CNN Prima News Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

Výpis příspěvků ke štítku „Luděk Niedermayer“

Niedermayer chválil vládu za penzijní reformu. Falešná hra Jurečky mě štve, opáčila Schillerová

Hnutí ANO během své vlády nepředložilo žádný návrh důchodové reformy, proto je dobře, že současný kabinet s ním přišel. V Partii Terezie Tománkové to řekl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová oproti tomu vytkla ministru práce Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), že s opozicí o svých krocích kolem penzijní reformy nekomunikuje.

Niedermayer: Referendum o euru? Ptejte se lidí, zda chtějí platit daně. Nesmysl, namítl David

Europoslanci se ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS přeli o přínosech případného zavedení eura. Podle zástupců SPD včetně Ivana Davida by bylo vhodné, kdyby o otázce vstupu do eurozóny rozhodli čeští občané v novém referendu. Luděk Niedermayer z TOP 09 připustil, že pro zavedení společné evropské měny je třeba dostatečná politická dohoda. „Často se říká, že by byl dobrý nápad udělat referendum o tom, jestli lidé chtějí platit daně,“ reagoval na přání SPD. David se proti bonmotu a placení daní rázně ohradil.

PŘEHLEDNĚ: Kdo bude na evropské kandidátce Spolu? Kolář, Okamura i Vondrova pravá ruka

Jihočeský zastupitel František Talíř, poslanci Hayato Okamura a Ondřej Kolář i blízký spolupracovník Alexandra Vondry Ondřej Krutílek. Ti všichni by se měli objevit na kandidátce koalice Spolu do evropských voleb 2024. Zmínění politici na rozdíl od Jiřího Pospíšila či Miroslava Kalouska prošli vnitrostranickými primárkami. Koho dalšího ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nabídnou? Lidovci do boje o europarlament lákají na omlazenou směsici kandidátů, zástupce má vybrané také TOP 09. V ODS se nadále intenzivně jedná.

Postavme se protekcionismu EU, vyzývají čeští europoslanci. Poslechne je Fialova vláda?

Měli bychom se postavit protekcionismu Evropské unie. Na tom se vesměs shodují čeští europoslanci, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Že budou mít nejrůznější regulace EU neblahý vliv na technologický rozvoj Česka, upozorňuje ve svém novém materiálu Národní ekonomická rada vlády (NERV). Její tým předložil kabinetu 37 doporučení, jejichž realizace by mohla nastartovat tuzemskou ekonomiku. Nyní je jen na vládě, jak se souborem rad naloží.

Docházka europoslanců při hlasováních? Piráti jsou premianti, ODS a SPD mají řadu absencí

Nejlepší docházku při hlasováních na plénu Evropského parlamentu měli v roce 2023 Markéta Gregorová, Marcel Kolaja, Mikuláš Peksa (všichni Piráti), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Luděk Niedermayer (TOP 09). Vyplývá to z přehledu, který na sociálních sítích zveřejnila stránka Europarlament přehledně. Naopak nejvyšší absenci z českých politiků vykazovali Martina Dlabajová (dříve za ANO), Hynek Blaško (dříve SPD) a Evžen Tošenovský (ODS).

KOMENTÁŘ: Absurdní situace kolem „zaříznutí“ Kalouska poukazuje na zoufalství TOP 09

Výkonný výbor TOP 09 si u některých voličů zavařil, když neschválil kandidaturu Miroslava Kalouska do Evropského parlamentu. Toto odmítnutí vypadá podobně absurdně, jako kdyby česká hokejová reprezentace neměla zájem o služby Davida Pastrňáka. Kalousek se nelíbil ODS, na níž je TOP 09 čím dál více závislá. Markéta Pekarová Adamová a spol. navíc asi nevidí důvod bojovat za někoho, kdo neustále kritizuje vládu. Přesto rozhodnutí vedení TOP 09 působí mimořádně zoufale a odevzdaně.

Česko nemocným mužem Evropy? Nesmíme to bagatelizovat, míní Niedermayer a nabízí řešení

Označení „nemocný muž Evropy“ od německého Die Welt probudilo intenzivní diskusi o stavu naší ekonomiky. Tato líbivá novinářská zkratka samozřejmě neznamená, že jsme na tom nejhůře v Evropě. Rizika, že naše ekonomika za dalšími zeměmi Unie zaostává, ale nesmíme bagatelizovat. Stojí totiž na faktech, která se navíc neobjevila přes noc.

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) pro CNN Prima NEWS řekl, že účast exministra financí na kandidátce do europarlamentu by mohla koalici přinést další voliče. „Na pozici komentátora by ho byla škoda,“ nechal se slyšet. Podle zákonodárce Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) by ale takový scénář přinesl „víc škody než užitku“.

Spolu hrozí v eurovolbách nepříjemné překvapení. Je to špatný nápad, varuje senátor z ODS

Přestože se pohledy ODS a TOP 09 s KDU-ČSL v mnoha otázkách o dalším směřování Evropy liší, do eurovoleb, které se konají příští rok v červnu, budou kandidovat společně pod značkou Spolu. Lídrem kandidátky má být europoslanec za ODS Alexandr Vondra. Jak zjistila redakce CNN Prima NEWS, především u občanských demokratů rozhodnutí spojit se s dvěma menšími stranami vyvolává bouři nevole.

Niedermayer hájí Spolu: Naše rozhodnutí je i projevem odvahy. Rozmanitost není nevýhodou

Vznik koalice Spolu pro evropské volby 2024 je určitým projevem politické odvahy. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Luděk Niedermayer (TOP 09) – dlouholetý europoslanec a jeden z lídrů kandidátky. Podle něj diverzita politiků z TOP 09, ODS a KDU-ČSL nemusí být nevýhodou. Niedermayer, který v posledních evropských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů ze všech českých kandidátů, se během rozhovoru rozpovídal také o budoucnosti Evropy i o chybách EU.