CNN Prima News lobbista

lobbista

Výpis příspěvků ke štítku „lobbista“

Byl Hladík ve střetu zájmů? Měl lobbovat za známého, od jehož rodiny si koupil dům

7. ledna 2023 20:03

Kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) mohou provázet další problémy. Podle zjištění webu Seznam Zprávy měl politik lobbovat za zájmy podnikatele, od jehož rodiny si koupil dům, v němž nyní žije. Tím se mohl dostat do střetu zájmů. Jak Hladíka, tak byznysmena policisté podezřívají z manipulace v brněnské bytové kauze.

Janoušek zůstává ve vězení. Státní zástupce zpochybnil jeho sebereflexi a polepšení

2. srpna 2022 15:37

Podnikatel Roman Janoušek zůstává ve vězení. Soud v úterý nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění z výkonu trestu, který si lobbista odpykává za dopravní nehodu spáchanou pod vlivem alkoholu. Podle soudce se zatím dostatečně nepolepšil. Muž, který byl v minulosti označován za šedou eminenci pražské politiky, má možnost si proti rozhodnutí podat stížnost. Z trestu v délce 4,5 roku si zatím odpykal přes polovinu.

Soud zprostil obžaloby lobbistu Janouška. Z pojišťoven měl vylákat desítky milionů

4. března 2022 11:33

Pražský městský soud v pátek zprostil obžaloby podnikatele a lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi obviněné v kauze neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Pětice podle státního zástupce podvodně vylákala od zdravotních pojišťoven přes 239 milionů korun a dalších 77 milionů korun se získat snažila. Všichni obžalovaní vinu u soudu odmítli. Rozhodnutí není pravomocné.

Benešová zažaluje soudkyni. Nesouhlasí s přerušením trestu lobbisty Janouška

20. října 2021 13:26
Aktualizováno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky. Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Lobbista Janoušek nastoupil do vězení. Policie po něm předtím vyhlásila pátrání

22. července 2021 09:52
Aktualizováno

Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil ve čtvrtek do vězení, potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Podle České televize (ČT) dorazil muž do pražské pankrácké věznice. O tom, že se podnikatel musí vrátit zpět do výkonu trestu, rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Podle něj jeho zdravotní stav pobytu ve vězení nebrání.

Lobbista Janoušek jde zpátky do vězení. Zdravotní stav si podle soudu zhoršil alkoholem

12. července 2021 11:19

Olomoucký vrchní soud ve svém rozhodnutí o nástupu lobbisty Romana Janouška zpět do vězení odkazuje i na veřejný zájem na spravedlivém odpykání trestu. Pobyt ve věznici, kam je Janoušek zařazen, není vzhledem k tamní zdravotní péči rizikový, řekl v pondělí mluvčí soudu Stanislav Cik. Soud vzal v úvahu i to, že se lobbista, kterému je trest opakovaně přerušován ze zdravotních důvodů, se dosud na svobodě chová, jako by žádnými závažnými zdravotními problémy netrpěl, dodal mluvčí.

Kauza tunelování dopravního podniku se vrací k dalšímu projednání

30. června 2020 09:28
Aktualizováno

Kauzu údajného tunelování pražského dopravního podniku bude muset znovu projednat pražský městský soud. Odvolací senát mu dnes případ vrátil. Mezi obviněnými je lobbista Ivo Rittig nebo někdejší šéf dopravního podniku Martin Dvořák. Dnešní rozhodnutí Vrchního soudu v Praze je pravomocné.

Soud znovu zamítl žádost lobbisty Janouška, má si odpykat 4,5 roku vězení

20. května 2020 14:25

Soud dnes znovu zamítl žádost lobbisty Romana Janouška o nové projednání jeho dopravní nehody, za kterou si má odpykat celkem 4,5 roku vězení. Usnesení není pravomocné, Janoušek si podal stížnost. Lobbistův advokát Lukáš Trojan opíral požadavek na obnovu trestního řízení o to, že vnímání jeho klienta mohla v době incidentu ovlivnit závislost na alkoholu a také hematom na mozku.