reklama

Lidé vzali hory útokem. I tak máme ztráty statisíce denně, stěžuje si šéf skiareálu

Na hory v sobotu vyrazily desítky běžkařů. Parkoviště jsou takřka do posledního místa zabraná. Lidé přijíždějí i navzdory vládním opatřením, jež zakazují fungování vleků a lanovek a hotelům umožňují ubytovávat pouze lidi na služebních cestách, kteří mají potvrzení. Návštěvníci hor si navíc nemůžou dát ani jídlo v místních restauracích. Jedinou možností jsou pro ně výdejní okénka.

reklama

Tento víkend hlásí horská střediska vynikající sněhové podmínky. Ty ovšem letos nepřicházejí vhod majitelům skiareálů a horských hotelů. Kvůli vládním opatřením totiž nemůžou fungovat či otevřít zákazníkům. „Pro nás je to likvidační,“ sdělil CNN Prima NEWS majitel hotelu a skiareálu Praděd-Ovčárna v Jeseníkách Josef Figura.

K tématu

Cestu Figura vidí v tom, že by vláda podpořila skiareály jako jinde ve světě. „Vláda by se měla zamyslet a tuto sféru podpořit stejně jako na Západě,“ řekl. Podle něj by navíc kabinet neměl slibovat, že na otevření skiareálů dojde, protože pak může řada z nich začít přípravy, které bývají nákladné, když nakonec můžou zůstat zavřeny.

Figura také CNN Prima NEWS řekl, že aktuální ztráty například jeho skiareálu se pohybují ve statisících korun za jediný den. „Zachránit sezonu už bohužel nepůjde. Pokud se ale rozjedou, je možné zachránit aspoň mzdy,“ dodal Figura pro CNN Prima NEWS.

Lidé se na české hory vydali na běžky či sáně i navzdory vládním opatřením, která zakazují fungování vleků a lanovek. Tímto způsobem zareagovala vláda poté, co se na hory po zákazu lyžování vydaly stovky lidí sáňkovat.

K tématu

Tagy: Šumava lyžování hory hotely vláda koronavirus koronavirová opatření Jeseníky sáňkování skiareály běžkaři

Další hlavní zprávy

Vraždy

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

Byl to jeden z nejkrutějších sériových vrahů v historii. Francouz Charles Sobhraj stojí za smrtí 24 turistů, které zavraždil v 70. letech. Svůj příběh prodal údajně za 15 milionů a nedávno byl o něm v dílně Netflixu natočený seriál pod názvem Had. Je to jedna z přezdívek, kterou dostal díky své schopnosti neuvěřitelně dlouho klamat lidi a utíkat z vězení.

Už žádná „absurdní diskriminace“. Česko uzná občanům očkování provedené v zahraničí
Bez roušek i rozestupů: Slavní Foo Fighters v New Yorku rozhicovali vyprodanou halu
Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu
EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?
reklama
reklama
Dětem postačí jeden PCR test před táborem, rozhodla vláda

Vláda

Domácí zpravodajství

Škrtil ji a zmlátil, žena později zemřela. Vrah stráví za mřížemi 14 let
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“
Další články
reklama
reklama