Kyjov

Výpis příspěvků ke štítku „Kyjov“

Neštěstí na Hodonínsku. Chlapeček vypadl z okna ve 4. patře, má těžká zranění

8. června 2022 11:01

Chlapec předškolního věku v Kyjově na Hodonínsku vypadl o víkendu z okna ve čtvrtém patře, záchranáři jej letecky transportovali do nemocnice s těžkým zraněním. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá řekla, že chlapec je stabilizovaný a mimo ohrožení života.

Počet lůžek zvýšit lze. O covid pacienty ale bude pečovat sestra z urologie, říká primář

24. listopadu 2021 17:08

Rekordní přírůstky nakažených zatím nemocnice zvládají, brzy jim však dojde kapacita, sdělil CNN Prima NEWS primář kyjovského ARO oddělení Jiří Vyhnal. I když podle něj špitály dokážou reagovat na nárůsty počtu pacientů, kvalita péče o ně tím výrazně upadá. Upozornil, že jim akutně chybí proškolený personál.

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

23. listopadu 2021 23:26

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Nemocnice v Kyjově je téměř plná. Jako první nemůže kvůli covidu poskytovat standardní péči

23. listopadu 2021 19:37

Ředitel kyjovské nemocnice na Hodonínsku Lubomír Wenzl v úterý vyhlásil stav hromadného postižení osob. V praxi to znamená, že už se nemocnice téměř dostala do stavu, v němž se o pacienty na oddělení ARO, kteří potřebují plicní ventilaci, nemůže postarat odborně vyškolený lékař. Řekl to mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Na kyjovskou nemocnici tak dopadla současná vlna covidu.

Hasiči likvidují varnu drog v Kyjově. Desítky lidí z okolí opět musely opustit své domovy

24. června 2021 10:26

Policie v Kyjově na Hodonínsku ve čtvrtek znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na Komenského třídě. Důvodem je manipulace s nebezpečnými chemikáliemi, které našla v objektech po bývalé varně ve středu specializovaná firma. Odstranit je musí hasiči. Opatření by mělo skončit po 14:00. Policie a hasiči o tom informovali na svém Twitteru. V domech zůstalo po varně drog asi deset tun chemikálií. Odborná firma je odstraňuje od pondělí, s nově nalezenými chemikáliemi ale bezpečně manipulovat nedokáže.

Mladíka někdo pálil rozžhavenou tyčí a dusil igelitovým pytlem. Za vraždu trest nepadne

3. června 2021 12:38

Krajský soud v Brně zprostil ve čtvrtek sedmačtyřicetiletého Františka Maturu obžaloby z šest let staré vraždy mladíka v Kyjově na Hodonínsku. Druhého obžalovaného Miroslava Maňáka uznal vinným z toho, že s činem pomohl neznámému pachateli. Kvůli předešlému trestu za drogovou činnost dostal Maňák souhrnný trest 12 let za mřížemi. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se odvolal. Matura se vzdal práva na odvolání, Maňák si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Český milionář, 22letý Václav Staněk, vybudoval několik firem i vzdor vážné nemoci

8. ledna 2021 21:32

Další díl úspěšné reality show televize Prima Milionář mezi námi tentokrát z komfortu vytrhne jednoho z nejmladších českých milionářů, dvaadvacetiletého podnikatele a majitele obuvnické značky Vasky Václava Staňka. Na týden změní svůj život a vydá se v utajení do Kyjova. S pouhými 550 korunami v peněžence opustí rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolník. Bude to pro něj ale ještě náročnější kvůli jeho vážné nemoci. Sledujte v pátek ve 20:15 na Primě.

Města a obce ve vážné finanční krizi: Mají obavu, aby mohly fungovat

5. června 2020 13:43

Města a obce se ocitly ve vážné finanční krizi. Jejich rozpočty se propadly o desítky procent poté, co stát část peněz určených pro ně použil na výplatu kompenzačních bonusů pro živnostníky a malé firmy s ručením omezeným. Radnice ruší investice a bojí se, že peníze budou chybět i na provozní náklady. Stovky starostů už kvůli tomu vstoupily do stávkové pohotovosti. Peníze, se kterými počítali, chtějí zpět.