reklama

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

reklama

„Současný systém je totalita peněz a proti ní je třeba bojovat z levicových pozic,“ řekl na úvod pořadu Divoká karta mladý komunista Korjagin. Ten následně připustil, že by pod taktovkou KSČM mohlo znovu dojít na vyvlastňování. „Socialismus stojí na kolektivním vlastnictví a je potřeba k tomu směřovat,“ dodal Korjagin, který kandiduje z 8. pozice KSČM v Praze. Zároveň však dodal, že by takový proces měl probíhat „zcela jinak, než jako v 50. letech“.

Ostatní hosté vysílání CNN Prima NEWS Korjagina tvrdě zkritizovali. „Znám osudy, příběhy a tváře lidí, kteří za vaší vlády trpěli. Jste reprezentantem odporného režimu,“ vmetl komunistovi Zbyněk „Ziggy“ Horváth, písničkář kandidující za koalici Pirátů a STAN ve Zlínském kraji na 16. místě kandidátky. Ten také připomněl, že otec bývalého předsedy KSČM a nyní končícího poslance Miroslava Grebeníčka, Alois Grebeníček, mučil politické vězně.

S Horváthovou kritikou souhlasila i reprezentantka koalice Spolu Markéta Vyvlečková a také Kandidát za hnutí Přísaha Michal Košan. „Já osobně komunisty nenávidím. Mají nějakou historii a přijde mi šílené, že se nad tím tady pan Korjagin usmívá,“ řekl Košan.

Korjagin na kritiku ostatních nadějných politiků uvedl, že ji slýchá často. „Je z nějaké části historicky správná. Na druhou stranu současná vláda a systém má na rukou taky krev,“ reagoval komunistický kandidát s tím, že lidé podle něj mrznou na ulicích a jsou bez práce.

Jaký mají politici názor na sňatky homosexuálů?

Kandidáti byli proti Korjaginovi i ve věci sňatků mezi homosexuály a adopcí dětí homosexuálními páry. Jediný Korjagin se vyslovil pro. „Já osobně pro to jsem a nemám s tím žádný problém. Dva milující lidé, kteří dokážou zajistit dítěti domov, jsou lepší, než ústavní péče,“ řekl komunista s tím, že v jeho straně jde ovšem o téma, na které není ucelený názor.

Podle politika hnutí STAN Horvátha je problém právě zmíněná adopce. Sám je zastáncem tradiční rodiny, tedy té, kde je muž a žena. S adopcí dětí homosexuálními páry nesouhlasí ani Vyvlečková kandidující z 20. místa koalice Spolu v Moravskoslezském kraji. „Souhlasím s tím, aby měli (homosexuálové) právo na vdovský důchod, společné jmění manželů, ale adopce dětí fakt ne,“ řekla politička lidovců.

Sňatky mezi homosexuály by pak povolil Košan, ale jiné by to bylo u adopcí dětí. „Sňatky klidně, ale adopce dětí, tam bych měl vikřičník,“ reagoval kandidát Přísahy, který se o poslanecký mandát pokouší z posledního 20. místa v Plzeňském kraji.

Tagy:
homosexuálové komunismus adopce STAN KSČM Piráti volby KDU-ČSL CNN Prima NEWS děti volby 2021 SPOLU Přísaha sňatky homosexuálů Markéta Vyvlečková Divoká karta Arťom Korjagin Zbyněk Ziggy Horváth Michal Košan

Hlavní zprávy

Vakcína je jako pláštěnka. Při silné bouřce taky můžete zmoknout, říká expertka CNN
CNN

Vakcína je jako pláštěnka. Při silné bouřce taky můžete zmoknout, říká expertka CNN

V pondělí zemřel bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell. Příčinou úmrtí byly komplikace spojené s koronavirem v kombinaci s rakovinou krve a oslabenou imunitou, a to i přes kompletní očkování. Podle zdravotníků může případ mezi aktivisty spustit další vlnu odmítání vakcinace. Pokud člověk zemře na covid i po očkování, jaký smysl tedy má? Pro americkou CNN vše vysvětlila lékařka, profesorka na Univerzitě George Washingtona a analytička CNN Leana Wenová.

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal
Andrej Babiš

Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal

Pokud by byl prezident Miloš Zeman zbaven svých pravomocí a ty by se rozdělily mezi premiéra a předsedu či předsedkyni Sněmovny, Andrej Babiš by mohl rozhodnout o zastavení svého vlastního trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. V minulosti se o to pokusil třeba slovenský premiér Vladimír Mečiar, a přestože to soud nakonec zrušil, získal tím odklad vyšetřování o více než deset let.

Zajistěte okna i okolí domu, na Česko se žene vichřice. Doprovodí ji přeháňky

Po několika slunečných dnech přijdou ve čtvrtek přeháňky nebo rovnou déšť. V platnosti je zejména výstraha před silným větrem. Ten bude dosahovat rychlosti až 125 km/h a meteorologové hlásí vysoký stupeň nebezpečí. Odborníci doporučují lidem, aby si zajistili okna i volně uložené věci v okolí domů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.

Nacher: Máme 72 poslanců, dostat stejně lidí ve vedení Sněmovny jako Piráti je absurdní

Přestože má hnutí ANO 72 poslanců, nabízí mu ve vedení Sněmovny stejný počet lidí jako Pirátům se čtyřmi poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to kritizoval poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO. Reagoval tak na nápad, že by ANO mohlo podstoupit SPD jednu ze dvou pozic místopředsedy. Během diskuse s dalšími politiky se také řešilo postavení SPD ve Sněmovně.

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

reklama

Domácí zpravodajství

Vyznamenávání by se mělo odložit, řekl Babiš. Odmítl, že by se předávání zhostil Mynář

Předávání státních vyznamenání 28. října by se mělo odložit, pokud toho nebude schopen prezident Miloš Zeman. Redakci CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO), který ve středu také podepsal seznam oceněných. Možnost, že by se vyznamenávání ujal hradní kancléř Vratislav Mynář, předseda vlády odmítl. Pražský hrad se má k podobě ceremoniálu vyjádřit do konce týdne.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

reklama