CNN Prima News Alžírsko

Alžírsko

Výpis příspěvků ke štítku „Alžírsko“

Vražda 12leté dívky v rukách politiků. Rodina prosí o klid, opozice případ využívá

22. října 2022 09:51

Z brutální vraždy dvanáctileté dívenky se ve Francii stalo politické téma. Lola ještě ani nebyla pohřbena a opozice už vyčítá vládě laxní přístup k imigraci. Žena, která je obviněna z usmrcení školačky, je totiž Alžířanka a na francouzském území už neměla co dělat. Rodina oběti ale prosí politiky i média, aspoň do pohřbu Loly, o klid.

Moderátor Petr Vágner šokoval přítelkyni. Ke společným narozeninám jí daroval extrémní výzvu

24. srpna 2022 13:07

Běhání nesnášel, poslední roky si ale život bez něj neumí představit. Prima moderátor Petr Vágner uběhl už tisíce kilometrů. Během covidové pandemie běhal dokonce i na chatě, kde na ploše 17 metrů čtverečních zdolal 43 km s rouškou na obličeji. Sen si letos splnil při závodě Ironman v Alžíru, který byl asi tím nejnáročnějším, který kdy absolvoval. A na start se opět chystá už tento víkend. A ani tentokrát se nebude šetřit.

S tímto dopravcem nelétejte. Experti sestavili žebříček nejnebezpečnějších aerolinek

25. července 2022 11:17

Za poslední tři roky přibylo sedm leteckých společností, které experti organizace AirlineRatings označují za nebezpečné. Nepal Airlines „doplnily“ nově aerolinky z Alžírska, Indonésie, Íránu, Kazachstánu, Pákistánu a Surinamu. Experti je hodnotí hvězdičkami od jedné do sedmi. České aerolinie patří mezi 158 leteckých společností s maximálním hodnocením a řadí se k nejbezpečnějším na světě. Smartwings mají šest hvězdiček. Jména těch aerolinek, které v bezpečnosti propadly, zveřejnil odborný cestovatelský magazín Travelbook.

Historický milník. Poslední země se zbavila benzinu s olovem, u nás se nepoužívá už 20 let

14. září 2021 18:04

Benziny s příměsí olova provázely automobilismus celá desetiletí. Olovo, přesněji tetramethylolovo a tetraethylolovo, totiž zabraňovalo předčasnému výbuchu paliva ve válci, takzvanému detonačnímu hoření. Motory tak mohli mít vyšší kompresní poměr a vyšší výkon. Negativní účinky na lidské zdraví a životní prostředí však byly neoddiskutovatelné. Definitivně ale skončil olovnatý benzín až nyní, a to v Alžírsku.

Migranti cestovali po D1 na podvozku kamionu. Policisté je chytili na odpočívadle

30. srpna 2021 09:20

Policie v pátek zadržela na odpočívadle na 112. kilometru dálnice D1 na Vysočině dva migranty, cestovali ukrytí v prostoru podvozku kamionu. Uvedli, že pocházejí z Alžírska, neměli u sebe žádné doklady. Policie s nimi zahájila správní řízení, umístěni byli do zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách. V pondělí o tom informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková.