reklama

Na dálnici do protisměru. Řidiči riskují kvůli rozkopanému nájezdu, ušetří pár minut

Policisté řeší nebezpečné manévry, při kterých si řidiči zkracují cestu tak, že vjíždějí na dálnici do protisměru.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Středočeští policisté řeší hned několik extrémně nebezpečných manévrů, při kterých si řidiči zkracují cestu tak, že vjíždějí na dálnici do protisměru. Přitom ohrožují nejen sebe, ale i všechny ostatní. Stejný manévr se podařilo natočit také štábu CNN Prima NEWS.

reklama

Divák Krimi zpráv na videu zachytil extrémně nebezpečný manévr. Kamion celým objemem a navíc v noci přehradil celou dálnici D1. „Je to naprosto riskantní a nebezpečné, protože na dálnici neočekáváte, že někdo pojede do protisměru. Ten, kdo jede na dálnici, bude mít co dělat, aby to ubrzdil, protože je tam kamion přes celou dálnici,“ vysvětlil dopravní expert Igor Sirota.

Policisté řeší nebezpečné manévry, při kterých si řidiči zkracují cestu tak, že vjíždějí na dálnici do protisměru.
Policisté řeší nebezpečné manévry, při kterých si řidiči zkracují cestu tak, že vjíždějí na dálnici do protisměru.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Případem otáčení na dálnici se zabývají policisté. „Vzhledem k tomu, že na záběrech není čitelná registrační značka, vyžádali jsme si záběry z přilehlé čerpací stanice,“ sdělila mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová.

K tématu

Místo, kudy někteří řidiči na D1 vjíždějí, je na 29. kilometru. Policisté sem za posledních 14 dní byli přivoláni dvakrát. Podle svědků se to ale děje daleko častěji, oslovená čerpadlářka už manévr viděla asi desetkrát. „To je pořád, každý den. Dokonce neosvětlení tam jezdí,“ popsala žena.

Rozkopaný nájezd na dálnici

Slova čerpadlářky se do pár minut potvrdila. Zatímco chtěl kameraman natočit značku se zákazem vjezdu, do protisměru vjel další řidič.

Důvodem, proč řidiči riskují a ohrožují tak své životy i životy ostatních, je rozkopaný nájezd na D1, který v podstatě neexistuje. Řidiči tak musí dálnici podjet, vjet do směru na Brno a na dalším sjezdu se opět zařadit do směru na Prahu. Zajížďka trvá jen pár minut. Řidiči si při ní najedou asi o 12 kilometrů víc.

„Daný přestupek by mohl být kvalifikován jako obecné ohrožení, protože řidič neohrožuje jenom sebe, ale všechny, co jedou po dálnici. Případná srážka by byla hrůzná. Náraz do kamionu by byl hrozný, je to jako náraz do betonové zdi,“ dodal Sirota.

„Tento přestupek je extrémně nebezpečný. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby se ho nedopouštěli,“ přidala se Schneeweissová.

Případná pokuta nebo trestní stíhání by totiž nemuselo být tím nejhorším, co na dálnici při podobném manévru může hrozit. Nebezpečí to představuje i pro všechny ostatní šoféry.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Fotbal

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Proti vzniku fotbalové Superligy se postavili hráči i fanoušci. Protestují dokonce i fanoušci klubů, které se nadnárodní soutěže mají účastnit. Mezi nimi byli i příznivci londýnské Chelsea, kteří se rozhodli vyrazit na protest. Rozčilené fanoušky se snažil uklidnit nynější činovník klubu a bývalý veleúspěšný brankář týmu i české reprezentace Petr Čech. Nakonec se velkoklub rozhodl z nové soutěže vycouvat.

Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vyzvala Sněmovna vládu
Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea
reklama
reklama
Hamáček dostal posílenou ochranku. Jen pár dní po oznámení, co se ve Vrběticích stalo

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Že nás Babiš označil za zboží? To jsme si nezasloužili, nechápou obyvatelé Vrbětic
Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic
Další články
reklama
reklama