CNN Prima News virtuální realita

virtuální realita

Výpis příspěvků ke štítku „virtuální realita“

Zuckerberg se pochlubil novými chytrými brýlemi. Poznají historickou památku nebo horu

Co je tohle za budovu, kolem které právě jdu? Čím je zajímavá historická památka v centru města? Odpovědi na tyto otázky může každý uživatel zjistit během několika minut při použití svého mobilního telefonu. Jenže, co kdyby stačil jeden pohled skrz brýle? Právě tím se pochlubil Mark Zuckerberg ve svém příspěvku na sociální síti. Zakladatel sociální sítě Facebook a společnosti Meta tím chtěl demonstrovat, jaký pokrok učinily chytré brýle, na nichž spolupracuje jeho firma s americkou značkou Ray-Ban. Příliš se neliší od klasických slunečních brýlí, mají vestavěnou kameru, mikrofon i reproduktory a nechybí jim ani umělá inteligence.

Příprava na nejlepší válečné obrněnce ČR. Osádku švédského bijce vycvičí virtuální realita

Patří k tomu nejlepšímu, co současný trh s válečnými stroji dokáže nabídnout. Švédská bojová vozidla pěchoty CV90 v následujících letech rozšíří řady Armády ČR. Než ale dorazí první kusy skandinávských obrněnců na českou půdu, bude potřeba náležitě připravit osádky vozidla. S tréninkem má pomoci virtuální realita – tuzemský dodavatel pozemních a leteckých simulátorů VR Group proto kompletuje výcvikový systém, díky němuž se mohou vojáci blíže seznámit s CV90 ve virtuálním prostoru a připravit se na ostrou akci.

RECENZE: Apple Vision Pro za 100 tisíc? Úchvatná hračka, ale jen ochutnávka budoucnosti

Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu baví svět. Fanoušci značky s nakousnutým jablkem jsou z nich unešení. Kritičtější uživatelé ale mají smíšené pocity z jejich cenovky nebo jim chybí řada aplikací. Novinku z dílny Applu jsme si vyzkoušeli také. V brýlích jsme sledovali videa, psali si poznámky a rovněž v nich vyrazili na procházku po městě. V recenzi přinášíme naše dojmy a také odpověď na otázku: přináší tohle zařízení budoucnost do našich obýváků a kanceláří?

Uživatelé brýlí Applu baví ulice. Lidé s nimi mávají rukama, řídí auto i posilují

Revoluční brýle od Applu dorazily k prvním uživatelům. Ti se nyní chlubí, jak s nimi cvičí ve fitness centru, cestují metrem, stravují se v restauraci, jedou na skateboardu nebo řídí automobil. Příspěvky na sociálních sítích jsou jako vystřižené ze sci-fi filmů. Minulý týden novinka z firmy s nakousnutým jablkem vtrhla na americký trh. Podobné scény v Česku zatím nejspíš nehrozí, dosud není jisté, kdy zařízení za zhruba sto tisíc korun zamíří k tuzemským zákazníkům.

Apple začal prodávat brýle Vision Pro. Mají úchvatný obraz, problém s váhou a aplikacemi

Futuristické brýle od Applu jsou na dosah prvním uživatelům. Americká společnost v pátek spustila předprodeje svého zařízení Vision Pro. Prozatím jen na domácím trhu. Evropa a zbytek světa si musí počkat. Brýle dorazí k zákazníkům na začátku února. Americká média v předstihu obdržela první testovací kousky. Jak si v recenzích vede zařízení s cenovkou atakující sto tisíc korun?

Je tohle střílečka budoucnosti? V pořadu Enter vstoupíme na unikátní virtuální bojiště

Revoluce v elektronickém sportu, střílečka budoucnosti i virtuální airsoft. Všemi těmito přízvisky by se dal popsat francouzský projekt EVA, který v unikátní hře kombinuje souboje v digitálních světech s pobíháním po mohutné aréně. A štáb herního a technologického pořadu Enter dostal jedinečnou možnosti si střílení ve virtuální realitě vyzkoušet na vlastní kůži. Relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu Cnnprima.cz. Na reprízy se pak můžete těšit každé úterý ve 23:40.

