Alza

Výpis příspěvků ke štítku „Alza“

ČNB: Obchodníci zdražovali víc, než bylo nutné. Tvrzení mimo realitu, zlobí se prodejci

17. února 2022 08:33

Tuzemské obchody se staly terčem kritiky člena bankovní rady České národní banky (ČNB). Podle Vojtěcha Bendy obchodníci nakoupili řadu zboží levněji, než za kolik ho pořizovali v minulosti. Na českém trhu ho pak prodali výrazně dráž. Týkat se to mělo především hraček, elektroniky a oblečení, uvedl Benda v pořadu Co na to vaše peněženka. Obchody se ale brání – některé takové tvrzení překvapilo i rozzlobilo.

Komplikace pro lidi, kteří shání dárky. Internetový obchod Alza měl výpadek

17. prosince 2021 16:43
Aktualizováno

Internetový obchod Alza.cz měl výpadek na svých webových stránkách. Zákazníci si nemohli prohlédnout ani objednat zboží. Důvodem měla být technická chyba. Podle většiny dopravců už nakupujícím moc času nezbývá, na nákupy mají poslední den, pokud chtějí mít jistotu, že jim objednané zboží přijde před Štědrým dnem.

Český internetový obchod prodává historickou jugoslávskou Zastavu na baterky

20. května 2021 09:20

Už dříve začal internetový obchod Alza nabízet řadu elektromobilů, jako jsou BMW i3s, Jaguar I-PACE nebo třeba Nissan Leaf. Nyní však přišel s něčím jedinečným. Na svém serveru začal prodávat slavné veterány s čistě elektrickým pohonem. Zatímco vzhled vozů zůstal takřka beze změn, technika prošla radikálními proměnami. Ceny startují na částce 639 900 Kč.

Vládní nařízení versus realita v pobočce Alzy. Hlava na hlavě, fronta desítek lidí

20. listopadu 2020 18:44
Aktualizováno

Jeden zákazník na patnáct metrů čtverečních prodejní plochy obchodu, tak zní vládní nařízení, které má pomoci omezit šíření koronaviru. Šokovaný zákazník redakci CNN Prima NEWS poslal fotografie, jaká je realita. Na záběrech je zachycena situace v pražské holešovické pobočce Alzy, a to v pátek 20. listopadu v podvečer. I přes jasně definovaná pravidla kvůli pandemii se v obchodě stojí dlouhé fronty a lidé jsou u sebe v těsné blízkosti. Firma uvedla, že se v nouzovém stavu snaží o maximální bezpečí zákazníků a fronty řešit.

Chtěl bych dodávat teleportem. Na e-shopu půjde koupit všechno, tvrdí šéf Alza.cz

12. května 2020 19:08

„Začali jsme se předzásobovat už na konci prosince, výpadek zboží z Číny jsme čekali,“ oznámil generální ředitel největšího českého e-shopu Alza.cz Tomáš Havryluk v odpoledním Interview stanice CNN Prima NEWS. Hovořil též o tom, proč je Česko velmocí e-commerce, o přípravách na koronavirovou krizi i o tom, jak by mohla současná zkušenost proměnit budoucí podnikání jeho firmy.