reklama

Na lyže se nesmí, proto nejdou na odbyt, zato zájem o běžky vzrostl až o 350 %

Namísto sjezdových lyží prodávají boby. I tak někteří prodejci zimního vybavení řeší uzavřené sjezdovky. Kvůli pandemii je totiž o některé zboží mnohem menší zájem než v předchozích letech. Naopak běžek se prodává o desítky procent více.

reklama

Kdyby nebylo běžek, museli bychom to tu dávno zavřít. Tak současnou situaci popisuje většina námi oslovených prodejců lyží. O sjezdové lyže, které tvořily většinu jejich příjmů, teď totiž téměř není zájem.

K tématu

„Něco se prodává, ale jsou to opravdu kusové záležitosti. Je evidentní, že si lyže kupují lidé, kteří je opravdu chtěli,“ vypráví obchodní školitel prodejny lyží Jan Červenco.

Oproti loňsku se v této prodejně prodává běžek více než dvojnásobek. S tím, jak v Praze začalo sněžit, se tady v místní půjčovně navíc dveře netrhnou. Jenomže oproti sjezdovým lyžím je cena za nákup i vypůjčení běžek nižší. Obchodníci tak mají menší příjmy, i když jich prodávají více.

„Ta čísla jdou nahoru, ale odhadujeme tak dvacet, třicet procent standardního prodeje,“ myslí si majitel Happy Sport Petr Křivánek. A přesun lyžařů na běžky potvrzují také velké české e-shopy. I tam zájem o zimní sjezdové lyže neodpovídá očekávání.

Příslušenství na dětské zimní radovánky

„Nejpomalejší růst pozorujeme u sjezdového lyžování, respektive u sjezdových lyží,“ tvrdí mluvčí internetového obchodu Alza.cz Daniela Chovancová. Podobně mluví i výkonný ředitel Heureky. „V říjnu jsme měli stoprocentní meziroční nárůst, v listopadu neuvěřitelný meziroční nárůst 350 procent. O běžky je enormní zájem,“ říká Tomáš Braverman.

Extrémní zájem je pak také o příslušenství pro dětské zimní radovánky. Dokonce větší, než o všechny druhy lyží dohromady. „Ten největší zájem je o dětské boby a saně, které se prodávají sedmkrát víc, než vlastně sjezdovky a běžky dohromady,“ doplňuje Braverman. „My jsme jich pouze za tento týden prodali dvakrát více než loni za celý leden,“ potvrzuje mluvčí Alza.cz Daniela Chovancová.

Tagy: Alza sníh sjezdovka lyže Tomáš Braverman Heureka Group boby běžky

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama