuálními návštěvníky.

Nebaví vás realita? Zkuste tu virtuální. Začíná nová sezóna herního pořadu CNN Prima Gaming

5. září 2022 17:32

Herní pořad CNN Prima Gaming se vrací na televizní obrazovky. Druhá sezóna si připravila pro diváky několik velkých změn, od zbrusu nové vizuální stránky a znělky po přepracované rubriky. Nejnovější epizoda zavítá do virtuální reality, na esportový turnaj do Svitav a v neposlední řadě do mafiánského města Lost Heaven. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Žbirkův koncert nebo výlet do Berlína? Pacientům v Jihlavě pomáhá virtuální realita

26. srpna 2022 23:53

Projít se v lese, vyrazit na koncert Mira Žbirky nebo jet na výlet do Berlína. Přesně takové zážitky nabízí Nemocnice Jihlava některým svým pacientům, kteří jsou upoutáni na lůžko. Vyrazit na výlet mohou pomocí virtuální reality. O novince informovala nemocnice v tiskové zprávě. Jihlavští specialisté nejsou jediní, kteří se k této technologii uchýlili. Fakultní nemocnice Plzeň využívá virtuální realitu v rámci rehabilitací.

Unikátní operace. Dvojčata sdílela mozek, lékaři je dokázali oddělit díky virtuální realitě

3. srpna 2022 05:43

Týmu brazilských a britských lékařů se podařilo za pomoci virtuální reality oddělit tříletá siamská dvojčata Bernarda a Artura Limovy, která byla spojena v oblasti lebky a sdílela mozkovou tkáň. Dvojčátka podstoupila celkem sedm operací, přičemž jen poslední dvě si vyžádaly neuvěřitelných 33 hodin a podílelo se na nich téměř 100 zdravotníků, píše web Sky News.

O postup do světového finále virtuálních automobilových závodů usilují i dva Češi

22. července 2022 23:31

Virtuální závodění neboli sim racing se začalo masivně rozvíjet už v předcovidových časech. Letos se v Monaku na závodních simulátorech pojede světové finále a existuje nemalá šance, že mezi jeho účastníky uvidíme i české reprezentanty. Na herních zařízeních přišel ukázat svoji třídu i profesionální reálný závodník Jáchym Galáš sedlající v evropské okruhové sérii Hyundai i30 N.

Okno do budoucnosti. Zuckerberg ukázal prototypy brýlí virtuální reality, stály miliardy

29. června 2022 09:19

Několik prototypů, miliardy dolarů a jeden velký sen o dokonalém digitálním světě. Společnost Meta (dříve Facebook) už dlouhé roky pracuje na co nejvýkonnějších a nejdostupnějších brýlích pro virtuální realitu (VR). Šéf firmy Mark Zuckerberg se na uzavřeném sezení s novináři, kterého se zúčastnila i redakce CNN Prima NEWS, pochlubil čtyřmi prototypy, které Meta doposud vyvíjela a nadále vyvíjí. Přiznal, že honba za dokonalými VR brýlemi stojí firmu miliardy dolarů.