reklama
CNN Prima News Ligue 1

Ligue 1

Výpis příspěvků ke štítku „Ligue 1“

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.

Paříž jako hřiště pro investory z Perského zálivu. PSG má konkurenci díky Bahrajnu

Investice zemí z Perského zálivu do evropského fotbalu se v posledních letech stávají stále běžnější praxí. Díky finančnímu potrubí napojenému na „šejky“ se například z anglického Manchesteru City stal gigant, a to stejné platí také pro francouzský klub Paris Saint-Germain. Tomu ve městě pomalu začíná růst konkurence, protože v létě uzavřel dohodu s Bahrajnským královstvím tým Paříž FC a zdá se, že spolupráce má okamžitý efekt.

Pět červených karet v Paříži: Neymar dal soupeři pohlavek za rasistické urážky

Duely mezi Paris Saint-Germain a Marseille často sklouzávají do nevraživé roviny. Nedělní střetnutí dvou znepřátelených francouzských fotbalových celků však nabídl extrémní podívanou. Vyhrocený závěr se přeměnil v mariáš a rozhodčí rozdal hned pět červených karet. Jednu z nich viděl za Pařížany také hvězdný Neymar Jr., který dal pohlavek Álvaru Gonzálezovi. Zkrat měla způsobit rasistická poznámka.

reklama