reklama

Bývalý boxer měl seniorce uříznout hlavu a odložit na stůl. Šílené, žasnou sousedé

Francie řeší brutální vraždu 77leté ženy. Podle všeho přišla o život kvůli tisícovce eur (v přepočtu asi 25 tisíc korun). Pachatel své oběti uřízl hlavu. Podezřelého muže už policie zadržela.

reklama

Poklidná čtvrť Notre-Dame na okraji francouzského přímořského letoviska Agde. Hasiče a policii zalarmoval ve středu večer syn 77leté seniorky, který žije v Paříži. Matka mu už několik dní nebrala telefon. Jeho největší obavy se nakonec bohužel naplnily. Policisté ženu našli v jejím bytě mrtvou.

„V jednu v noci u nás někdo zvonil, byli to policisté. Ptali se nás, jestli jsme něco neviděli nebo neslyšeli, že vyšetřují smrt nějaké paní,“ vzpomínal soused. To, co policisté v bytě uviděli, je naprosto šokovalo. Tělo zabité seniorky leželo na zemi v kaluži krve, hlava byla oddělená od těla a položená na stole.

Sama útočníkovi otevřela

„To je šílené, ubohá žena. Člověk tomu ani nechce věřit. Takové brutální barbarství, je to vážně obludnost,“ sdělila otřesená sousedka Nathalie. Další sousedka podotkla, že je celý případ strašidelný. „A to nejen proto, že se to stalo hned vedle, to se může stát kdekoliv. Nechci tady žít ve strachu,“ podotkla.

Podle policie musela žena pachateli sama otevřít, zámek byl neporušený. Podle prvních informací to ani nevypadalo na loupež. Později se ukázalo, že ženě chybí platební karta a že z ní někdo vybral tisíc eur – v přepočtu zhruba 25 tisíc korun.

„Proč jí to udělali? Byla to taková malá, křehká, milá paní. Když už ji chtěl někdo okrást, stačilo ji prostě odstrčit. Tohle je šílené,“ dodal soused zavražděné, Francis Lauer. Na základě záběrů průmyslové kamery, která dům střeží, se už policii podařilo identifikovat a zadržet podezřelého.

Má jít o bývalého profesionálního boxera, který se potýkal s psychickými problémy a který si mimo jiné přivydělával drobnými pracemi. Nedávno pracoval právě v bytě zavražděné ženy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?
Politika

Sledujte ŽIVĚ: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?

Prezident Miloš Zeman začal v pondělí přijímat kandidáty na ministry v nově vznikající vládě pod vedením lídra koalice Spolu Petra Fialy (ODS). Jelikož kandidáti nastoupí v abecedním pořadí, jako první dorazil v 15:00 do Lán šéf Pirátů Ivan Bartoš, kandidát na ministra pro místní rozvoj. Na čem se s prezidentem domluvili? Sledujte živě vyjádření Bartoše na stanici CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama

Domácí zpravodajství

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama