CNN Prima News kulomet

kulomet

Výpis příspěvků ke štítku „kulomet“

Legendární americká zbraň v akci. Ukrajinec si počkal na okupanty, pak je rozprášil salvou

Zuřivé boje v Charkovské oblasti daly vyniknout legendární americké zbrani, která si pamatuje i druhou světovou válku. Kulomet M2 Browning účinně posloužil ukrajinskému vojákovi z elitní 3. útočné brigády, který rozehnal skupinu ruských okupantů. Ti se blížili k jeho pozici, po chvíli na ně spustil smrtící salvu. Video zveřejnila brigáda na svém Telegramu, okolnosti z fronty však není možné nezávisle ověřit.

Krvavá přestřelka očima vojáka. Ukrajinec schytal kulku do prsou, přesto pokračoval v palbě

Ukrajinská 3. útočná brigáda absolvovala další krvavý střet s ruskými okupanty u doněckého Bachmutu. Drsnou přestřelku u lesní cesty natočil jeden z ukrajinských vojáků na kameru GoPro. Během bojů byl postřelen do oblasti hrudníku. Přesto obránce nadále pálil na nepřátelské pozice z kulometu. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry drsné přestřelky na zničeném sídlišti. Ukrajinec pálil po okupantech z raketometu

Součástí ruské invaze jsou i bezprostřední boje na zničených ukrajinských sídlištích. Obzvlášť v blízkosti frontové linie se odehrávají brutální přestřelky, kdy na sebe ukrajinští a ruští vojáci pálí z budov takřka přes ulici. Své o tom ví například ukrajinská 3. útočná brigáda, která u Bachmutu donutila k ústupu skupinku okupantů. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry surové přestřelky: Ukrajinci provedli bleskový úder. Zlikvidovali přes 20 okupantů

Ukrajinská 59. motorizovaná pěší brigáda provedla úspěšný úder na ruské vojáky v zákopech nedaleko od doněcké Avdijivky. Využila k tomu moment překvapení a také tři terénní vozy vyzbrojené těžkými kulomety. Podle zpráv, které se šíří na Telegramu, skupina zlikvidovala 22 okupantů. Ti předtím drželi v zajetí několik Ukrajinců. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Střelba, výbuchy, trosky a křik. Ukrajinci zveřejnili záběry tvrdých bojů o Severodoněck

Po týdnech velmi brutálních bojů se ukrajinští vojáci kompletně stáhli z luhanského Severodoněcku. Vyplývá to z vyjádření tamního gubernátora i starosty. V posledních dnech se na sociálních sítích začaly šířit záběry, které mají ukazovat kruté střety obou armád v tomto městě. Na jednom z videí jsou vidět obránci, kteří z areálu rozbořené továrny Azot pálí na nepřátelské jednotky pomocí útočných pušek, kulometů i raketometů.

České zbraně, které dělají Rusům vrásky. Co všechno se dostalo k ukrajinským obráncům?

Útočné pušky, protitankové střely i univerzální kulomety. Ukrajinští obránci čile používají zbraně, které jim věnovala vláda České republiky. Po internetu se šíří snímky ukrajinských vojáků, zástupců teritoriální obrany i zahraničních dobrovolníků z různých koutů světa, kteří drží v rukou ikonické československé pušky i jejich moderní varianty. Celková pomoc v podobě vojenského materiálu – včetně budoucích zásilek – přesahuje hodnotu jedné miliardy korun.

Vezmu si kulomet, tak kde je problém? Poradce popsal, jak Zelenskyj odmítl opustit Kyjev

Buď ho zajmeme, nebo sám uteče. S takovým scénářem okolo Volodymyra Zelenského počítalo Rusko na začátku invaze na Ukrajinu. Jenže nestalo se ani jedno a ukrajinský prezident z Kyjeva už třetí týden burcuje národ k obraně a lídry ze Západu vyzývá k pomoci. Zelenského poradce Oleksij Arestovyč nyní popsal, jak prezident v nepřehledné situaci na začátku války odmítl evakuaci, i když mu to všichni doporučovali.