Kyjov

Výpis příspěvků ke štítku „Kyjov“

Záchranáři vyjížděli k bazénům i koupalištím, o život bojovaly děti. Experti apelují na rodiče

Léto sotva začalo a záchranáři už několikrát vyjížděli k případům, kdy museli z vody vytahovat děti bojující o život pod hladinou. Leckdy se jedná o pár sekund nepozornosti, za které mohou dohlížející rodiče zaplatit tu nejvyšší cenu. Například záchranáři na jihu Moravy naposledy vyjížděli k případu chlapce, kterého museli resuscitovat.

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Nemocnice v Kyjově je téměř plná. Jako první nemůže kvůli covidu poskytovat standardní péči

Ředitel kyjovské nemocnice na Hodonínsku Lubomír Wenzl v úterý vyhlásil stav hromadného postižení osob. V praxi to znamená, že už se nemocnice téměř dostala do stavu, v němž se o pacienty na oddělení ARO, kteří potřebují plicní ventilaci, nemůže postarat odborně vyškolený lékař. Řekl to mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Na kyjovskou nemocnici tak dopadla současná vlna covidu.

Hasiči likvidují varnu drog v Kyjově. Desítky lidí z okolí opět musely opustit své domovy

Policie v Kyjově na Hodonínsku ve čtvrtek znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na Komenského třídě. Důvodem je manipulace s nebezpečnými chemikáliemi, které našla v objektech po bývalé varně ve středu specializovaná firma. Odstranit je musí hasiči. Opatření by mělo skončit po 14:00. Policie a hasiči o tom informovali na svém Twitteru. V domech zůstalo po varně drog asi deset tun chemikálií. Odborná firma je odstraňuje od pondělí, s nově nalezenými chemikáliemi ale bezpečně manipulovat nedokáže.

Mladíka někdo pálil rozžhavenou tyčí a dusil igelitovým pytlem. Za vraždu trest nepadne

Krajský soud v Brně zprostil ve čtvrtek sedmačtyřicetiletého Františka Maturu obžaloby z šest let staré vraždy mladíka v Kyjově na Hodonínsku. Druhého obžalovaného Miroslava Maňáka uznal vinným z toho, že s činem pomohl neznámému pachateli. Kvůli předešlému trestu za drogovou činnost dostal Maňák souhrnný trest 12 let za mřížemi. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se odvolal. Matura se vzdal práva na odvolání, Maňák si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Český milionář, 22letý Václav Staněk, vybudoval několik firem i vzdor vážné nemoci

Další díl úspěšné reality show televize Prima Milionář mezi námi tentokrát z komfortu vytrhne jednoho z nejmladších českých milionářů, dvaadvacetiletého podnikatele a majitele obuvnické značky Vasky Václava Staňka. Na týden změní svůj život a vydá se v utajení do Kyjova. S pouhými 550 korunami v peněžence opustí rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolník. Bude to pro něj ale ještě náročnější kvůli jeho vážné nemoci. Sledujte v pátek ve 20:15 na Primě.