reklama

Lidé vzali hory útokem. I tak máme ztráty statisíce denně, stěžuje si šéf skiareálu

Na hory v sobotu vyrazily desítky běžkařů. Parkoviště jsou takřka do posledního místa zabraná. Lidé přijíždějí i navzdory vládním opatřením, jež zakazují fungování vleků a lanovek a hotelům umožňují ubytovávat pouze lidi na služebních cestách, kteří mají potvrzení. Návštěvníci hor si navíc nemůžou dát ani jídlo v místních restauracích. Jedinou možností jsou pro ně výdejní okénka.

reklama

Tento víkend hlásí horská střediska vynikající sněhové podmínky. Ty ovšem letos nepřicházejí vhod majitelům skiareálů a horských hotelů. Kvůli vládním opatřením totiž nemůžou fungovat či otevřít zákazníkům. „Pro nás je to likvidační,“ sdělil CNN Prima NEWS majitel hotelu a skiareálu Praděd-Ovčárna v Jeseníkách Josef Figura.

K tématu

Cestu Figura vidí v tom, že by vláda podpořila skiareály jako jinde ve světě. „Vláda by se měla zamyslet a tuto sféru podpořit stejně jako na Západě,“ řekl. Podle něj by navíc kabinet neměl slibovat, že na otevření skiareálů dojde, protože pak může řada z nich začít přípravy, které bývají nákladné, když nakonec můžou zůstat zavřeny.

Figura také CNN Prima NEWS řekl, že aktuální ztráty například jeho skiareálu se pohybují ve statisících korun za jediný den. „Zachránit sezonu už bohužel nepůjde. Pokud se ale rozjedou, je možné zachránit aspoň mzdy,“ dodal Figura pro CNN Prima NEWS.

Lidé se na české hory vydali na běžky či sáně i navzdory vládním opatřením, která zakazují fungování vleků a lanovek. Tímto způsobem zareagovala vláda poté, co se na hory po zákazu lyžování vydaly stovky lidí sáňkovat.

K tématu

Tagy: Šumava lyžování hory hotely vláda koronavirus koronavirová opatření Jeseníky sáňkování skiareály běžkaři

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Další články
reklama
reklama