reklama

Na lyže se nesmí, proto nejdou na odbyt, zato zájem o běžky vzrostl až o 350 %

Namísto sjezdových lyží prodávají boby. I tak někteří prodejci zimního vybavení řeší uzavřené sjezdovky. Kvůli pandemii je totiž o některé zboží mnohem menší zájem než v předchozích letech. Naopak běžek se prodává o desítky procent více.

reklama

Kdyby nebylo běžek, museli bychom to tu dávno zavřít. Tak současnou situaci popisuje většina námi oslovených prodejců lyží. O sjezdové lyže, které tvořily většinu jejich příjmů, teď totiž téměř není zájem.

„Něco se prodává, ale jsou to opravdu kusové záležitosti. Je evidentní, že si lyže kupují lidé, kteří je opravdu chtěli,“ vypráví obchodní školitel prodejny lyží Jan Červenco.

Oproti loňsku se v této prodejně prodává běžek více než dvojnásobek. S tím, jak v Praze začalo sněžit, se tady v místní půjčovně navíc dveře netrhnou. Jenomže oproti sjezdovým lyžím je cena za nákup i vypůjčení běžek nižší. Obchodníci tak mají menší příjmy, i když jich prodávají více.

„Ta čísla jdou nahoru, ale odhadujeme tak dvacet, třicet procent standardního prodeje,“ myslí si majitel Happy Sport Petr Křivánek. A přesun lyžařů na běžky potvrzují také velké české e-shopy. I tam zájem o zimní sjezdové lyže neodpovídá očekávání.

Příslušenství na dětské zimní radovánky

„Nejpomalejší růst pozorujeme u sjezdového lyžování, respektive u sjezdových lyží,“ tvrdí mluvčí internetového obchodu Alza.cz Daniela Chovancová. Podobně mluví i výkonný ředitel Heureky. „V říjnu jsme měli stoprocentní meziroční nárůst, v listopadu neuvěřitelný meziroční nárůst 350 procent. O běžky je enormní zájem,“ říká Tomáš Braverman.

Extrémní zájem je pak také o příslušenství pro dětské zimní radovánky. Dokonce větší, než o všechny druhy lyží dohromady. „Ten největší zájem je o dětské boby a saně, které se prodávají sedmkrát víc, než vlastně sjezdovky a běžky dohromady,“ doplňuje Braverman. „My jsme jich pouze za tento týden prodali dvakrát více než loni za celý leden,“ potvrzuje mluvčí Alza.cz Daniela Chovancová.

Tagy:
Alza sníh sjezdovka lyže Tomáš Braverman Heureka Group boby běžky

Hlavní zprávy

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama