reklama

Během chvíle měl prsty v mé vagině. Vyšetřování začalo pozdě, tvrdí zneužité gymnastky

Největší sexuální skandál v historii amerického sportu má nepříjemnou dohru pro FBI. Zpráva o vyšetřování případu sportovního lékaře Larryho Nassara, který zneužil více než stovku svých svěřenkyň, ukázala, že agenti věc podcenili, ba přímo zametali pod koberec. Oběti zneužívání teď žádají spravedlnost.

reklama

Larry Nassar byl 18 let lékařem amerického ženského národního gymnastického týmu. Dnes si odpykává nejméně čtyřicetiletý trest za zneužívání nezletilých. Za oběť mu padly desítky a spíše stovky mladých sportovkyň, včetně světových šampionek. „První věc, kterou mi Larry Nassar kdy řekl, bylo, abych se převlékla do šortek bez kalhotek, aby se mu se mnou lépe pracovalo. Během pár minut měl prsty v mé vagině,“ prozradila bývalá mistryně světa ve sportovní gymnastice McKayla Maroneyová.

Vše se provalilo v roce 2015. Některé oběti si však stěžují, že zneužívání nahlásily úřadům mnohem dříve. FBI ale zprvu neudělala nic. „Tím, že na mé oznámení okamžitě nezareagovali, umožnili člověku, který zneužíval děti, zůstat více než rok na svobodě,“ uvedla Maroneyová.

Naservírovali pedofilovi děti na stříbrném podnose

„120 lidí by se nestalo jeho oběťmi, kdyby jediný agent FBI pořádně napsal zprávu nebo zatelefonoval,“ pokračovala reprezentantka v rytmické gymnastice Jessica Howardová. „Bylo to, jako by naservírovali nevinné děti pedofilovi na stříbrném podnose,“ dodala olympijská vítězka ve sportovní gymnastice Aly Raismanová.

Pochybení potvrdila i generální inspekce a případ se teď ocitl před americkým kongresem. Mnozí věří, že nejde o chybu, ale konspiraci. Důkazů a svědectví je tolik, že řediteli FBI nezbývá než si sypat popel na hlavu a slibovat nápravu. FBI ovšem ve skandálu neuvízla sama. Na lavici obžalovaných zřejmě stanou i mocné sportovní organizace, které o zneužívání věděly a obětem platily za mlčenlivost.

Tagy:

Hlavní zprávy

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí
Historie

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Polskem otřásla smrt ženy, čekala dvojčata. Lékaři odmítli potrat, přestože jedno zemřelo

Přísné protipotratové zákony v Polsku mají další oběť. Sedmatřicetiletá Agnieszka čekala dvojčata, ještě v prvním trimestru ale jedno z dětí zemřelo. Lékaři těhotenství neukončili, údajně čekali, zda druhé dítě přežije. To se nestalo a žena tak nosila mrtvé dítě v břiše několik dní, zemřela následně podle rodiny na sepsi. Příbuzní její příběh sdíleli na sociálních sítích a z tragédie obviňují vládu.

KOMENTÁŘ: Rekordman Passer zákon neporušil, morálně však jeho jízda neobstojí

Minulý týden vzbudil obrovské haló známý český podnikatel Radim Passer, který se rozhodl demonstrovat schopnosti své nejnovější hračky na čtyřech kolech. V časných ranních hodinách vyvezl své Bugatti Chiron na přehledný úsek německé dálnice dálnice A2 mezi Berlínem a Hannoverem a tlačil pedál plynu k podlaze tak dlouho, dokud ukazatel rychlosti nedostoupil hodnoty 417 km/h.

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

Již 13. května se mohou sportovní fanoušci těšit na další hokejovou podívanou. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upne na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Filipa Pešána zakotví v jednom z největších měst severské země: v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

reklama