CNN Prima News Kyriakos Mitsotakis

Kyriakos Mitsotakis

Výpis příspěvků ke štítku „Kyriakos Mitsotakis“

Děsivá srážka vlaků v Řecku: Zdrcený přednosta přiznal vinu. Do ulic vyšly tisíce lidí

5. března 2023 22:43

Přednosta železniční stanice řeckého města Larisa, který čelí obvinění ze selhání, jež vedlo k úternímu tragickému vlakovému neštěstí ve středním Řecku, byl vzat do vazby, píše agentura AFP. V případě odsouzení muži podle ní hrozí deset let vězení až doživotí. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis požádal rodiny obětí o odpuštění.

S ohnivým peklem v Řecku bojují i stovky hasičů z jiných zemí. Premiér vyslal do zahraničí vzkaz

9. srpna 2021 05:30
Aktualizováno

Lesní požáry v Řecku pomáhají či se chystají hasit stovky hasičů a desítky kusů techniky, jež vyslalo 22 zahraničních zemí. V neděli večer jim na Twitteru poděkoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Mezi zeměmi, které Řecku pomáhají zvládnout nejhorší požáry za poslední desítky let, je i Česká republika. Čeští hasiči, kteří vyrazili na cestu v sobotu dopoledne, přijeli do jihoevropské země v neděli večer. Pomáhat mají na poloostrově Peloponés.

Peklo bez konce. V plamenech zemřel hasič, lidé v Řecku nechtějí opouštět své domovy

7. srpna 2021 22:31

Řecko dál zápasí s rozsáhlými lesními požáry. Na vině je i vlna veder. V hořících oblastech už pomáhají tamním hasičům kolegové z Ukrajiny, Rumunska a Kypru. Na místo míří také čeští hasiči. Vrtulníky do postižených oblastí poslala Francie, Švýcarsko a Chorvatsko. Úřady musí evakuovat tisíce lidí, část z nich odchod ze svých domů odmítá.

Řecko opět v plamenech. Oheň míří k olympijskému stadionu, má nejméně dvě oběti

6. srpna 2021 14:14

Ještě ve čtvrtek ráno se zdálo, že mají hasiči požáry v Řecku pod kontrolou. Asi 20 kilometrů severně od Atén se ale odpoledne opět v lesích rozhořely. Rozfoukal je silný vítr a k jejich ničivé síle přispěly i teploty přesahující 40 stupňů Celsia. Lesní požáry už mají nejméně dvě oběti. Do bezpečí musely prchnout tisíce lidí, několik hasičů se zranilo.

Řecký premiér se při očkování obnažil. Nejlepší reklama na vakcínu, kvitují lidé

21. ledna 2021 07:16

Když si šel řecký premiér Kyriakos Mitsotakis nechat píchnout druhou dávku vakcíny proti koronaviru, zřejmě vůbec netušil, jaký poprask tím způsobí. Samotný fakt, že se nechal očkovat, totiž na sociálních sítích přebily fotky, na nichž je premiér zachycen s téměř obnaženým hrudníkem. Dle reakcí uživatelek může být 52letý politik spokojen.

Řecko chce nouzové jednání EU, Turecko vrtá ve vodách Kypru

11. srpna 2020 16:03

Řecko bude požadovat nouzové jednání Evropské rady zahraničních věcí EU, informovala kancelář ministerského předsedy Kyriakose Mitsotakise. Sousední Turecko totiž od pondělí provádí výzkumné ropné vrty ve vodách Kypru. Řecký ministr zahraničí již dříve vyzval, aby Evropská unie uvalila na Turecko sankce.