CNN Prima News šperky

šperky

Výpis příspěvků ke štítku „šperky“

Zemřela majitelka luxusního klenotnictví Tiffany. Vypadla z jachty, nad tragédií visí otazníky

12. listopadu 2022 06:19

Vysněná dovolená s milencem skončila pro majitelku šperkařského impéria Tiffany & Co. v Turecku tragédií. 71letá Dilek Erteková údajně 26. října přepadla přes zábradlí luxusní jachty na cestě do Honolulu. Okolnosti, za kterých měla žena z lodi vypadnout, jsou však podezřelé. Z trezoru v kajutě se ztratily její šperky, milenec zmizení Ertekové navíc nahlásil až po dvaceti hodinách.

Šperky vyrábí na Bali a světí je. Tomáš Zempliner své podnikání založil na spiritualitě

11. září 2022 10:41

Úspěch těchto českých šperků se vyrovná i těm v zahraničí. Firma Mooyy vyrábí totiž šperky, které jsou inspirované spiritualitou a svěcené na Bali. Tam se také vyrábí. Za každým kouskem tedy stojí několik příběhů. Tomáš Zempliner se pro takový koncept výroby šperků nadchl a otcovu firmu v roce 2017 převzal, aby jí tímto směrem vedl.

Bude si muset Hamilton uříznout ucho? Nový ředitel závodu F1 vytáhl pravidlo o špercích

12. dubna 2022 07:29

Poměrně nečekané zákulisní debaty provázely Velkou cenu Austrálie formule 1. Nový ředitel závodu Niels Wittich „vytáhl“ ze seznamu pravidel zaprášenou reguli, která říká, že piloti nesmí usednout do monopostu s náušnicemi, řetízky nebo piercingy. A to může být potenciální problém pro sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

17. září 2021 22:47

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Rolls-Royce představuje kabriolet inspirovaný jachtou. Za půl miliardy korun

29. května 2021 11:41

Současná modelová řada značky Rolls-Royce čítá hned několik automobilových klenotů. Opomeňme například sportovní kupé Wraith, SUV Cullinan nebo třeba luxusní limuzínu Phantom. Britsko-německý výrobce už ale nedělá jen sériová auta, neboť se rozhodl vrátit ke svým kořenům a soustředit se mimo jiné i na zakázkové vozy. Po letech tak přijíždí znovuzrozený Boat Tail, exkluzivní kabriolet inspirovaný jachtou, který byl navržen ve spolupráci s budoucími majiteli.