CNN Prima News Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

Výpis příspěvků ke štítku „Luděk Niedermayer“

Klimatizace na 27 a topení na 19? ČR by měla jít jinou cestou než Španělsko, radí experti

11. srpna 2022 12:09

Španělsko ukazuje Evropě cestu, jak se vyrovnat s energetickou krizí. Ve veřejných budovách se zde nesmí topit na více než 19 stupňů a klimatizace může být nastavená pouze na 27 stupňů. Země přitom není na ruském plynu natolik závislá jako jiné evropské země. Zatímco tuzemští politici chválí solidární přístup španělského království, odborníci radí, aby se Česká republika ve své energetické politice vydala spíše trochu jiným směrem.

Rakušan potopil Polčáka. Ve volbách do europarlamentu ho šéf STAN nepodpoří

7. dubna 2022 11:37

Nebudu podporovat to, aby se Stanislav Polčák znovu ucházel o post europoslance. Ve čtvrtek to v Poslanecké sněmovně prohlásil šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Reagoval tak na kritiku Polčáka za to, že se jako advokát zapojil do kauzy Vrbětice, přestože spolupracoval na vzniku zákona. Za svou práci pro obce si pak nechal vyplatit milionovou odměnu.

Z energetické krize přecházíme do megakrize. Trh panikaří, upozorňuje ekonom Křeček

4. března 2022 01:16

To, že se z energetické krize přesuneme do megakrize, je pravděpodobné. S cenami můžeme jít ještě nahoru. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Štěpán Křeček. Dále s ním o zavedení přísných sankcí v návaznosti na ruskou invazi na Ukrajinu diskutovali europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma.

Zdražování energií je zruinuje. Nevíme, kolik lidí je v této situaci, připouští stát

10. listopadu 2021 08:57

Důchodci ve velkých bytech, lidé v nezateplených domech a samoživitelky. To jsou skupiny nejvíce ohrožené energetickou chudobou. Tedy ti, co možná brzy nebudou mít na zaplacení účtů za energie. Teď se k nim mohou přidat i další, kteří po krachu Bohemia Energy musí platit několikanásobně vyšší zálohy u dodavatelů poslední instance. Stát přiznává, že neví, kolik přesně takových lidí je.

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

19. září 2021 06:37

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Česko je v očkování stále mezi nejhoršími v Evropě. Příští týdny budou klíčové

29. dubna 2021 05:12

V Česku se nadále nedaří navyšovat počet podaných vakcín. Podle dřívějších slibů jich mělo být sto tisíc denně. Zatímco některé státy Evropské unie již atakují padesátiprocentní hranici počtu alespoň jednou dávkou naočkovaných obyvatel nad 18 let, českých 21,6 procenta patří mezi nejhorší v Evropě. Zlom by mohl nastat s příchodem rekordního množství vakcín, které od tohoto týdne do Česka proudí.

Europoslanec: Unie je spolek 27 „troublemakerů“. S rozdělováním vakcín jsme si ublížili

9. dubna 2021 16:03

Střelili jsme se do kotníku a ublížili jsme sami sobě, řekl k přerozdělování vakcín od Evropské unie europoslanec zvolený za TOP 09 a člen Evropské lidové strany Luděk Niedermayer v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS. Podle něj se s vakcínami stala chyba hned na začátku, kdy Česko objednalo málo dávek, protože chtělo šetřit. Dlouhodobě to ale podle europoslance nebude mít zásadní důsledky, protože EU je podle něj spolek 27 „troublemakerů“.