Desetiletý chlapec zastřelil matku, když mu nekoupila VR brýle. Po vraždě si je pořídil sám

Jedenáctiletý chlapec z amerického Wisconsinu stane před soudem jako dospělý za vraždu své 34leté matky Quiany Mannové. Tu měl podle dosavadních informací zastřelit loni, tedy jako desetiletý, a to po hádce, když mu nechtěla koupit brýle pro virtuální realitu, píší zahraniční média. Den po vraždě si z matčina účtu VR brýle nakonec koupil. Hrozí mu až šedesát let za mřížemi.

Vstupenka do světa her, ale i mobilů a technologií. Začíná nový pořad Enter na CNN Prima NEWS

Nejen reportáže z videoherní scény, ale také technologické novinky. Pořad CNN Prima Gaming se mění na Enter a rozšiřuje svůj okruh témat. Moderátoři Jan Hrušovský a Michal Kabele vás budou nově provázet světem mobilních telefonů, umělé inteligence či moderních technologií. Hrám a esportu nicméně zůstanou věrní i nadále, o čemž se můžete přesvědčit v nejnovější epizodě podzimní sezony. Pořad Enter můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS. Reprízy poběží každé úterý ve 23:40.

Starý Most vstal z mrtvých. Ve virtuální realitě se můžete projít městem, jež ustoupilo těžbě

Přenést se 60 let zpátky v čase do míst, která už neexistují. Zní to neuvěřitelně, ale v Mostě se do minulosti můžete vrátit celkem snadno. A to díky virtuální realitě. Pomocí speciálních brýlí se totiž můžete procházet ulicemi starého Mostu, který v roce 1967 začali bourat kvůli těžbě uhlí. Na tvorbě 3D ulic se podílí studenti středních a vysokých škol z regionu, kteří do virtuální reality přenáší dobové fotografie. Zážitek je to hlavně pro lidi, kteří ve starém Mostě dříve bydleli.

Dojmy z brýlí Apple Vision Pro? Moc těžké, lidem se dělalo zle. Žádná revoluce, dodal expert

Jsou brýle rozšířené reality Apple Vision Pro revolucí, nebo evolucí? Podle novinářů i technologických expertů zatím ani jedno – zařízení se pere s několika neduhy. Na jedné straně je problémem cena, jež by se ale časem mohla postupně srovnat na přijatelnější hladinu. Někteří reportéři, kteří dostali možnost si horkou novinku od Applu vyzkoušet, zase mluví o příliš velké hmotnosti při nošení na hlavě. Několika novinářům se při delším používání udělalo zle. Nejde nicméně o neobvyklý jev – nevolnost trápila mnohé lidi už u brýlí virtuální reality.

Státy zaniknou, přijde sociální proměna. Metaverse je další evolucí, tvrdí experti

Umělá inteligence, virtuální realita a další technologické novinky mění naše životy. O futuristické budoucnosti diskutovali odborníci během Metaverse Festivalu v pražském multikulturním prostoru Le Royale. „Metaverse je digitální hřiště, které nám umožňuje žít alternativní realitu. Lidstvo to dělá skrze pohádky a sci-fi už tisíce let,“ říká antropoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak.

Apple odhalil unikátní brýle jak z jiného světa, slibují revoluci. Ovšem za pekelnou cenovku

Technologičtí nadšenci slaví. Americký gigant Apple představil dlouho očekávané zařízení pro rozšířenou realitu, které podle autorů přinese revoluci ve vnímání světa kolem nás. Unikátní brýle Apple Vision Pro dokážou propojit digitální prostředí s reálným prostorem, nabídnout nové možnosti zábavy a rozšířit každodenní život o řadu vylepšení. Největší bolístkou pro běžné uživatele bude cena, pohybující se v řádu vyšších desetitisíců korun. Novinka od společnosti s nakousnutým jablkem v logu proto nebude zdaleka pro každého.