LPG

Výpis příspěvků ke štítku „LPG“

Pumpy musí od půlky října udávat dojezd na různá paliva. Nesmysl, říká odborník

7. října 2022 09:14

Do českého právního řádu se začíná promítat povinnost provozovatelů čerpacích stanic zveřejňovat tabulku srovnávacích cen, která vychází z evropské legislativy. Tabulka vydávaná ministerstvem dopravy bude obsahovat náklady na ujetí 100 km srovnatelnými vozy za použití různých druhů paliva. Do porovnání je zatím zařazena nafta, benzín, LPG, CNG a elektřina. Odborníci jsou však k jejímu smyslu skeptičtí.

Násilnosti v Kazachstánu nespustilo jen zdražení plynu. Proč je země pro Rusko klíčová?

7. ledna 2022 12:10

Situace v Kazachstánu zůstává nadále napjatá. Prezident Kasym-Žomart Tokajev dovolil policii a vojsku střílet bez varování, aby skoncovaly s nepokoji, které už několik dní zmítají především největším městem Almaty. Svědci popisují chaos, který v ulicích nastal. Co ale bylo skutečným spouštěčem výbuchu nespokojenosti obyvatel? A proč je Kazachstán pro Rusko klíčový? Odpovědi hledal spolupracovník CNN Prima NEWS v Rusku Jiří Just.

Kazašský exprezident uprchl ze země. Putin si volal o krizi s tím současným

7. ledna 2022 07:51

V centru Almaty, největšího města Kazachstánu, pokračuje střelba, mrtví leží na ulicích, píše zpravodaj ruské státní agentury TASS. Podle vojenského velitele zásahu ve městě „teroristé kladou tvrdý odpor“. Prezident přitom tvrdil, že situaci už má pod kontrolou. O střelbě v okolí hlavního náměstí velkoměsta informují i další média.

Kazachstánem zmítají násilné nepokoje. Prezident vyhlásil v celé zemi výjimečný stav

5. ledna 2022 08:40
Aktualizováno

Situace ve středoasijském Kazachstánu, ve kterém prezident po protestech odvolal vládu a v celé zemi vyhlásil výjimečný stav, se podle médií dále vyhrocuje. Dav obsadil letiště v největším kazašském městě Almaty, informuje agentura Reuters s odvoláním na svůj zdroj. Agresivně naladěná skupina mužů předtím vtrhla mimo jiné na místní radnici a protestující vnikli i do prezidentské rezidence. České ministerstvo zahraničí vydalo upozornění pro cesty do této středoasijské země.

Volkswagen představil modernizované Polo. Téměř všechno nabídne již v základu

22. dubna 2021 11:00

Polo, tedy malý pětidveřový hatchback, patří mezi nejvýznamnější modely značky Volkswagen. A bodejť by ne, vždyť od uvedení první generace na trh v roce 1975 se jich prodalo více než 18 milionů kusů. Řadu úspěchů oslavilo i aktuální šesté vydání, které je v prodeji již od roku 2017. Nyní se nejnovější Polo dočkalo lehčího omlazení. Korekcí prošel design, technika a především nabídka jednotlivých výbav.