reklama
CNN Prima News Ligue 1

Ligue 1

Výpis příspěvků ke štítku „Ligue 1“

Divoká klasika ve Francii: Neymara s Messim chránily štíty, Argentince naháněl fanoušek

25. října 2021 14:13

Le Classique – nejvyhrocenější zápas ve francouzské Ligue 1. Když se loni na podzim potkal Olympique Marseille s Paris Saint-Germain, padlo pět červených a 10 žlutých karet. Nedělení střetnutí dvou nenávidějících se týmů přineslo bezgólovou remízu a „jen“ jedno vyloučení. Divoko bylo zejména na tribunách. Marseillští fanoušci rozjeli pyroshow a na trávník vrhali všechno, co měli po ruce. Kvůli tomu museli hvězdy Pařížanů Lionela Messiho i Neymara chránit pořadatelé za pomoci štítů.

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

11. května 2021 21:22

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.

Paříž jako hřiště pro investory z Perského zálivu. PSG má konkurenci díky Bahrajnu

24. listopadu 2020 18:18

Investice zemí z Perského zálivu do evropského fotbalu se v posledních letech stávají stále běžnější praxí. Díky finančnímu potrubí napojenému na „šejky“ se například z anglického Manchesteru City stal gigant, a to stejné platí také pro francouzský klub Paris Saint-Germain. Tomu ve městě pomalu začíná růst konkurence, protože v létě uzavřel dohodu s Bahrajnským královstvím tým Paříž FC a zdá se, že spolupráce má okamžitý efekt.

Pět červených karet v Paříži: Neymar dal soupeři pohlavek za rasistické urážky

14. září 2020 11:59

Duely mezi Paris Saint-Germain a Marseille často sklouzávají do nevraživé roviny. Nedělní střetnutí dvou znepřátelených francouzských fotbalových celků však nabídl extrémní podívanou. Vyhrocený závěr se přeměnil v mariáš a rozhodčí rozdal hned pět červených karet. Jednu z nich viděl za Pařížany také hvězdný Neymar Jr., který dal pohlavek Álvaru Gonzálezovi. Zkrat měla způsobit rasistická poznámka.

reklama