reklama

Letadlo nouzově přistálo na dálnici, kde se srazilo s autem. Vše zachytila kamera

Na dálnici poblíž amerického Minneapolisu nouzově přistálo jednomotorové letadlo. Při přistání narazilo do osobního automobilu. Kvůli havárii byla dálnice na několik hodin uzavřena. Jak uvedl zpravodajský web BBC, nikdo se při nehodě nezranil.

reklama

Incident ze středečního večera na americké dálnici zachytila kamera dopravní policie ve městě Arden Hills nedaleko Minneapolisu. Přímo na silnici najednou dosedlo jednomotorové letadlo. Letoun měl poruchu motoru, proto se pilot rozhodl přistát nouzově uprostřed dálnice, aniž by měla dopravní policie šanci zastavit provoz.

Poblíž nehody se ocitl David Stratioti, který ihned zavolal na tísňovou linku 911. „Zrovna jsme jeli domů z RiverWestu a všimli si letadla. Letělo až příliš nízko na to, kde jsme se nacházeli,“ řekl.

Stratioti viděl, jak se letadlo pokoušelo přistát ve střední části silnice a narazilo do jednoho SUV. „Ihned jsme zastavili. Z letadla vystoupili pilot spolu s dalším mužem a šli se hned podívat, zda jsou všichni v autě v pořádku,“ uvedl pro Bringmethenews.

„Křídlo letounu narazilo do levého boku SUV. Z motoru se kouřilo, ale naštěstí nedošlo k požáru. V letadle byli dva lidé. V SUV jsem viděl pouze jednoho, ale nejsem si jistý, zda nebyl uvnitř někdo další,“ doplnil svědek.

Tamní úřady na několik hodin dálnici uzavřely, provoz opět zprovoznily ve čtvrtek ráno.

K tématu

Tagy: SUV nehoda dálnice letoun Minnesota automobil video letadlo Minneapolis USA

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sledujte ŽIVĚ vyjádření Babiše a Hamáčka: Proč vicepremiér neletí jednat o Sputniku?
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama