CNN Prima News kulomet

kulomet

Výpis příspěvků ke štítku „kulomet“

Střelba, výbuchy, trosky a křik. Ukrajinci zveřejnili záběry tvrdých bojů o Severodoněck

26. června 2022 10:28

Po týdnech velmi brutálních bojů se ukrajinští vojáci kompletně stáhli z luhanského Severodoněcku. Vyplývá to z vyjádření tamního gubernátora i starosty. V posledních dnech se na sociálních sítích začaly šířit záběry, které mají ukazovat kruté střety obou armád v tomto městě. Na jednom z videí jsou vidět obránci, kteří z areálu rozbořené továrny Azot pálí na nepřátelské jednotky pomocí útočných pušek, kulometů i raketometů.

Maxima bych za moderní zbraň nevyměnil. Proč Ukrajinci spoléhají na stoleté kulomety?

13. května 2022 20:48

Váží skoro 70 kilo, první kusy spatřily světlo světa v roce 1910, přesto si je mnoho ukrajinských vojáků nemůže vynachválit. Řeč je o legendárním kulometu z první světové války Maxim M1910. Ukrajinská armáda jich má k dispozici až 35 tisíc. Jak je možné, že se muzejních kousků nechtějí ukrajinští muži a ženy ve zbrani jen tak vzdát?

České zbraně, které dělají Rusům vrásky. Co všechno se dostalo k ukrajinským obráncům?

25. března 2022 05:26

Útočné pušky, protitankové střely i univerzální kulomety. Ukrajinští obránci čile používají zbraně, které jim věnovala vláda České republiky. Po internetu se šíří snímky ukrajinských vojáků, zástupců teritoriální obrany i zahraničních dobrovolníků z různých koutů světa, kteří drží v rukou ikonické československé pušky i jejich moderní varianty. Celková pomoc v podobě vojenského materiálu – včetně budoucích zásilek – přesahuje hodnotu jedné miliardy korun.

Vezmu si kulomet, tak kde je problém? Poradce popsal, jak Zelenskyj odmítl opustit Kyjev

17. března 2022 13:19

Buď ho zajmeme, nebo sám uteče. S takovým scénářem okolo Volodymyra Zelenského počítalo Rusko na začátku invaze na Ukrajinu. Jenže nestalo se ani jedno a ukrajinský prezident z Kyjeva už třetí týden burcuje národ k obraně a lídry ze Západu vyzývá k pomoci. Zelenského poradce Oleksij Arestovyč nyní popsal, jak prezident v nepřehledné situaci na začátku války odmítl evakuaci, i když mu to všichni doporučovali.