V legendě bouchly saze. Eto'o v Kataru kopl do hlavy youtubera kvůli kontroverznímu zápasu

I když zřejmě čelil drobné provokaci, bývalý legendární útočník Barcelony, Chelsea nebo Interu Milán Samuel Eto'o lidsky selhal. Po cestě ze zápasu mezi Brazílií a Jižní Koreou ambasador fotbalového šampionátu napadl muže s kamerou, dokonce ho razantně kopl do hlavy. Příčinou měly být události z letošního března.

Samuel Eto'o po půlnoci kráčel z katarského Stadionu 974, na kterém o chvíli dříve Brazilci suverénně postoupili přes Jižní Koreu do čtvrtfinále mundialu. I když jeho rodný Kamerun vypadl už po skupinové fázi, bývalý forvard v dějišti zůstává coby ambasador turnaje.

Po vzniklém skandálu by ale možná už byl raději doma. Během cesty ze zápasu byl obklopen fanoušky. Ti ikonu i přes nasazenou kšiltovkou poznali a žádali o společnou fotografii. 41letý Eto'o jim vyhověl. Problém nastal ve chvíli, kdy k předsedovi Kamerunské fotbalové federace přistoupil muž s kamerou a začal klást otázky.

Personě ruply nervy, začal iniciativního chlapíka pronásledovat a pokřikoval na něj, přičemž vše natáčel kolemjdoucí novinář. Lidé v okolí se snažili zabránit konfliktu, ale marně. Kameramana si čtyřnásobný vítěz ankety Africký hráč roku stejně našel a nakonec muže prudce kopnul do hlavy.

Proč? Ukázalo se, že oběť hněvu někdejšího vynikajícího fotbalisty je alžírský youtuber. A měl se začít Eto'oa vyptávat na citlivé téma – rozhodčího Bakaryho Gasamu.

Ghanský sudí rozhodoval na konci března klíčové kvalifikační utkání mezi Alžírskem a Kamerunem. Lepší z dvojzápasu získal místenku do Kataru, ta nakonec připadla kamerunským „Nezkrotným lvům“, kteří zamířili do skupiny s Brazílií, Srbskem a Švýcarskem. V odvetě vyrobil Gasama několik kontroverzních verdiktů, které nemohl tým přezdívaný „Pouštní lišky“ rozdýchat.

Po postupujícím gólu v prodloužení v čase 120+4 z kopačky Karla Toka Ekambiho požadovala Alžírská fotbalová federace opakování zápasu. Neuspěla. A nemohla být spokojená ani s tím, že Gasama byl delegován na celosvětovou akci v Perském zálivu.

Tagy:
MS ve fotbale napadení fotbal sport Mistrovství světa v Kataru 2022 Samuel Eto´o Kamerun kamerunská fotbalová reprezentace