reklama

Kyjov

Výpis příspěvků ke štítku „Kyjov“

Počet lůžek zvýšit lze. O covid pacienty ale bude pečovat sestra z urologie, říká primář

24. listopadu 2021 17:08

Rekordní přírůstky nakažených zatím nemocnice zvládají, brzy jim však dojde kapacita, sdělil CNN Prima NEWS primář kyjovského ARO oddělení Jiří Vyhnal. I když podle něj špitály dokážou reagovat na nárůsty počtu pacientů, kvalita péče o ně tím výrazně upadá. Upozornil, že jim akutně chybí proškolený personál.

Nemocnice v Kyjově je téměř plná. Jako první nemůže kvůli covidu poskytovat standardní péči

23. listopadu 2021 19:37

Ředitel kyjovské nemocnice na Hodonínsku Lubomír Wenzl v úterý vyhlásil stav hromadného postižení osob. V praxi to znamená, že už se nemocnice téměř dostala do stavu, v němž se o pacienty na oddělení ARO, kteří potřebují plicní ventilaci, nemůže postarat odborně vyškolený lékař. Řekl to mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Na kyjovskou nemocnici tak dopadla současná vlna covidu.

Hasiči likvidují varnu drog v Kyjově. Desítky lidí z okolí opět musely opustit své domovy

24. června 2021 10:26

Policie v Kyjově na Hodonínsku ve čtvrtek znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na Komenského třídě. Důvodem je manipulace s nebezpečnými chemikáliemi, které našla v objektech po bývalé varně ve středu specializovaná firma. Odstranit je musí hasiči. Opatření by mělo skončit po 14:00. Policie a hasiči o tom informovali na svém Twitteru. V domech zůstalo po varně drog asi deset tun chemikálií. Odborná firma je odstraňuje od pondělí, s nově nalezenými chemikáliemi ale bezpečně manipulovat nedokáže.

Mladíka někdo pálil rozžhavenou tyčí a dusil igelitovým pytlem. Za vraždu trest nepadne

3. června 2021 12:38

Krajský soud v Brně zprostil ve čtvrtek sedmačtyřicetiletého Františka Maturu obžaloby z šest let staré vraždy mladíka v Kyjově na Hodonínsku. Druhého obžalovaného Miroslava Maňáka uznal vinným z toho, že s činem pomohl neznámému pachateli. Kvůli předešlému trestu za drogovou činnost dostal Maňák souhrnný trest 12 let za mřížemi. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se odvolal. Matura se vzdal práva na odvolání, Maňák si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

reklama