reklama

Letadlo nouzově přistálo na dálnici, kde se srazilo s autem. Vše zachytila kamera

Na dálnici poblíž amerického Minneapolisu nouzově přistálo jednomotorové letadlo. Při přistání narazilo do osobního automobilu. Kvůli havárii byla dálnice na několik hodin uzavřena. Jak uvedl zpravodajský web BBC, nikdo se při nehodě nezranil.

reklama

Incident ze středečního večera na americké dálnici zachytila kamera dopravní policie ve městě Arden Hills nedaleko Minneapolisu. Přímo na silnici najednou dosedlo jednomotorové letadlo. Letoun měl poruchu motoru, proto se pilot rozhodl přistát nouzově uprostřed dálnice, aniž by měla dopravní policie šanci zastavit provoz.

Poblíž nehody se ocitl David Stratioti, který ihned zavolal na tísňovou linku 911. „Zrovna jsme jeli domů z RiverWestu a všimli si letadla. Letělo až příliš nízko na to, kde jsme se nacházeli,“ řekl.

Stratioti viděl, jak se letadlo pokoušelo přistát ve střední části silnice a narazilo do jednoho SUV. „Ihned jsme zastavili. Z letadla vystoupili pilot spolu s dalším mužem a šli se hned podívat, zda jsou všichni v autě v pořádku,“ uvedl pro Bringmethenews.

„Křídlo letounu narazilo do levého boku SUV. Z motoru se kouřilo, ale naštěstí nedošlo k požáru. V letadle byli dva lidé. V SUV jsem viděl pouze jednoho, ale nejsem si jistý, zda nebyl uvnitř někdo další,“ doplnil svědek.

Tamní úřady na několik hodin dálnici uzavřely, provoz opět zprovoznily ve čtvrtek ráno.

K tématu

Tagy: SUV nehoda dálnice letoun Minnesota automobil video letadlo Minneapolis USA

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?
Další články
reklama
reklama