Krutý osud Laurinky. Matka se v těhotenství bila do břicha, postižené dítě rodiče nezajímá

Start do života měla Laurinka obzvlášť těžký. Narodila se ve 25. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 610 gramů. V nemocnici strávila více než pět měsíců, kde bojovala o život. Rodiče se však o malou dívku nezajímají – je postižená. Péče se proto ujala nemocná babička s manželem, kterým není osud bojovnice lhostejný. Veřejnost prosí o pomoc.

Boj o život Laurinky započal 11. září minulého roku. Když se dívenka narodila ve 25. týdnu těhotenství, vážila 610 gramů a měřila 31 centimetrů. Ačkoliv lékaři dívenku po pěti měsících v nemocnici zachránili, nebylo to bez komplikací.

V těhotenství se její matka bila do břicha, čímž Laurince způsobila hematomy na hlavičce spolu s krvácením do mozku. Dívenka tak od narození trpí vadou mozku a epilepsií. Nikdo nevěděl, zda holčička přežije, nadále však bojuje. Osud jí ale milující rodiče, kteří by jí v boji pomohli, nedopřál.

Babička je v invalidním důchodu

„Jsem babička ze strany otce, a když jsem se dozvěděla, co se stalo, jezdila jsem za Laurinkou do nemocnice. Nikdo za ní nejezdil, rodiče o ni nejeví žádný zájem, jelikož je postižená a je jim jedno, co s ní bude. To jsem nemohla dopustit. Je to přeci moje vnučka, i když tak velice nemocná,“ vysvětlila babička.

Každý – ať už je zdravý, nemocný nebo postižený – má podle ní právo na život. „I takto malinký človíček, jako je Laurinka, vycítí, že ho má někdo rád, že zde pro něj někdo je a postará se o něj,“ pokračovala žena. Péče o malou bojovnici však provází řada komplikací. Například zdravotní stav prarodičů.

„Sama jsem nemocná. Je mi 59 let, jsem v invalidním důchodu III. stupně po rakovině a mozkové příhodě. Manžel je starobní důchodce a také není úplně zdravý,“ vysvětlila. Jejich důchody jim na pokrytí veškerých nákladů poskytují 27 500 korun, pouze pronájem bytu však vyjde na 17 600 korun. Další peníze spolykají léky pro oba manžele, na kvalitní život vnučky tak mnoho prostředků nezbývá.

Proto se s prosbou obrací na veřejnost. Na stránkách Donio spustila Lauřina babička sbírku, vybrané peníze by putovaly na spolehlivé auto a autosedačku. Díky tomu by cesty k lékařům do Hradce Králové či Prahy, byly z Mladé Boleslavi o dost jednodušší. Pokud se podaří vybrat více peněz, využijí prarodiče vybranou částku na léčbu, kterou dívenka potřebuje. Pokud chcete Laurince pomáhat dlouhodobě, můžete tak učinit skrze transparentní účet 2802285238/2010, který vnučce zřítila babička.

Tagy: