CNN Prima News Lucie Hrdá

Lucie Hrdá

Výpis příspěvků ke štítku „Lucie Hrdá“

Učitelky z Klášterce měly křičet na postižené děti a nutit je jíst slupky. Vinu odmítly

16. ledna 2023 17:47

Okresní soud v Chomutově v pondělí zahájil hlavní líčení se třemi učitelkami z mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Ženy jsou obžalované z nepřiměřeně hrubého chování vůči dětem. Žalobkyně je viní z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Podle obžaloby učitelky na děti neúměrně až hystericky křičely a hrubě se k nim chovaly. Prostřednictvím svých obhájců ženy vinu odmítly.

Změní spor Deppa s exmanželkou pohled lidí na oběti? Hůř už být nemůže, varuje advokátka

7. června 2022 08:18

V České republice je ročně spácháno až 12 tisíc znásilnění. Z toho jen mizivé procento obětí napadení nahlásí. Na svém webu to uvádí iniciativa Bez trestu, za níž stojí advokátka Lucie Hrdá. Jak česká společnost na téma sexuálního násilí nahlíží? A ovlivňují její pohled na věc medializované kauzy celebrit? I o tomto tématu Hrdá hovořila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Domácí násilí a jeho řešení není prioritou naší společnosti, říká advokátka Hrdá

13. července 2020 20:36

Kvůli karanténě způsobené pandemií koronaviru trávily české rodiny více času společně doma. Také proto výrazně narostl počet případů domácího násilí. Advokátka Lucie Hrdá pochválila v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS operátory telefonních krizových linek, že během karantény zvedli své nasazení v řešení problémů. Naopak vláda a stát podle Hrdé do boje s domácím násilím zasáhly minimálně.