reklama
CNN Prima News lupič

lupič

Výpis příspěvků ke štítku „lupič“

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Muž přepadl banku na pražském Smíchově, z místa utekl. Policie po něm pátrá

Policie pátrá po asi padesátiletém muži, který v pondělí odpoledne přepadl banku na pražském Smíchově. Podle kriminalistů z místa utekl poté, co mu pokladní ve strachu o svůj život vydala peníze. Díky kamerovému systému v pobočce získali kriminalisté podobu pachatele. S prosbou o pomoc se nyní obracejí na veřejnost. Pokud má někdo informace vedoucí k totožnosti či pohybu lupiče, má volat linku 158.

Lupič chtěl okrást seniora o důchod. Peníze mu zachránil pohotový zásah kolemjdoucího

Kriminalisté v Brně dopadli lupiče, který měl minulý týden přepadnout dvaaosmdesátiletého seniora. Toho si pravděpodobně vyhlédl při přebírání důchodu na poště a sledoval ho až do místa jeho bydliště. Tam na něj podle policie zaútočil a sebral mu veškeré peníze. Staříkovo volání o pomoc uslyšel jeden z kolemjdoucích, který se rozhodl agresora pronásledovat.

Majitel domu promluvil o střelbě na zloděje. Odsouzený vrah před ním stál se sekyrou

Majitel domu ve Vochově na Plzeňsku a jeho advokát přiblížili okolnosti střelby ze začátku března. Majitel zastřelil muže, který se k němu vloupal – legálně drženou zbraní. Lupič byl podle dostupných informací propuštěný vrah a narkoman, který strávil ve vězení 16,5 roku za to, že brutálně ubodal seniora. Vlastníkovi domu teď hrozí soud, informuje MF DNES.

Zeman omilostnil těžce nemocného muže odsouzeného za loupež a vyhrožování

Prezident Miloš Zeman ve středu omilostnil onkologicky nemocného muže. Prominul mu zbytek nepodmíněného trestu vězení za loupež a nebezpečné vyhrožování. Na webu Pražského hradu to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Omilostněnému už dříve soud kvůli vážnému zdravotnímu stavu výkon trestu přerušil. Prezident se pro milost rozhodl i přesto, že se muž před 30 lety dopustil velmi závažné násilné trestné činnosti. Zeman zatím udělil 18 milostí.

Detaily střelby na Plzeňsku: Majitel domu zasáhl lupiče do hrudníku. Co ukáže balistika?

Jak přesně došlo k zastřelení zloděje majitelem domu ve Vochově na Plzeňsku? Posun ve vyšetřování lze sice očekávat až za několik týdnů, co se nyní řeší, je ale jasné. Policie si totiž v těchto případech zajišťuje balistickou expertizu. Aktuální informace však hovoří o tom, že majitel domku lupiče zasáhl přímo do hrudníku, po které muž začal silně krvácet.

reklama