reklama
CNN Prima News La Liga

La Liga

Výpis příspěvků ke štítku „La Liga“

Jak se Ujfaluši nervil u zlaté tečky Atlétika: Poslední zápas jsem musel vypnout

Ani Real, ani Barcelona. Španělskou La Ligu v uplynulé sezoně ovládli fotbalisté madridského Atlétika, byť to nakonec bylo velkolepé drama do posledního kola. Bývalý hráč čerstvých mistrů Tomáš Ujfaluši ani neměl nervy na to, aby sledoval, jak to nakonec celé dopadne. Mohl si oddechnout. „Prožívám to dost – Atlétiko bylo blízko titulu a byla by obrovská škoda, kdyby si to po tom skvělém startu nechalo utéct,“ říká pro CNN Prima NEWS dřívější opora reprezentace.

Konec vlády Barcelony a Realu. Titul z La Ligy bere po sedmi letech Atlético Madrid

Dramatická tahanice dvou fotbalových celků z Madridu byla vyřešena až v posledním kole La Ligy. Titul vyhrálo po dlouhých sedmi letech, kdy se na španělském trůnu točil Real s Barcelonou, Atlético. Mistrovská trofej mu padá do rukou po zápase s Realem Valladolid, který tým trenéra Diega Simeoneho vyhrál 2:1. Stejným výsledkem zvládl sobotní utkání proti Villarealu i „bílý balet“, v konečné tabulce však zůstává druhý.

Rozzlobený Zidane: Co je ruka? Vysvětlete mi to někdo, žádal trenér po klopýtnutí Realu

Jeden z klíčových duelů v boji o fotbalový titul ve španělské La Lize nedopadl pro Real Madrid dobře. Los Blancos nevyužili možnost posunout se do čela soutěže a se Sevillou pouze remizovali 2:2. Trenér madridského celku Zinédine Zidane po zápase nechápal jednání rozhodčích, byť je nechtěl z ničeho osočit. „V utkání se ve dvou situacích hrálo rukou a jedna z nich byla odpískaná v neprospěch Realu. Taková je pravda,“ konstatoval francouzský kouč.

reklama